در صادرات طیور به عراق و‌ افغانستان مشکلی نداریم
معاون وزیر جهاد گفت: با توجه به عاری بودن واحدهای مرغداری کشور از بیماری آنفلوانزا، مشکلی در صادرات محصولات طیور نداریم.
 
افزایش ۳۸.۵ درصدی واکسیناسیون دام‌های کشور
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه قرارگاه بهداشتی برای واکسیناسیون دام‌های عشایری در مناطق صعب العبور و سخت گذر کشور ایجاد شده است، گفت: افزایش سطح واکسیناسیون دام های کشور در هشت ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۸.۵ درصد افزایش داشته است.
 
کاهش میزان واردات نهاده های دامی به 17 درصد رسید
میزان واردات نهاده های دامی کشور در 10 ماهه سالجاری با کاهش 17 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به 12 میلیون و 91 هزار و 113 تن رسید.
 
چند توصیه‌ دامپزشکی برای فصل سرما
با توجه به ادامه برودت هوا و افت دما در روز آینده سازمان دامپزشکی کشور تصویه‌هایی به دامداران، مرغداران و زنبورداران برای مقابله با مشکلات ناشی از هوای سرد اعلام کرد.
 
خصوصی سازی در سازمان دامپزشکی کشور آغاز شد
پیش ممیّزی بهداشتی مراکز تولید و عرضه محصولات پروتئینی با منشاء خام دامی و فرآورده‌های دامی به تشکل‌ها غیردولتی ذی‌ربط واگذار می‌شود.
 
قیمت مرغ بالا نرود تولید می‌خوابد
مدیر امور طیور سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه تا نیمه آبان مشکلی در زمینه تأمین مرغ نخواهیم داشت، گفت: قیمت مرغ باید بالا برود وگرنه تولید می‌خوابد.
 
ضرر ۱۰ هزار تومانی مرغداران در فروش هر کیلو تخم مرغ
رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران می‌گوید که مرغداران در ضرر و زیان هستند و قیمت تخم مرغ باید اصلاح شود.
 
در برخی داروهای دامی کاهش قیمت خواهیم داشت
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: به دامداران این قول را می‌دهیم که در بعضی از داروها نه تنها افزایش قیمت نخواهیم داشت، بلکه بعضی از داروها و واکسن‌ها نیز کاهش قیمت خواهند داشت.
 
واکسن زنده نیوکاسل کلون 10/6 + برونشیت 120 H
بیوواک NDV 6/10-H120 با استفاده از سویه غیر پاتوژن نیوکاسل با نام NDV 6/10، که به دلیل قابلیت تحمل بالای پرنده در برابر این سویه متعاقب واکسیناسیون انتخاب شده است، به همراه سویه H120 سروتیپ ماساچوست برونشیت عفونی، استحصال شده از کشت در تخم‌مرغ‌های جنین‌دار SPF به صورت لیوفیلیزه تولید شده است.
 
تشکیل شورای عالی تحقیقات بیماری‌های استراتژیک دامی در سازمان دامپزشکی
رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: شورای عالی تحقیقات بیماری‌های استراتژیک دامی در سازمان دامپزشکی کشور تشکیل شده است.
 
ضرورت اقدام پیشگیرانه از سوی دامداران و دامپزشکان در رابطه با تب کریمه کنگو
رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: برخی افراد از جمله دامداران ، دامپزشکان و افرادی که در بیمارستان ها مشغول به کار می باشند باید با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی اقدام پیشگیرانه لازم را در رابطه با تب کریمه کنگو انجام دهند.
 
طرح توزیع جوجه در روستاها و خطر انتشار بیماری های طیور
اتحادیه مرغداران گوشتی آذربایجان شرقی طی نامه ای به ریاست سازمان جهادکشاورزی استان از خطرات احتمال شیوع بیماری در مرغداری ها با اجرای طرح توزیع جوجه یکروزه در روستاها خبر داد.
 
حدود ۷۵ درصد واکسن طیور وارداتی است
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: سالانه ۱۰‌.۵ میلیارد دوز واکسن طیور و ۶۰۰ میلیون دوز واکسن دام مصرف می‌شود.
 
خبری خوب در حوزه آزمایشگاه های دامپزشکی
امین اسدی مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیریت روابط عمومی سازمان دامپزشکی گفت : در راستای دستیابی به اهداف بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور در مبارزه و کنترل بیماری های دامی، مرکز ملی تشخیص، آزمایشگاه های مرجع و مطالعات کاربردی با تمرکز زدائی، تسهیل و
 
۹۵ درصد واکسن های دامی در داخل کشور تولید می شود
مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه ۹۵ درصد واکسن های دامی در داخل کشور تولید می شود، گفت: دو نوع واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برای اولین بار در کشور تولید شده است.
 
«تب برفکی» در دامداری های کشور پایش می‌شود
رییس سازمان دامپزشکی کشور از تشکیل شورای مشورتی دامپزشکی با دانشگاه تهران خبر داد و گفت: رصد و پایش بیماری های دامی همچون تب برفکی در دامداری های کشور اجرایی می شود.
 
واردات ۸ قلم آنتی بیوتیک و ویتامین دامی ممنوع شد
مشاور رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: به‌منظور حمایت از تولید داخلی داروهای دامپزشکی، برای هشت قلم آنتی بیوتیک و مولتی ویتامین توسط سازمان دامپزشکی کشور ممنوعیت ثبت سفارش اعمال شده است.
 
کشور عاری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان است
رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با انجام اقدامات رصد و پایش، اکنون کشور عاری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان است و نگرانی در این خصوص نداریم.
 
نظارت جدی دامپزشکی یزد برای مقابله با بیماری آنفلوانزای پرندگان
مدیر کل دامپزشکی استان یزد از رصد و پیگیری مستمر بازرسان دامپزشکی استان در راستای شناسایی و برخورد با واحدهای غیرمجاز در راستای مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان خبر داد.
 
مهم ترین راه مبارزه با بروسلوز چیست؟
سرپرست شبکه دامپزشکی نهبندان اظهار کرد: دام مبتلا به بروسلوز بلافاصله پس از شناسایی باید کشتار شود تا از انتشار عامل بیماری در جمعیت دامی و نهایتاً جامعه انسانی پیشگیری شود.
 
پنج داروی جدید دامی مورد نیاز کشور در فریمان رونمایی شد
پنج داروی تزریقی دامی جدید در کشور با حضور یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در شهرستان فریمان رونمایی شد.
 
۵۰ درصد کاهش شمار کانون بیماری دامی در خراسان شمالی
رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: امسال شمار کانون بیماری دامی در استان نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۰ درصد کاهش یافت و به ۱۳۷ کانون بیماری استراتژیک رسید.
 
هشداردامپزشکی درباره شیوع بیماری آنگارا در مرغداری‌ها
مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: مرغداران استان به منظور جلوگیری از شیوع بیماری نوظهور آنگارا (التهاب حاد ویروسی کبد در طیور) رعایت اصول بهداشتی قرنطینه‌ای و امنیت زیستی در واحدهای پرورشی را تشدید کنند.
 
واکسیناسیون طیور علیه نیوکاسل در سمنان
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از اجرای واکسیناسیون طیور علیه نیوکاسل در استان خبر داد و گفت: با انجام واکسیناسیون خوشبختانه تلفات طیور ما تا ۷۵ درصد کاهش یافته است.
 
هشدار دامپزشکی ابرکوه در مورد شیوع «آگالاکسی»
سرپرست شبکه دامپزشکی ابرکوه یکی از انواع بیماری‌های شایع و خطرناک دامی را آگالاکسی خواند و از کلیه دامداران خواست برای جلوگیری از ابتلای دام‌های سبک به این بیماری واگیر، نسبت به واکسیناسیون آنها هم‌اکنون با مشارکت دامپزشکی و بخش خصوصی در حال انجام است، اقدام کنند.
 
مزرعه‌های صنعتی و بومی طیور اردبیل در معرض آنفلوآنزای حاد پرندگان
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: با توجه به ورود ویروس این بیماری به کشور و درگیری طیور صنعتی، وضعیت بحرانی شده و احتمال آلوده شدن مزرعه‌های صنعتی و طیور بومی بسیار بالاست.
 
آغاز اجرای طرح رایگان ایمن سازی دام های سنگین علیه بیماری بروسلوز گاوی در آذربایجان‌غربی
مدیر کل دامپزشکی آذربایجان غربی از آغاز اجرای طرح رایگان ایمن سازی دام های سنگین علیه بیماری بروسلوزگاوی ( تب مالت ) از۲۰ دی ماه لغایت ۲۵ بهمن ماه سال جاری در سطح دامداریهای استان خبر داد .
 
آنچه احتمال سخت زایی دام‌ها را افزایش می‌دهد
رئیس شبکه دامپزشکی سربیشه گفت: دامدار باید در زمینه مدیریت گله بسیار دقیق عمل کند به نحوی که میش‌ها در زمان جفت گیری به وزن و جثه مناسب رسیده باشند و همچنین در انتخاب قوچ دقت زیادی داشته باشد؛ در غیر این صورت بره‌ها در شکم مادر درشت جثه خواهند شد و احتمال سخت زایی در گله بالا می‌رود.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com