فیلم ترمیم و سم چینی گاو در آرامش
در فیلم فوق مشاهده خواهید کرد که چطور در کمترین استرس و با دقت نسبتا خوبی می توان اقدام به تمییز سازی سم و به عبارتی ترمیم یا سم چینی گاو کرد
 
بازار نهاده‌های دامی در انحصار یک نفر است!
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه انحصار نهاده‌های دامی، کمر دامپروری و به‌ویژه محصولات گوشتی را شکسته است، گفت: تمامی نهاده‌های دامی در انحصار یک نفر است. محمدتقی نقدعلی در رابطه با دلایل گرانی مرغ در روزهای اخیر و راه‌های کاهش قیمت آن، گفت: مطابق بررسی‌ها انحصار نهاده‌های دامی، کمر دامپروری و به‌ویژه محصولات گوشتی را شکسته است چراکه تمامی نهاده‌های دامی در انحصار یک نفر است، در حالی که قیمت نهاده‌های دامی رابطه مستقیمی با بازار فرآوده‌های دامی دارد.
 
چالش‌های پیش روی صادرات شیر خشک
حدود ۲ ماه پیش، فروش شیر به دلیل شیوع کرونا کاهش یافت که برای جلوگیری از دور ریز آن، تولید مازاد دامداران در کارخانجات به شیرخشک صنعتی تبدیل شد، اما این بار مشکل مازاد شیرخشک صنعتی به وجود آمد.
 
ثبت نام رایگان وبینار چالش های صنعت گاو شیری در سال 99
وبینار چالش های صنعت گاو شیری در سال 99 در 16 تیر 1399 توسط شرکت دانش بنیان ویوان برگزار و از طریق موسسه خبری و اطلاع رسانی ITPNews پخش می گردد.
 
بی تدبیری مسئولین بحرانی بدتر از تحریم های خارجی
همه چیز وجود دارد - بنادر مملو از نهاده هایی هستند که باید در سالن مرغداری ها باشد - هر زمان هر نهاده ای که نیاز داشته باشید در کمتر از 24 ساعت در سالن شما خواهد بود اما به شرط تهیه از بازار آزاد و با قیمتی بسیار بالا و آیا این همان تدبیر و نظارتی است که مسئولین وعده آن را به تولیدکنندگان داده بودند. با ادامه مشکلات مرغداران، کشورمان به زودی به جای دانه مرغ، واردکننده مرغ می شود!
 
بزرگترین تولیدکنندگان مرغ در جهان از ۲۰۲۰-۱۹۶۱
بزرگترین تولیدکنندگان مرغ در جهان از ۲۰۲۰-۱۹۶۱ را در این ویدیو می‌بینید؛
 
خودکفایی لاین در سال 1400 و مسائل مربوط به مرغ سایز
مهندس رضایی - معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی - به مناسبت هفته جهادکشاورزی در شبکه آموزش حضور داشتند و توضیحاتی را در مورد خودکفایی لاین در سال 1400 عنوان کردند که نشان می داد ایشان به فعالیت تنها لاین کشور و نژادی که در ایران موجود است خوش بین هستند و امیدوارند تا در سال 1400 در این خط تولید به خودکفایی و بهره وری خوبی برسیم .
 
کارگاه آموزشی بررسی علمی و عملی واکسیناسیون در کنترل بیماریهای ویروسی طیور برگزار شد
این کارگاه توسط شرکت توسعه تجارت وشه در دانشگاه گیلان برگزار گردید و از سوی دانشگاه گیلان و انجمن علوم دامی کشور برای شرکت کنندگان گواهی پایان دوره صادر گردید.
 
کارگاه آموزشی کاربرد مباحث نوین در تغذیه طیور با استفاده از نرم افزار آمینوفید برگزار شد
برگزاری کارگاه آموزشی کاربرد مباحث نوین در تغذیه طیور با استفاده از نرم افزار آمینوفید ۵ با همکاری واحد تحقیق و توسعه زنجیره تولید گوشت مرغ پیگیر و شرکت ایوانیک ایران
 
فیلم وبینار تنظیم جیره با پروتئین خام کم
وبینار تنظیم جیره با پروتئین خام کم - با اجرای آقای مهندس علی افسر - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد ورامین و مدیر ارشد خدمات فنی بخش افزودنی های خوراک دام شرکت ایوانیک - توسط شرکت ایوانیک و در ساعت 15:30 در استودیوی ITPNews آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت و نیم به پایان رسید.
 
فیلم وبینار شناخت افزودنی ها و مکانیسم اثر، کاربرد و مزایای آنها
وبینار شناخت افزودنی ها و مکانیسم اثر، کاربرد و مزایای آنها - با اجرای آقای دکتر رضا طوایف - مدیر علمی شرکت داروسازی رویان دارو و بورد تخصصی بیماری های طیور - توسط شرکت رویان دارو و در ساعت 15:30 در استودیوی ITPNews آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت به پایان رسید.
 
فیلم وبینار تعادل الکترولیتی جیره طیور
وبینار تعادل الکترولیتی جیره طیور با اجرای آقای دکتر فرهاد فرودی - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین - ساعت 15:30 در استودیوی ITPNews آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت به پایان رسید. در انتهای این وبینار، شرکت کنندگان به صورت اینترنتی و از راه دور اقدام به طرح پرسش های خود و دریافت پاسخ های مربوطه از سخنران وبینار نمودند.
 
فیلم وبینار جوجه کشی با تکیه بر تکنولوژی Dry Hatch - جلسه دوم
وبینار جوجه کشی با تکیه بر تکنولوژی Dry Hatch - جلسه دوم با اجرای آقای دکتر حسن صادقی - بورد تخصصی بیماری های طیور و معاونت طرح و تحقیقات شرکت تولیدی طیوران ابزار - ساعت 15:30 در استودیوی ITPNews و توسط شرکت تولید طیوران ابزار آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت به پایان رسید.
 
فیلم وبینار جیره گاوهای شیری از محوریت پروتئین به آمینو اسید
وبینار جیره گاوهای شیری از محوریت پروتئین به آمینو اسید با اجرای آقای دکتر فرهاد فرودی - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین - ساعت 15:35 در استودیوی ITPNews آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت و سی دقیقه به پایان رسید.
 
فیلم وبینار جوجه کشی با تکیه بر تکنولوژی Dry Hatch - جلسه اول
وبینار جوجه کشی با تکیه بر تکنولوژی Dry Hatch - جلسه اول با اجرای آقای دکتر حسن صادقی - بورد تخصصی بیماری های طیور و معاونت طرح و تحقیقات شرکت تولیدی طیوران ابزار - ساعت 15:30 در استودیوی ITPNews و توسط شرکت تولید طیوران ابزار آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت به پایان رسید.
 
شکل سهمیه بندی در بازارگاه مورد تردید است
در این مصاحبه با آقای دکتر نبی پور بر روی مباحث مختلفی صحبت کردیم که مطالب زیر به صورت برجسته در صحبت هایمان مطرح گردید.
 
تولیدکنندگان ما جور سیاستمداران ما را می کشند
مصاحبه ای تصویری با آقای دکتر موافق قدیری - مدیرعامل شرکت هماهنگی کارخانجات خوراک، دارو و مکمل دام و طیور و آبزیان کشور - انجام داده ایم که در آن به مباحث روز صنعت خوراک ایران پرداخت ایم.
 
ترکاشوند:تحمل زیان شدید برای تولیدکنندگان تخم مرغ
به علت کشتار زیاد مرغ گوشت در انتهای سال 98 و کاهش امکان حذف واحدهای پیر گله های تخمگذار این حذف با کندی صورت گرفت و موجب شد تا در ابتدای سال 99 با افزایش تولید تخم مرغ روبرو شویم به طوری که امروز با مازاد تولید فراوانی در کشور مواجه هستیم.
 
صدای دفاعیات خاوازی در مجلس برای کسب رای اعتماد
وزرا برای کسب اعتماد مجلس برای رای آوردن و نشستن بر صندلی وزارت باید برنامه ها و طرح های خود را جهت بررسی صلاحیت خود به مجلس بدهند. آقای خاوازی برای ارائه این طرح ها زمان زیادی داشت اما به غیر از آنها در زمان سخنرانی آخر خود در مجلس چه وعده هایی را به نمایندگان مجلس داد؟ بشنوید
 
هورمون رشدی تولید نمی شود که مصرف بشود
دکتر رفیعی پور - رئیس سازمان دامپزشکی کل کشور در دیدار خود با رسانه های تخصصی اعلام کرد: هرگز در دنیا هورمون رشدی تولید نمی شود،چه برسد به آنکه بخواهد مصرف شود. وی ادامه داد: استفاده از هورمون رشد یک توهم و افسانه است و هرگز در در صنعت مرغداری هورمونی مصرف نمی شود.
 
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com