دولت ۵۰ درصد از نهاده دامداران و مرغداران را تضمین می‌کند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه دولت ۵۰ درصد از نهاده دامداران و مرغداران را تضمین می‌کند، از پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان و دامداران خبر داد.
 
تحویل نهاده های دامی معوقه مرغداران بر مبنای ارز ترجیحی تا دو روز دیگر
مدیر عامل اتحادیه سراسری پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران، از تحویل نهاده های دامی معوقه مرغداران تا ۲ روز دیگر خبر داد.
 
آغاز خرید مرغ مازاد
اشرفی گفت: به منظور حمایت از تولیدکنندگان مرغ مازاد بر نیاز استان توسط شرکت پشتیبانی امور دام، خریداری می‌شود.
 
احتمال کاهش تولید مرغ در آینده نزدیک
رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور گفت: متضرر شدن مرغداران و نیز کاهش قیمت جوجه که احتمالا تولیدشان را در آینده کمتر خواهد کرد، هشداری برای تولید مرغ در آینده است.
 
بارگذاری نهاده‌های دامی با ارز نیمایی در سامانه بازارگاه
وزیر جهاد کشاورزی گفت: بارگذاری نهاده‌های دامی نیمایی روی سامانه بازارگاه انجام شده و نهاده‌ها در دسترس دامداران و مرغداران قرار دارد.
 
وبینار نقش مواد معدنی و ویتامین ها در تغذیه گاوهای شیرده
سخنران : دکتر کامران رضا یزدی / مجری : شرکت صنایع دان تلاونگ / تاریخ اجرا : 18 اردیبهشت 1404 / محل اجرا : استودیوی ITPNews
 
ارز ترجیحی، دامداران و صنایع لبنی را تا مرز ورشکستگی پیش برد
یک کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه ارز 4200 تومانی باعث حمایت از صنایع تولیدی نمی‌شود، گفت: اگر اختصاص ارز ترجیحی باعث حمایت از صنایع می‌شد، دامداری ها و صنایع لبنی تا مرز ورشکستگی پیش نمی رفتند.
 
تراژدی معدوم سازی جوجه یکروزه
اوضاع خوب نیست و نهاده هایی که به مرغداران وعده داده شده بود که به آنها با قیمت قبلی داده خواهد شد به یکباره قیمتی باورنکردنی به خود گرفت و این در حالی است که مرغداران بنا به وعده نهاده ای که به آنها داده شده بود اقدام به جوجه ریزی کردند. امروز آنها نگران هستند که مردم با چه توان قدرتی می توانند مرغ تولیدی آنان را که با قیمت تمام شده زیادی تولید خواهد شد خریداری نمایند؟ قیمت مصوبی که دولت به مرغداران تعهد داده جدای اینکه آیا اجرایی خواهد شد، آیا برای تولید کننده صرفه اقتصادی خواهد داشت ؟
 
چگونه جلبک ها به پایداری خوراک دام کمک می کنند؟
از آنجایی که جلبک ها پروتئین بالایی دارند استفاده از آنها در خوراک دام و طیور بسیار مفید و سودبخش است ضمن آن که به تداوم بخش کشاورزی نیز کمک می کند.
 
صدوردامدار کارت جدید با سقف اعتباری بالاتر و نرخ سود کمتر در حمایت از تامین نهاده های دامی
مهدی رضایی سرپرست بانک کشاورزی از صدور دامدار کارت جدید با سقف اعتباری دو میلیارد ریال و نرخ سود 10 درصد خبر داد.
 
نشست هم اندیشی اتحادیه سراسری مرغ گوشتی و معاونت توسعه تعاونی ها
در راستای افزایش تعامل بین سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و اتحادیه های سراسری و بررسی فعالیت ها و برنامه های آنها جهت نقش آفرینی موثر در توسعه پایدار بخش کشاورزی و تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، جلسه هم اندیشی و بررسی فعالیت ها و برنامه های اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی پرورش دهندگان مرغ گوشتی با حضور دکتر محمدی معاون توسعه تعاونی ها، تشکل ها و نظام های بهره برداری، دکتر سلمان مدیرکل دفتر توسعه، آموزش و ترویج تعاونی ها و تشکل ها و اعضای هیات مدیره و مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی پرورش دهندگان مرغ گوشتی در محل سالن جلسات سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برگزار شد.
 
تخصیص نهاده با قیمت قبل به جوجه‌های نژاد آرین
بیش از ۹۵۰ تن ذرت و کنجاله با قیمت قبل به مرغدارانی که اقدام به جوجه ریزی نژاد آرین کرده اند تخصیص یافت.
 
حذف ارز ترجیحی باعث ایجاد بازار رقابتی دام زنده و گوشت قرمز می‌شود
رییس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه حذف ارز ترجیحی باعث بازار رقابتی دام زنده و گوشت قرمز می‌شود، گفت: در پی این اقدام دولت، نرخ دام زنده و گوشت قرمز در فرایند عرضه و تقاضا واقعی خواهد شد.
 
کامیون‌های حمل کننده نهاده دامی از امتیازات و مشوق‌هایی برخوردار می‌شوند
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از اختصاص امتیازات و مشوق‌هایی به کامیون‌های حمل کننده نهاده دامی در این کمیسیون خبر داد.
 
پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی به واحدهای دامی کوچک در استان اردبیل
استاندار اردبیل از برنامه ریزی برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولید دامی و مرغداری‌ها خبر داد و گفت: واحدهای کوچک دامی می‌توانند مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از بانک کشاورزی تسهیلات اخذ کنند.
 
دولت «آرین» را ۱۲درصد گران‌تر می‌خرد
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: برای حمایت از تولید مرغ آرین در کشور گوشت این محصول ۱۲درصد بالاتر از سایر مرغ‌ها خرید حمایتی می‌شود.
 
۲۰ کشتی حامل یک میلیون تن نهاده در حال بارگیری، تخلیه و یا روی آب است
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اعلام کرد: ۲۰ کشتی حامل بیش از یک میلیون تن نهاده دام و طیور داریم که بخشی از آن منتظر بارگیری و تخلیه و بخش دیگر روی آب است.
 
تخصیص ۱۶۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به تولید کنندگان محصولات پروتئینی و لبنی
معاون امور تولیدات دامی وزات جهاد کشاورزی از اختصاص ۱۶۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به تولیدکنندگان گوشت قرمز‏، مرغ، شیر و تخم مرغ خبر داد.
 
پیشنهاد استفاده از ظرفیت بین المللی بانکی برای ارز نهاده‌ها
سرپرست بانک کشاورزی با اشاره به پتانسیل ها و زیرساخت‌های این بانک در حوزه بین الملل، بر استفاده از این ظرفیت ها برای تامین منابع ارزی مورد نیاز نهاده های بخش کشاورزی تاکید کرد.
 
صادرات جوجه یک روزه و تخم مرغ نطفه دار آزاد شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: صادرات تخم مرغ نطفه دار به میزان ۵ میلیون عدد در ماه و جوجه یک روزه به میزان یک میلیون قطعه در روز به منظور مدیریت تولید و بازار گوشت مرغ و جوجه یک روزه آزاد شد.
 
ادامه مشکلات مرغداران در تامین نهاده های خوراک دامی
رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ ۲۲ هزار تومان کمتر از قیمت تمام شده است، گفت: ادامه روند فعلی تامین نهاده های دامی، تولید را با مشکل مواجه می کند.
 
حوزه کشاورزی و دامداری یزد می‌تواند الگوی دیگر استانها باشد
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی گفت: با فعالیت هایی که در حوزه کشاورزی و دامداری استان کویری یزد انجام می شود این خطه می تواند در این حوزه برای دیگر استانهای کشور الگو و نمونه باشد .
 
مشکلات زنبورداران کشور به بهانه روز جهانی زنبور
مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران ایران با اشاره به ظرفیت های زنبورداری در کشور، به اهمیت رفع مشکلاتی که اکنون زنبورداران با آن درگیر هستند، تاکید کرد.
 
آیا حشرات یک منبع پروتئین خوراکی با دوام برای حیوانات محسوب می شوند؟
حشرات در واقع یک جایگزین نهاده با پروتئین بالا محسوب می شوند چرا که تولید حشرات مقدار آب و زمین محدودی لازم دارد.
 
ارائه تسهیلات تأمین مالی فعالان اقتصادی حوزه‌ نهاده‌های دامی
ارائه تسهیلات برای تأمین مالی و سرمایه در گردش فعالان اقتصادی حوزه‌ نهاده‌های دامی و طیور در جلسه شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تصویب شد.
 
قیمت فعلی تخم مرغ برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد
رئیس اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی گفت: در هفت الی ۱۰ روز آینده با مازاد تخم مرغ در استان مواجه خواهیم شد که دولت باید این تخم مرغ‌ها را صادر کند.
 
افزایش صادرات گوشت گوساله بریتانیا
بریتانیا در ماه فوریۀ گذشته 10500 تن صادرات گوشت گوسالۀ تازه و منجمد داشت که در مقایسه با تاریخ مشابه سال گذشته 54 درصد افزایش داشته است که بالاترین رقم صادرات ماه فوریه از سال 2011 میلادی تاکنون است.
 
خرید تضمینی مرغ در آذربایجان غربی هر کیلوگرم ۵۰ هزار تومان آغاز شد
مدیر شرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان غربی گفت: خرید تضمینی گوشت مرغ مازاد تولید کنندگان مرغ گوشتی استان به نرخ هر کیلوگرم ۵۰۰ هزار ریال آغاز شد.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com