درآمد پول سیاه از بازار سیاه نهاده ها
تولید کنندگان و مرغداران در مواقعی نهاده‌ها از جمله ذرت را بیش از دو برابر قیمت مصوب و خارج از شبکه رسمی خریداری می‌کنند.
 
فیلم سیلوسازی ذرت
این فیلم نشان می دهد ذرت های جمع آوری شده را چگونه افراد با کمک یکدیگر به صورت سیلو درآورده و روی آن را می پوشانند. این فیلم با 10 برابر نمودن سرعت نمایش داده شده است.
 
مرغداران در آستانه ورشکستگی
این روزها مرغداران برای تهیه نهاده مورد نیاز خود با مشکلات عدیده مواجه شده‌اند، خوراک طیور ، از خارج وارد می‌شود و برای واردات نیاز به ارز دولتی وجود دارد که آن هم به درستی تامین نمی‌شود و همین باعث شده که مرغداران در تامین غذای طیور با مشکل جدی و ورشکستگی مواجه شوند.
 
اولویت‌های ناعادلانه در اختصاص نهاده‌ها
اگرچه بازار نهاده‌ها انحصاری نیست، اما اولویت‌های ناعادلانه‌ای وجود دارد که برخی از آن به امضا‌های طلایی تعبیر می‌کنند و این موجب نارضایتی مرغداران و دامداران می‌شود.
 
فیلم وبینار مقایسه مکانیزم جذب دی ال و هیدروکسی آنالوگ متیونین
وبینار مقایسه مکانیزم جذب دی ال و هیدروکسی آنالوگ متیونین - با اجرای آقای مهندس علی افسر - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین و مدیر ارشد خدمات فنی بخش افزودنی های خوراک دام شرکت ایوانیک - توسط شرکت ایوانیک در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 80 دقیقه به پایان رسید.
 
نگهداری گاو شیری در کنار گوساله اش
در این مطالعۀ تحقیقاتی، ما نگهداری گاو شیری در کنار گوساله اش را مورد بررسی قرار می دهیم. این مطالعه رفتار حیوان ، سلامت ، میزان مصرف خوراک و تولید مثل در هر دوی گاو و گوساله اش را بررسی و آزمایش می کند.
 
اعتراض دامداران خراسان رضوی در حضور مدیر کل جهاد واستاندار
این فیلم اعتراض و تجمع دامداران خراسان رضوی را در تاریخ اول شهریور نود و نه در حضور مدیر کل جهاد و استاندار این استان نشان می دهد که توسط یکی از کاربران برای ما ارسال شده است.
 
فیلم وبینار مقایسه کارایی حیاتی منابع مختلف متیونین
وبینار مقایسه کارایی حیاتی منابع مختلف متیونین - با اجرای آقای مهندس علی افسر - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین و مدیر ارشد خدمات فنی بخش افزودنی های خوراک دام شرکت ایوانیک - توسط شرکت ایوانیک در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 100 دقیقه به پایان رسید.
 
فیلم وبینار بازدید زنده از شرکت اشپشت آلمان ( Specht )
وبینار بازدید زنده از شرکت اشپشت آلمان ( Specht ) - با اجرای آقای مهندس عابدین پوربخش - مدیر فروش ایران - توسط شرکت ITPNews در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 90 دقیقه به پایان رسید.
 
فیلم وبینار متیونین و تولید مثل در گاوهای شیری
وبینار متیونین و تولید مثل در گاوهای شیری - با اجرای آقای دکتر فرهاد فرودی - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین - توسط شرکت ITPNews در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 80 دقیقه به پایان رسید.
 
فیلم وبینار ارزیابی 4 ماهه صنعت طیور ایران
وبینار ارزیابی 4 ماهه صنعت طیور ایران - با اجرای آقای دکتر حسن مهربانی یگانه - استاد دانشگاه تهران - توسط شرکت ITPNews در ساعت 15 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 40 دقیقه به پایان رسید.
 
مرغ لاین آرین، رویا یا واقعیت ؟
در طول 10 الی 15 سال گذشته بسیاری از کارشناسان و اساتید بزرگ ژنتیک و فعالین در عرصه اصلاح نژاد با جلسات و نامه های مختلف درخواست رسیدگی به مشکلات سویه آرین را داشتند. سویه ای که با قیمتی بالا و هزینه ای بسیار زیاد وارد ایران شد و در اوایل ورود خود به ایران بیش از 80 درصد تولید جوجه کشور را برای جمعیت و حال و روز های آن روز کشور در دست داشت.
 
وبینار استرس حرارتی در مرغداری های صنعتی
وبینار استرس حرارتی در مرغداری های صنعتی - با اجرای آقای دکتر رضا طوایف - بورد تخصصی بیماری های طیور - توسط شرکت تیروژ در ساعت 15 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 100 دقیقه به پایان رسید.
 
فیلم وبینار تکنولوژی تهویه و تجهیزات نوین صنایع مرغداری
وبینار تکنولوژی تهویه و تجهیزات نوین صنایع مرغداری - با اجرای آقای دکتر حسن صادقی - بورد تخصصی بیماری های طیور و معاونت طرح و تحقیقات شرکت تولیدی طیوران ابزار - توسط شرکت طیوران ابزار در ساعت 15 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 100 دقیقه به پایان رسید.
 
کمک 252 میلیون دلاری دولت کانادا به صنعت کشاورزی
جاستین ترودو نخست وزیر کانادا اعلام کرد دولت فدرال در نظر دارد 252 میلیون دلار را به عنوان کمک و جبران خسارت به کشاورزان و دامداران و سایر فعالین در بخش کشاورزی کانادا که به دنبال شیوع کووید 19 دچار ضرر و زیان شدند، اختصاص دهد.
 
بررسی روند توزیع نهاده های دامی و سامانه بازارگاه
رنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور دکتر امید گیلانپور - معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهادکشاورزی و چندی از کارشناسان و متخصصان صنعت مرغداری و دامپروری در شبکه دو سیما در خصوص بررسی روند توزیع نهاده های دامی و سامانه بازارگاه
 
فیلم وبینار مقایسه کارایی حیاتی چیست ؟ روش شناسی
وبینار مقایسه کارایی حیاتی چیست ؟ روش شناسی - با اجرای آقای مهندس علی افسر - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین و مدیر ارشد خدمات فنی بخش افزودنی های خوراک دام شرکت ایوانیک - توسط شرکت ایوانیک در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از هفتاد دقیقه به پایان رسید.
 
فیلم وبینار آسیب حرارتی کنجاله سویا
وبینار آسیب حرارتی کنجاله سویا - با اجرای آقای دکتر فرهاد فرودی - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین - توسط ITPNews در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از نود دقیقه به پایان رسید.
 
فیلم وبینار بومی سازی پرورش لاین و اجداد آرین - چالش و فرصت ها
وبینار بومی سازی پرورش لاین و اجداد آرین - چالش و فرصت ها - با اجرای آقای دکتر مجید صنعتگر - مدیرعامل زنجیره شمال شرق کشور ( دیزباد ) - توسط شرکت دیزباد در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از صد و سی دقیقه به پایان رسید.
 
آیا نژادمرغ آرین دوباره جان خواهد گرفت ؟
صنعت مرغداریِ گوشتی کشور با یازده هزار میلیارد تومان گردشِ مالی جایگاه ویژه ‌ای در اقتصاد کشور دارد. در این فضا مسئولین به دنبال زنده کردن نام آرین در صنعت مرغداری ایران هستند.
 
فیلم اعتراض عجیب دامداران تفتی و بردن گوسفندان به جهاد کشاورزی
جمعی از دامداران روستای کهدوئیه شهرستان تفت به نشانه اعتراض به اختصاص پهنه دام سبک به واحد تولید و پرورش شترمرغ، گله گوسفندان خود را به اداره جهاد کشاورزی این روستا بردند.
 
فیلم صنعت طیور در زمان بحران و پسا کرونا
وبینار صنعت طیور در زمان بحران و پسا کرونا - با اجرای آقای مهندس مصطفی سید مصطفوی - کارشناس خبره صنعت مرغداری - توسط شبکه خبری ITPNews در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از نود دقیقه به پایان رسید.
 
فیلم وبینار چالش های صنعت گاو شیری در سال 99
وبینار چالش های صنعت گاو شیری در سال 99 - با اجرای آقای پروفسور قربانی - استاد دانشگاه صنعتی اصفهان - توسط شرکت دانش بنیان ویوان در ساعت 18:00 در اصفهان اجرا و از طریق استادیوی ITPNews به صورت زنده در تهران پخش گردید و پس از بیش از صد دقیقه به پایان رسید.
 
چالش‌های پیش روی صادرات شیر خشک
حدود ۲ ماه پیش، فروش شیر به دلیل شیوع کرونا کاهش یافت که برای جلوگیری از دور ریز آن، تولید مازاد دامداران در کارخانجات به شیرخشک صنعتی تبدیل شد، اما این بار مشکل مازاد شیرخشک صنعتی به وجود آمد.
 
فیلم ترمیم و سم چینی گاو در آرامش
در فیلم فوق مشاهده خواهید کرد که چطور در کمترین استرس و با دقت نسبتا خوبی می توان اقدام به تمییز سازی سم و به عبارتی ترمیم یا سم چینی گاو کرد
 
بی تدبیری مسئولین بحرانی بدتر از تحریم های خارجی
همه چیز وجود دارد - بنادر مملو از نهاده هایی هستند که باید در سالن مرغداری ها باشد - هر زمان هر نهاده ای که نیاز داشته باشید در کمتر از 24 ساعت در سالن شما خواهد بود اما به شرط تهیه از بازار آزاد و با قیمتی بسیار بالا و آیا این همان تدبیر و نظارتی است که مسئولین وعده آن را به تولیدکنندگان داده بودند. با ادامه مشکلات مرغداران، کشورمان به زودی به جای دانه مرغ، واردکننده مرغ می شود!
 
سامانه بازارگاه؛ جولانگاه دلالان
سامانه بازارگاه به جولانگاه دلالان بدل شده است.دلالان در حالی به این سامانه دسترسی دارند که تولیدکننده واقعی حتی نهاده مورد نیاز خود را هم نمی توانند از این سامانه تهیه کنند.
 
تأمین نهاده‌های دامی در دوره پساکرونا
اختلالات ایجاد شده در واردات نهاده‌های دامی و تأمین و توزیع آنها مشکلات بسیار زیادی را برای دامداران و تولیدکنندگان ایجاد کرده است
 
فیلم/بازرسی از کارخانجات تولید نهاده های دام و طیور
در راستای اجرای مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان مبنی بر پایش فرآیند تولید و توزیع ، اکیپ مشترک بازرسان سازمان های نظارتی از کارخانجات تولید نهاده های دام و طیور اردبیل بازرسی کردند.
 
فیلم وبینار شناخت افزودنی ها و مکانیسم اثر، کاربرد و مزایای آنها
وبینار شناخت افزودنی ها و مکانیسم اثر، کاربرد و مزایای آنها - با اجرای آقای دکتر رضا طوایف - مدیر علمی شرکت داروسازی رویان دارو و بورد تخصصی بیماری های طیور - توسط شرکت رویان دارو و در ساعت 15:30 در استودیوی ITPNews آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت به پایان رسید.
 
بازنگری در وضع دامداران
دامداران خواستار بازنگری در وضعیت توزیع نهاده ها، قیمت گوشت و شیر تولیدی خود هستند.
 
فاصله‌گذاری اجتماعی در دامپروری و مرغداری-فیلم
کاهش چهره به چهره و رعایت فاصله حداقل 1 تا 2 متر یکی از ضروریات جلوگیری از شیوع کروناست. برای اطلاع از راهکارهای جلوگیری از شیوع کرونا در دامپروری و مرغداری این ویدئو را ببینید.
 
فیلم وبینار جیره گاوهای شیری از محوریت پروتئین به آمینو اسید
وبینار جیره گاوهای شیری از محوریت پروتئین به آمینو اسید با اجرای آقای دکتر فرهاد فرودی - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین - ساعت 15:35 در استودیوی ITPNews آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت و سی دقیقه به پایان رسید.
 
اولین مرغداری مسجد سلیمان، خاموش شد - فیلم
با قطع گاز و ایجاد مشکلات متعدد و عدم حمایت و برداشتن گام هایی برای حفظ تولید متاسفانه اولین مرغداری تاسیس شده در مسجد سلیمان چراغ هایش خاموش شد.
 
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com