تصمیم گیری برای تولید تخم مرغ توسط ۴ نهاد دولتی
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه تصمیم گیری در مورد میزان تولید، تامین ارز و قیمت تخم مرغ بر عهده 4 نهاد دولتی است و بخش خصوصی هیچ دخالتی در این تصمیمات ندارد، گفت: براین اساس نهادهای تصمیم ساز باید مشکلات فعلی در تولید تخم مرغ را حل کنند.
 
تا سال آینده بساط مرغ اجداد خارجی جمع خواهد شد
طبق گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی تا پایان سال آینده و با گسترش لاین آرین ایرانی بساط خارجی کاملا جمع خواهد شد
 
متخلفان حوزه نهاد‌ه‌های دامی به تعزیرات معرفی شدند
رئیس جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه در توزیع نهادهای تخصیص یافته مشکلی نداریم گفت: مشکلی که وجود دارد کمبود نهاده‌ها است.
 
طبق وعده ها سهمیه‌ها به زودی به دست تولیدکنندگان می‌رسد
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران گفت: تا زمانی که سهمیه ذرت و سویا از سوی دولت به سمتمان نرسد، قیمت‌ها اصلاح نمی‌شود و طبق وعده‌ها حدوداً تا 5 روز دیگر سهمیه‌ها تخصیص می‌یابد.
 
مرغداری نهاده می گیرد که محصول تحویل دهد
معاون وزیر جهاد گفت : در بازارگاه جدید موضوع دریافت نهاده‌ها به حجم تولید مرتبط شده و عملاً تولیدکننده‌ای که نتواند محصول نهایی را به بازار عرضه کند در دوره بعدی، نهاده دریافت نمی‌کند
 
کانیبالیسم در مرغداری‌های قزوین مشاهده نشده است
مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: بیماری کانیبالیسم در اثر کمبود مواد معدنی در بدن طیور و یا افزایش نور ایجاد می‌شود که خوشبختانه چنین موردی در استان قزوین مشاهده نشده است
 
اولویت‌های ناعادلانه در اختصاص نهاده‌ها
اگرچه بازار نهاده‌ها انحصاری نیست، اما اولویت‌های ناعادلانه‌ای وجود دارد که برخی از آن به امضا‌های طلایی تعبیر می‌کنند و این موجب نارضایتی مرغداران و دامداران می‌شود.
 
قیمت جهانی کنجاله سویا نصف قیمت بازار ایران
قیمت جهانی کنجاله سویا حتی با در نظر گرفتن دلار ۲۷ هزار تومانی در بازار آزاد، نصف بازار ایران است.
 
درآمد پول سیاه از بازار سیاه نهاده ها
تولید کنندگان و مرغداران در مواقعی نهاده‌ها از جمله ذرت را بیش از دو برابر قیمت مصوب و خارج از شبکه رسمی خریداری می‌کنند.
 
واردکنندگان نقشی در توزیع نهاده‌های دامی ندارند
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران گفت: واردکنندگان نهاده‌های دامی صرفا مباشر دولت در تامین نهاده‌های دام و طیور هستند و هیچ نقشی در توزیع این کالا‌ها ندارند.
 
کاهش تولید شیر در پی عدم تأمین نهاده‌های دامی
تولید شیر در پی عدم تأمین نهاده دامی و تأمین 30 درصدی این نهاده توسط دولت کاهش یافته و همچنین دامداران نیز با توجه به کمبود نهاده خواهان افزایش قیمت این ماده غذایی هستند.
 
ایجاد مشکل در بازار با دخالت ستاد تنظیم بازار
رئیس هیئت‌ مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: قیمت مرغ و تخم مرغ در مسیر واقعی‌سازی قرار گرفته است اما ستاد تنظیم بازار بدون اطلاع از هزینه تولید مرغ با دخالت و قیمت‌گذاری غیر دقیق مشکلات فراوانی برای این بخش به وجود آورده است.
 
تعلیق مرغداری‌ها با نبودن نهاده‌های دامی
علی مراد داوودی گفت: بسیاری از مرغداران بخاطر افزایش قیمت مجبور به تعطیلی شدند؛ چرا که برایشان صرفه اقتصادی ندارد به همین خاطر مجبور به تعلیق و یا تعطیلی می شوند.
 
صدور مجوز صادرات تخم مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.
بنا به اعلام وزارت جهادکشاورزی و با دستور معاون اول رئیس جمهور از این پس، صدور مجوز صادرات تخم مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.
 
تامین ۵۰۰ هزارتن کنجاله سویا برای فصل پائیز
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: به دستور معاون اول رئیس جمهور این شرکت مامور خرید، تامین و توزیع ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا برای فصل پاییز شده است.
 
تغییر نرخ مصوب تخم مرغ درب مرغداری
دبیر ستاد تنظیم بازار از افزایش نرخ مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری از ۹۵۰۰ تومان به ۱۱ هزار تومان خبر داد و گفت که قیمت مصرف کننده نیز متاثر از این نرخ، روز شنبه از سوی سازمان حمایت اعلام می‌شود.
 
کاهش جوجه ریزی به دلیل تامین نشدن نهاده طیور
نایب رئیس کانون مرغداران گوشتی گفت: حجم جوجه ریزی در دو ماه اخیر، از ۱۲۵ میلیون قطعه در ماه، به ۱۰۵ تا ۱۱۰ میلیون قطعه کاهش پیدا کرده است.
 
کمبود نهاده ها مشکل بزرگ مرغداریها
کمبود نهاده های های دامی برای تامین خوراک مرغداریهای خوزستان، آنها را با خطر ورشکستگی مواجه کرده است.
 
پرورش شترمرغ در هرمزگان
در هرمزگان ۳۱, مجوز پرورش شترمرغ با ظرفیت ۱۲۳ هزار قطعه صادر شده که ۶ مجوز با ظرفیت ۲۴۰۰ به بهره برداری رسیده است.
 
عارضه «کانیبالیسم» سلامت انسان را تهدید نمی کند
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: عارضه «کانیبالیسم» هیچ عارضه ای برای انسان نداردو انتشار کلیپ های ساختگی در این خصوص باید بررسی شود.
 
نبی پور: یک سوم نهاده‌های دولتی را رانتی فروخته‌اند
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: از ۴ میلیون و ۲۰ هزار تن ذرت و سویای وارد شده، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن آن به صورت رانتی به کارخانه های گلوکوز و فروکتز داده شده است.
 
کوتاهی وزارت جهاد منجر به نابسامانی بازار نهاده‌های دامی شد
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی با بیان اینکه با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات نهاده‌های دامی، یک حلقه فساد شکل گرفته است،گفت: کوتاهی وزارت جهاد در بهمن ۹۸ موجب وضعیت فعلی بازار شده است.
 
اهمیت تغذیۀ گوساله
محققین دانشگاههای Alberta و Guelph کانادا بر این باورند که تدابیر صنعتی امروزه به نحوی است که گوساله های تازه به دنیا آمده را از مواد مغذی حیاتی و لازم برای رشد دستگاه گوارش محروم می دارد.
 
تولید کنندگان قیمت تخم مرغ را به صرفه‌نمی‌دانند
یک مقام مسئول در سازمان حمایت با تایید عرضه تخم مرغ در بازار با قیمت بالا گفت: اگرچه ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب عرضه هر شانه تخم مرغ را 20 هزار تومان تعیین کرده،‌اما تولید کنندگان معتقدند قیمت تمام شده این کالا بیشتر از نرخ مصوب است.
 
عرضه سویا به قیمت 2700 تومان در مبادی ورودی
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت از اصلاح قیمت کنجاله سویا در جلسه ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: سازمان حمایت موظف شده اثر این تغییر را بر روی قیمت این نهاده و نرخ نهایی مرغ بررسی و اعلام کند.
 
تحقق جهش تولید در گرو تامین نهاده‌های دامی
تامین نهاده‌های دامی به دلیل تاثیر مستقیم بر تولید غذای مصرفی از اهمیت، حساسیت و ضرورت فراوان برخوردار است و در سالی که به عنوان جهش تولید نام‌گذاری شده است این اهمیت و حساسیت فزونی می‌یابد.
 
پیگیری مشکلات تولیدکنندگان بلدرچین توسط دستگاه قضا
رئیس کل دادگستری استان خراسان‌جنوبی، عصر امروز در بازدید از مجتمع پرورش بلدرچین بیرجند در جریان مشکلات تولیدکنندگان این عرصه قرار گرفت.
 
مرغداران مقید به قیمت مصوب، نهاده دولتی می‌گیرند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: نهاده با ارز دولتی در اختیار آن دسته از مرغدارانی قرار می‌گیرد که محصول تولیدی خود را با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار عرضه کنند.
 
چالش های پیش روی مرغداران
مشکلات مرغداران در تامین نهاده‌های دامی و دلایل گرانی مرغ و تخم مرغ در برنامه گفت و گوی ویژه خبری بررسی شد.
 
قیمت فعلی تمام شده مرغ به هیچ وجه برای مرغداران به صرفه نیست
مهربانی یگانه درباره قیمت فعلی تمام شده مرغ گفت: این قیمت به هیچ وجه برای مرغداران به صرفه نیست و فروشندگان مرغ زنده حدود ۲۵۰۰ تومان زیان می‌دهند و مرغداران زیان سنگینی را متحمل می‌شوند.
 
آیا تولید تخم مرغ در خراسان رضوی به صفر خواهد رسید؟
دیرعامل اتحادیه مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی گفت: به صورت میانگین از ابتدای سال، ۵۰ درصد نیاز ما در زمینه نهاده تامین شده اما با وجود برخی مشکلات، احتمال اینکه تولید به صفر برسد، وجود دارد.
 
نیاز روزانه کنجاله سویا درکشور
طلاکش با اشاره به اینکه نیاز روزانه کنجاله سویا درکشور حدود ۱۰ هزار تن و ذرت حدود ۲۰ هزارتن است، گفت: ترخیص وزنی ذرت تا هفته گذشته حدود ۴ میلیون و چهارصد و سی و سه هزار تن بود.
 
ارائه ارز ترجیحی برای واردت نهاده دامی غلط است
رئیس کمیسیون کشاورزی، منابع طبیعی و آب مجلس شورای اسلامی گفت: به اعتقاد ما ارائه ارز ترجیحی به واردات نهاده دامی غلط است.
 
احتمال واردات تخم مرغ در صورت تداوم شرایط فعلی
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه در صورت تداوم شرایط فعلی در ماه های آینده مجبور به واردات تخم مرغ خواهیم شد، اظهار کرد: کمبود نهاده در بازار باعث افت تولید شده است.
 
بهره مندی تولیدکنندگان از برآوردها و داده های پیش بینی شده توسط سیستم هوشمند
در مصاحبه ای با Caroline Forest از کمپانی کشاورزی هوشمند Intelia وی به اهمیت نقش برآوردها و داده ها بر روی صنعت مرغداری اشاره کرد.
 
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com