دلایل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر
رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی کشور ‌دلایل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر و عبور از نرخ مصوب 59800 تومان را تشریح کرد.
 
یک‌هزار و ۶۰۰ تن مرغ منجمد در گیلان ذخیره شد
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تاکید بر اینکه در زمان حاضر مشکلی به لحاظ تامین مرغ وجود ندارد از ذخیره‌سازی یک هزار و ۶۰۰ تن مرغ منجمد در استان خبر داد.
 
صدور مجوز صادرات ۴۰۰ هزار رأس دام زنده
رییس سازمان امور عشایر ایران گفت: در حال حاضر مجوز قرنطینه بیش از ۴۰۰ هزار راس دام صادر شده است که بعد از انجام مراحل دامپزشکی صادرات در روزهای آینده انجام خواهد شد.
 
عرضه نهاده‌های دامی با قیمت توافقی و کمتر از نرخ اعلام شده
سرپرست معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، از عرضه نهاده‌های دامی با قیمت توافقی و کمتر از قیمت اعلامی خبر داد.
 
افزایش بیماری طیور در بریتانیا در آستانه کریسمس
بریتانیا در حال مبارزه با بزرگترین شیوع آنفولانزای پرندگان بوده است و موارد ابتلا همچنان رو به افزایش است.
 
تولید داروها و واکسن‌های دام، طیور و آبزیان با اجرای ۱۸ پروژه، به سمت خوداتکایی
بهداشت و سلامتی دام، افزایش تولیدات دامی، پیشگیری از انتقال بیماری‌های مشترک و به طور کلی تامین سلامت و غذای جامعه ارتباط مستقیمی با وضعیت دارو و واکسن‌های دام، طیور و آبزیان دارد.
 
خروج مرغ زنده و لاشه از استان قزوین ممنوع است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: خروج مرغ زنده و لاشه (کشتار شده) بدون مجوز سازمان جهاد کشاورزی با هدف تامین مرغ بازار استان قزوین ممنوع است.
 
دانلود رایگان مجله feedstrategy _ september_october 2022
شما میتوانید مجله feedstrategy _ september_october 2022 را به صورت رایگان دانلود نمایید.
 
نرخ ۱۰۵ هزارتومانی هر شانه تخم مرغ منطقی است
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران گفت: با توجه به افزایش قیمت حمل و دیگر هزینه‌ها همچون شکست محصول، نرخ هر شانه تخم مرغ ۱۰۵ هزارتومان برای مصرف کننده منطقی است.
 
افزایش ۱.۵ درصدی میزان جوجه‌ریزی در زنجان
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه در شش ماهه نخست سال جاری ۱۳ میلیون و ۲۹۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در واحد‌های مرغداری استان انجام شده است، گفت: میزان جوجه‌ریزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱.۵ درصد افزایش داشته است.
 
مرغ‌های ۴۲ روزه وارد بازار شود
معاون وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه با روسای جهاد کشاورزی برخی استان ها دستور تخلیه مرغداری های گوشتی داری مرغ ۴۲ روزه داد و گفت: تولیدکنندگان طیور حداکثر تا ۴۲ روزگی می توانند از خدمات دولتی استفاده کنند.
 
توزیع مویرگی و نظام‌مند مرغ منجمد در تهران بدون محدودیت ادامه دارد
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: توزیع مویرگی و نظام‌مند مرغ منجمد تنظیم بازار بدون محدودیت در حال انجام است.
 
پهلوگیری ۱۵ فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت:۱۵فروند کشتی اقیانوس پیما حامل نهاده های دامی در روزهای اخیر در لنگرگاه بندر امام خمینی پهلو گرفتند.
 
سه کشتی حامل نهاده‌های دامی در بندر امام خمینی پهلو گرفتند
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: سه فروند کشتی اقیانوس پیما حامل نهاده های دامی روز شنبه در اسکله "فله بار" بندر امام خمینی پهلو گرفتند.
 
توزیع بیش از ۳۰۰ تن مرغ منجمد در گیلان
مدیر شرکت پشتیبانی امور دام گیلان از توزیع بیش از ۳۰۰ تن مرغ منجمد در استان خبر داد.
 
افزایش 183 هزار قطعه جوجه‌ریزی در مراغداری‌های قزوین
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اعلام کرد: جوجه ریزی در مرغداری‌های قزوین در نیمه آغازین سال جاری نسبت به سال گذشته 183 هزار قطعه افزایش یافت.
 
توزیع مرغ منجمد برای ایجاد تعادل عرضه و تقاضا
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه از توزیع مرغ منجمد در بازار کرمانشاه برای ایجاد تعادل عرضه و تقاضا خبر داد.
 
ارتقای صنعت دامپروری زمینه‌ساز اشتغال پایدار خواهد بود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: توسعه و ارتقای صنعت دامپروری عامل مؤثری در اشتغالزایی پایدار و تأمین امنیت غذایی جامعه است.
 
20 کشور مقصد محصولات دام، طیور گلستان
سرپرست اداره کل دامپزشکی گلستان گفت: از ابتدای امسال گواهی بهداشتی صادرات برای محصولات در حوزه دام، طیور و آبزبان تولیدی و فرآوری شده این استان به ۲۰ کشور از قاره‌های آسیا، اروپا و آمریکا صادر و از طریق تجار ارسال شد.
 
زنجیره سازی؛ مدل جدید اقتصادی کردن واحدهای دام و طیور بعد از حذف ارز ۴۲۰۰
مرغداری ها و دامداری‌های کوچکی که بعد از مردمی سازی یارانه ها و کاهش مصرف تعطیل شدند با زنجیره سازی و فعالیت تحت یک برند اما با حفظ مالکیت، اقتصادی می‌شوند.
 
تزریق 875 هزار دُز واکسن آنگارا در واحدهای پرورش مرغ استان مرکزی
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: در مدت یک سال گذشته 875 هزار دُز واکسن آنگارا برای مقابله با شیوع و انتقال این بیماری در 13 واحد پرورش مرغ مادر گوشتی این استان تزریق شد.
 
دولت بر خلاف وعده‌ها حمایتی ندارد
در حالی که مسئولان سازمان صمت یزد اعلام کرده‌اند که کمبودی در زمینه گوشت مرغ در یزد نیست، مشاهدات میدانی نشان می‌دهد همچنان مردم در تامین مرغ با وجود گرانی بی‌سابقه این ماده غذایی مشکل دارند.
 
ارسال مرغ به دیگر استان ها با هدف تنظیم بازار
معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: مابقی مرغ کشتار شده شامل ۱۳۲ تن با هدف کمک به تنظیم بازار استان‌های دیگر به تهران و البرز ارسال شده است.
 
جوجه ریزی شهریور به ۹۸ میلیون قطعه رسید
دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه گفت: با توجه به جوجه ریزی مناسب در شهریور، نگرانی بابت تامین مرغ نداریم‌.
 
از خون دل خوردن دامداران تا مرگ خاموش صنعت دامپروری
دولت در حالی امسال اقدام به خرید گوشت قرمز منجمد از دامداران کرده است که این شیوه جدید برای آنها به صرفه نیست.
 
دستور محمد مخبر برای حمایت از مرغداران + سند
معاون اول رئیس جمهور با ارسال نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی درباره حمایت از مرغداران و واقعی کردن قیمت تخم مرغ دستور داد.
 
صادرات دام اجرایی نشد
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینکه صادرات دام سنگین مجوز گرفت اما به دلیل تعرفه بالا اجرایی نشد، گفت: سران سه قوه باید در این زمینه تصمیم گیری کند.
 
مرغدارانی که مرغ ۴۳ روزه را به کشتارگاه نفرستند تعزیراتی می‌شوند
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی گفت: مرغدارانی که مرغ خود را بعد از ۴۳ روز از جوجه ریزی به کشتارگاه نفرستند با آنها برخورد و متخلفان به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com