شیوع بیماری‌های دامی ناشی از کمبود تغدیه مناسب حیوان است
رییس شبکه دامپزشکی ابرکوه با اشاره به کاهش بارندگی در سال آبی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ و تداوم پدیده خشکسالی گفت: شیوع بیماری‌های دامی و تضعیف سیستم ایمنی بدن دام‌ ها ناشی از کمبود تغذیه مناسب است.
 
تولید دارویی برای ایمنی طیور دربرابر بیماری‌های ویروسی
یکی از شرکت‌های دانش بنیان داروی جدید گیاهی برای افزایش سطح سیستم ایمنی و پشتیبانی در بیماری‌های ویروسی در طیور به تولید رساندند.
 
گله مرغداران از کیفیت پایین ذرت‌ ها
مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه نهاده‌های دامی در سامانه بازارگاه شارژ شده ولی همچنان دیر به دست واحدهای تولیدی می‌رسد، گفت: برخی از مرغداران نسبت به کیفیت بخشی از ذرت‌های دریافتی گله و شکایت دارند.
 
۹۵ درصد نیاز دارویی دامی کشور در داخل تولید می‌شود
معاون تشخیص و مدیریت درمان دامپزشکی کشور بابیان اینکه در زمینه تولید داروهای دامی توانستیم به خودکفایی لازم دست پیدا کنیم، گفت: ۹۵ درصد نیاز دارویی دامی در داخل کشور تولید می‌شود.
 
ممنوعیت خروج مرغ از مازندران صحت ندارد
مدیر روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران گفت: هیچ ممنوعیتی برای حمل مرغ زنده تولیدی مرغداری‌های مازندران به خارج از استان وجود ندارد.
 
۶۳ کانون گرفتار آنفلوانزای فوق حاد پرندگان
معاون بهداشتی و‌ پیشگیری سازمان دامپزشکی گفت: از ابتدای مهر تاکنون ۶۳ کانون گرفتار آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شده و یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه طیور معدوم شده است.
 
دامپزشکی بوتولیسم را علت قطعی مرگ پرندگان میانکاله اعلام کرد
دامپزشکی کشور با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پس از انجام تمامی آزمایش‌ها ، تحلیل داده‌ها و طرح فرضیات مختلف به این نتیجه قطعی رسیده است که علت مرگ مشکوک پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله بیماری بوتولیسم بوده است.
 
شیوع آنفلوانزای پرندگان؛ از هشدار تا مهار آن در کشور
حضور پرندگان زمستان‌گذران مبتلا به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در برخی استان‌ها، متولیان دامپزشکی ، بهداشتی و محیط زیست را در زمینه شیوع این بیماری در بین پرندگان بومی و واحدهای مرغداری نگران کرده‌است.
 
۲ کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کردستان شناسایی شد
مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: موارد جدیدی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بر اساس عملیات انجام گرفته رصد و پایش برنامه ملی کنترل و پیشگیری بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، در ۲ روستای دیواندره شناسایی شد.
 
اطلاع رسانی قطره چکانی سازمان دامپزشکی در خصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان
اطلاع رسانی قطره چکانی سازمان دامپزشکی در خصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور موجب شده دامنه شایعات و اخبار غیر رسمی افزایش یابد.
 
ورود ۹۰ میلیون دز واکسن آنفلوآنزای طیور به استان سمنان
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت : شرکت‌های بخش دارو‌های دامپزشکی در استان ۹۰ میلیون دز واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به منظور تامین بخشی از نیاز کشور وارد کردند.
 
آنفلوانزای پرندگان و توصیه‌های پیشگیرانه دامپزشکی زنجان
مهمترین راهکار جهت مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان رعایت توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی است.
 
آخرین وضعیت آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مرغداری های کشور
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی اعلام کرد که اگر در واحد صنعتی پرورش طیور آنفلوآنزای فوق حادپرندگان مشاهده شود، تمام طیور و تخم مرغ های آن واحد معدوم و از چرخه مصرف انسانی به طور کامل خارج می شوند.
 
توصیه های دامپزشکی خراسان شمالی به مرغداران برای پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد طیور
سرپرست اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی با توجه به شیوع آنفلوانزای فوق حاد طیور در برخی نقاط کشور، توصیه های مهمی به مرغداران استان ارائه کرد.
 
9 استان گرفتار آنفلوآنزای حاد پرندگان
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی گفت: بنابر آمار تاکنون ۹۶۰ هزار قطعه طیور درگیر آنفلوآنزای حاد پرندگان شدند.
 
زنجان عاری از بیماری آنفلوانزای پرندگان است
زیستگاه‌های پرندگان آبزی و کنارآبزی و سالن مرغداری‌ها و کشتارگاه‌های طیور استان به ترتیب از سوی محیط زیست و دامپزشکی به دقت و حساسیت بالا، رصد و پایش می‌شود و از ابتدای سال تاکنون نیز بیماری آنفلوانزا فوق حاد پرندگان (آنفلوانزای مرغی) در زنجان مشاهده نشده است.
 
موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان در تولید داروهای بیماری‌های دامی
محققان یک شرکت‌ دانش‌بنیان داروی بیماری عفونی واگیردار جمعیت گاو و گوسفند و پنی سیلین با کاربرد برای بیماری‌ها و عفونت‌های با منشاء باکتریایی را تولید و به بازار عرضه کردند.
 
مرغداری های بدون بیمه، نه سهمیه سوخت می گیرند نه نهاده
رئیس سازمان دامپزشکی کشور خواستار قطع سهمیه سوخت و نهاده واحدهای پرورش طیور فاقد بیمه شد.
 
هشدار در خصوص خطر شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان
سرپرست شبکه دامپزشکی بافق از رخداد بیماری آنفولانزا فوق حاد پرندگان در برخی از استان‌های کشور خبر داد.
 
مشاهده بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در ۱۶ نقطه کشور
رئیس‌سازمان دامپزشکی کشور گفت: بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان امسال در ۱۴ نقطه مربوط به حیات وحش و طیور روستایی و ۲ مزرعه صنعتی گزارش شده‌ است.
 
سالی بیش از 200 میلیون یورو واردات واکسن طیور داریم
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تا پایان دولت 15 واکسن را تحویل می دهیم در حال حاضر 5 واکسن به تولید انبوه می رسد.
 
سه کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی مهار شد
رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، زنبور عسل و آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی از پایان عملیات معدوم‌سازی و مهار سه کانون مثبت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این استان خبر داد.
 
بیمه واحدهای پرورش دهنده طیور جدی گرفته شود
معاون سلامت دامپزشکی خراسان رضوی بر واکسیناسیون طیور و بیمه واحدهای مرغ تخم‌گذار، مرغ گوشتی و پرورش‌دهندگان بوقلمون در مقابل آنفلوآنزای فوق‌ حاد پرندگان تاکید کرد.
 
تزریق ۶۷ میلیون دُز واکسن طیور در استان کرمانشاه
از ابتدای سال جاری تا کنون ۶۷ میلیون دُز واکسن علیه بیماری‌های طیور در استان کرمانشاه تزریق شده است.
 
آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کمین واحدهای پرورش طیور
مدیرکل دامپزشکی استان مازندران گفت:با توجه به برودت هوا و قرارگیری در فصل سرما در صورت عدم رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی قرنطینه ای در واحدهای پرورش طیور، خطری جدی آنفولانزای فوق حاد پرندگان متوجه این صنعت خواهد بود.
 
مرغداران صنعتی از انتشار آنفلوانزای فوق حاد پرندگان جلوگیری کنند
رئیس شبکه دامپزشکی خوشاب از مرغداران صنعتی خواست که ارتباط بین پرندگان آزادپرواز و انبار نهاده های خود را قطع کنند تا از انتشار بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان جلوگیری شود.
 
نیاز کشور به تولید 6 واکسن در حوزه دام و 18 واکسن در حوزه طیور
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر 6 واکسن در حوزه دام و 18 واکسن در حوزه طیور نیاز داریم که پژوهشگران کشور می توانند به تولید این واکسن ها ورود پیدا کنند.
 
رونمایی از نخستین بذر بومی واکسن آنفلوانزای فوق‌ حاد پرندگان
نخستین بذر بومی واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان دامپزشکی کشور تولید و رونمایی شد.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com