یک ارزیاب دام چه میکند
ارزیاب های دام در واقع ارزش بازاری و قیمت رسمی دام را تعیین می کنند. گزارشی که ارزیاب تهیه می کند شامل 1-قیمت و ارزش دام، 2- هدفی که بخاطر آن دارد دام را ارزیابی می کند (که شامل خیلی موارد مثل بیمه، خرید و فروش، وام، حسابرسی و یا حتی حق و حقوق مربوط به طلاق و ورشکستگی و غیره باشد) ، 3- اسناد پشتیبانی شده و گواهینامه های معتبر مربوط به همان صنعت می باشد.
 
گرانی مرغ قابل پیش بینی بود
رئیس هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت مرغ در برخی شهرها به ۴۵ هزارتومان افزایش یافته است، از سومدیریت های صورت گرفته در این حوزه به شدت انتقاد کرد.
 
بی‌کفایتی مدیران در تنظیم بازار مرغ
آشفتگی بازار مرغ که روز به روز هم بدتر می‌شود نشان از بی‌کفایتی مدیرانی است که بدون برنامه بر روی صندلی‌های مدیریتی نشستند و تاوان آن را مردم به‌ویژه قشر ضعیف و متوسط جامعه می‌پردازند.
 
چوب بی‌تدبیری بر سر مرغداری‌های یزد
استان یزد از کم‌ مشکل‌ترین استان‌ها در زمینه تولید گوشت مرغ است اما اگر نحوه توزیع نهاده‌های دامی به همین شکل پیش برود، به زودی بحران کمبود مرغ را در یزد شاهد خواهیم بود.
 
تشدید نظارت بر توزیع و عرضه مرغ در گیلان با استفاده کد رهگیری
رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به تشدید نظارت ها بر بازار توزیع و عرضه مرغ، گفت: از طریق اپلیکیشن و کد رهگیری مرغ از مبدا تا مقصد از مرحله کشتار تا توزیع، حمل و عرضه پیگیری خواهد شد.
 
تخلیه نهاده‌های دامی در مجتمع بندری شهیدرجایی بندرعباس
کارشناس امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: کشتی ۶۶ هزار تنی حامل ذرت دامی، در مجتمع بندری شهیدرجایی بندرعباس در حال تخلیه است.
 
فیلم وبینار صنعت طیور در دولت روحانی
مجریان : حامیان، سبزدشت ( کاب )، مجتمع پیگیر، پارس نیاک، آرونا، سپیدماکیان و تلاونگ / سخنران : دکتر حسن مهربانی یگانه / تاریخ اجرا : شنبه - دوم تیر ماه / محل اجرا : استودیوی ITPNews
 
اختصاص بیش از 3 میلیارد دلار ارز نهاده های دامی
گیلان پور با اشاره به اینکه سه میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار ارز برای واردات نهاده‌های دامی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت، گفت: با توجه به تورم موجود در کشور و در شرایط سخت خشکسالی امسال باید بتوانیم ذخایر ژنتیکی کشور را حفظ کنیم و تولید پایدار
 
قصور کمبود مرغ به مرغداران ربطی ندارد
مدیر اتحادیه مرغداران گیلان گفت: قصور کمبود مرغ متوجه تولیدکنندگان نیست و باید نظارت قوی‌تری بر توزیع مرغ صورت بگیرد.
 
افزایش بازدهی مرغ گوشتی
به منظور افزایش بازدهی مرغ گوشتی چند نکته را می بایست مد نظر داشت که من جملۀ آنها ژنتیک، کیفیت مرغ، تغذیه، سلامت و محیط پیرامون آنهاست. همچنین داشتن اطلاعات و دانش کافی در زمینه های اصلی مدیریت مرغداری و خوراک آنها، آب، نور، دما و کیفیت هوا به موفقیت مرغدار بسیار کمک خواهد کرد.
 
استرس گرمایی جلسه اول
مجری : شرکت ایوانیک / سخنران : مهندس علی افسر / مدت اجرا : 02:31:51 / محل اجرا : استودیوی ITPNews
 
گزارش انفولانزای مرغی اروپا در بهار
به دنبال ثبت 3555 مورد گزارش انفولانزای حاد مرغی در 27 کشور اروپایی که شامل 22.4 میلیون ماکیان می گردد، می توان شیوع انفولانزای حاد طیور بهار 2021 را یکی از بزرگ ترین گزارشات ثبت شده دانست.
 
هشدار درباره کاهش تولیدتخم مرغ
فشار کمبود نهاده دامی و افزایش سایر هزینه ها، باعث کاهش جوجه ریزی در مرغداری ها شده که عرضه تخم مرغ در ماه های آتی را کاهش می‌دهد.
 
انحراف در شبکه توزیع گوشت مرغ
نایب رئیس کانون سرتاسری انجمن‌های صنفی مرغ گوشتی کشور قیمت‌های سرسام‌آور بازار را ناشی از نبود ساز و کار مشخص در مسیرِ کشتارگاه تا عرضه دانست که با انحرافِ شدید روبروست.
 
مسؤولان به داد دامداران برسند
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: با اینکه خشکسالی است باید مسوولان از نزدیک با رصد و پیگیری بروند و درد دامداران را بشنوند؛ گرانی نهاده‌های دامی و ارزانی گوشت دام باعث شده دام مولد هم فروخته شود که موجب مشکل در سال‌های آینده است.
 
شبکه توزیع نهاده‌های دامی با مشکل مواجه است
نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه دولت برنامه مدونی در حوزه کشاورزی نداشته و از این رو شاهد مشکلات عدیده‌ای در این حوزه هستیم و در کنار آن شبکه معیوب توزیع نهاده‌های دامی باعث بروز مشکلات بسیاری برای دامداران شده است.
 
۱۶۰ هزار تن گوشت گوسفندی مازاد روی دست دامداران ماند
رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور گفت: با توجه به کاهش تقاضای خرید در بازار داخل و تعلل دولت در صادرات، دامداران با انباشت دام روبرو هستند.
 
دامداران ۹۰ درصد نهاده‌های دام خود را از بازار آزاد تهیه می‌کنند
دامدار گلستانی گفت: متاسفانه میزان نهاده‌های دام که به صورت دولتی در اختیار دامداران قرار می‌گیرد کافی نیست و ۹۰ درصد نهاده‌های دام را از بازار آزاد تهیه می‌کنیم.
 
کشور در ماه‌ های آینده با کمبود شدید دام و گوشت مواجه می‌ شود
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با اشاره به کشتار گسترده بره‌ها، گفت: بین سه تا 6 ماه آینده با کمبود شدید در حوزه عرضه دام و گوشت مواجه می‌شویم.
 
چشم امید دامداران به سوی دولت جدید
دامدارهایی که روزی با اشتیاق اقدام به دامپروری می‌کردند اکنون با توجه به افزایش سرسام‌آور نهاده‌های دامی و کاهش قیمت فراورده‌های آنان، به اجبار دست به فروش دام‌های خود زدند. همه آنها منتظر اقدامی قاطعانه از سوی دولت جدید هستند تا دوباره صنعت دامپروری خود را احیا کنند.
 
کاهش قیمت جوجه یکروزه
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران‌گوشتی از کاهش قیمت جوجه یکروزه خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر قطعه جوجه یکروزه ۶ هزار و ۵۰۰ تومان است.
 
کمبود علوفه، انگیزه قوی برای فروش گوسفند در عید قربان
رئیس اتحادیه دامداران چهارمحال و بختیاری گفت: معمولاً قیمت گوسفند نزدیک عید قربان گران‌تر می‌شود و با توجه به وضعیت کمبود نهاده و علوفه و اختلاف قیمت خریداری شده گوشت از دامدار و بازار، دامداران ترجیح می‌دهند دام‌های خود را در این ایام به فروش برسانند.
 
خرید، ذبح و عرضه دام زنده و گوشت‌های خارج از نظارت شبکه سازمان دامپزشکی، ممنوع
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن تاکید براینکه ذبح دام باید صرفا در کشتارگاه ها تحت نظارت ادارات کل دامپزشکی انجام شود، گفت: مردم از خرید دام زنده و یا گوشت هایی که خارج از نظارت شبکه سازمان دامپزشکی ذبح و عرضه می شوند، خودداری کنند.
 
صادرات دام مازاد دپو شده درگرو آزاد شدن صادرات دام سنگین
رئیس انجمن صنفی گاو داران گفت: صادرات دام سنگین ممنوع شده است و فقط صادرات دام سبک را آزاد کردند و قرار بر این است که صادرات دام سنگین نیز آزاد شود تا دام مازاد دپو شده در کشور خارج شود.
 
یارانه ای که به دست دامدارها نمی رسد
در این روزها که نهاده های دامی در بازار سیاه معامله می شوند، دامداران راهکارهای مختلفی درخصوص کاهش قیمت تمام شده تولید محصولات دامی می دهند.
 
مشکلات دامداران حل نشود خوردن گوشت برای مردم رویا خواهد شد
الهیار ولی زاده گفت: با تشدید مشکلات در صنعت دامپروری خوردن گوشت قرمز برای مردم در آینده‌ای نزدیک رویا می‌شود.
 
ضرورت اعمال سیاست حمایتی از دامداران توسط دولت
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بر ضرورت اعمال سیاست حمایتی از دامداران توسط دولت تاکید کرد.
 
عدم برنامه‌ریزی مسئولان دولتی و دپو نهاده‌های دامی
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کالاهای اساسی نظیر نهاده‌های دامی در شرایط تحریم با سختی تهیه و وارد کشور می‌شوند لذا وجود مشکلات ناشی از حمل بار و انباشت آنها در بنادر زیبنده کشور نیس
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com