ارمنستان علاقه‌مند به واردات طیور از ایران است
رئیس اتحادیه کارفرمایان جمهوری ارمنستان گفت: علاقه‌مندیم تا برای واردات طیور و جوجه از ایران همکاری‌های گسترده‌ای را شروع کنیم
 
سالانه یک هزار تُن گوشت شترمرغ در اصفهان تولید می‌شود
رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: سالانه یک هزار تُن گوشت شترمرغ در این استان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود که با حمایت بیشتر می‌توان زمینه توسعه این صنعت را فراهم کرد.
 
شهد شیرین عسل و رونق تولید داخلی
احیای صنعت پرورش زنبور عسل بستر تقویت اشتغال و گامی مهم در راستای رونق تولید داخلی است.
 
توزیع نهاده‌های دامی بر اساس مجوز جوجه‌ریزی
دریافت نهاده‌های دامی بر اساس مجوز جوجه‌ریزی در سامانه بازارگاه است.
 
سرانه مصرف گوشت قرمز نصف شد
مدیر عامل اتحادیه دام گفت: افزایش قیمت گوشت قرمز منجر به کاهش یا حذف این محصول پروتئینی از سبد خانوار و جایگزینی آن با گوشت مرغ شده است.
 
کمبود گوشت مرغ در کشور نداریم
حسن زاده، عضو اتحادیه مرغداران کشور با اشاره به ۲۵۰ هزار تن جوجه ریزی در کشور گفت: مشکلی از نظر تولید و تامین مرغ شب عید در کشور نداریم.
 
اختصاص ۱۷ هزار تن شکر برای زمستان گذری زنبورداران کشور
مجری طرح توسعه زنبورداری از اختصاص ۱۷ هزار تن شکر برای زمستان گذری زنبورداران کشور توسط وزارت صمت در سال زراعی جاری خبر داد.
 
صنعت گاوداری در ایران الگوبرداری غلط از آمریکاست
معاون فنی اسبق سازمان دامپروری کشور گفت: اگر پرورش گاو پُرتولید (شیر) در ایالات متحده مقرون به صرفه است این الگو برداری در کشوری که ۲۵۰ میلی‌لیتر بارندگی دارد، اشتباه تاریخی است، زیرا کم‌آبی در ایران قیمت علوفه را گران کرده است.
 
جوجه‌ریزی در زنجان ۴ درصد کاهش یافت
تاراسی، رئیس جهاد کشاورزی زنجان گفت: از آغاز سال تا ۱۰ اسفند ماه سالجاری جوجه‌ریزی در استان چهار درصد کاهش دارد.
 
مشکل بازارگاه با دامداری ها چیست؟
معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: گستردگی و صنعتی نبودن ۱۰۰ درصد دامداری‌های کشور ارائه نهاده از طریق سامانه بازارگاه به این تولیدکنندگان را با مشکل مواجه کرده است، در حال حاضر آمار دامداری‌های شیری اخذ شده و مقرر شده زمینه بارگذاری اطلاعات در سامانه بازارگاه در آینده نزدیک برای آنها فراهم شود.
 
57 درصد دام کشور سبک است
نتایج این طرح آمارگیری که در پاییز سال‌جاری در سطح کشور به مرحله اجرا در آمد نشان می‌دهد که تعداد ١,٣ میلیون بهره‌بردار دارای دام در سطح کشور وجود دارد.
 
نگرانی آمیختگی ژنی در پروژه انتقال ژن گوسفند افشاری
پروژه انتقال ژن به گوسفند نژاد افشاری نگرانی آمیختگی ژنی دارد و معرفی نژاد یا ترکیب ژنتیکی جدید منوط به اخذ مجوز و تاییدیه وزارت جهاد کشاورزی است.
 
تداوم چالش در بازار نهاده‌های دامی/متهم؛کاهش واردات یا سوءمدیریت؟
اگرچه مسئولان کاهش واردات را دلیل نابسامانی یکسال اخیر بازار نهاده‌ها اعلام می‌کنند اما بازار ذرت دامی علی‌رغم افزایش واردات، نوسانات زیادی را تجربه کرده است.
 
پرورش شتر در البرز رونق می‌گیرد
مدیر امور دام جهاد کشاورزی البرز گفت: بدون شک چرای بی رویه دام باعث گسترش عرصه‌های بیابانی و افزایش میزان ریزگردهای استان می‌شود به همین دلیل با تعامل با منابع طبیعی در صدد مدیریت چرای شترها در مناطق بیابانی استان هستیم.
 
توزیع بیش از ۹۰ هزار تن نهاده دامی و کشاورزی در کرمانشاه
مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه از تهیه و توزیع بیش از ۹۰ هزار تن نهاده های دامی و کشاورزی توسط شبکه تعاون روستایی استان از ابتدای امسال خبر داد.
 
شیوع آنفلوانزای پرندگان؛ از هشدار تا مهار آن در کشور
حضور پرندگان زمستان‌گذران مبتلا به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در برخی استان‌ها، متولیان دامپزشکی ، بهداشتی و محیط زیست را در زمینه شیوع این بیماری در بین پرندگان بومی و واحدهای مرغداری نگران کرده‌است.
 
کمبودی در تامین مرغ در ایام ‌پایانی سال وجود ندارد
محمد علی کمالی سروستانی مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: هم اکنون نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری از ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۷ هزار و ۹۵۰ تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۲۰ هزار و ۴۰۰ تا ۲۵ هزار تومان است.
 
ذخایر نهاده‌های دامی در بندرامام خمینی(ره) به ۸۵۰هزار تن رسید
مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: هم‌اکنون ذخایر نهاده‌های در بندرامام خمینی(ره) به ۸۵۰هزار تن رسیده است.
 
واردات نهاده های دامی توسط خود تشکل‌ها انجام شود
معاون سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت:این سازمان بارها از وزارت جهاد کشاورزی درخواست کرده که به تشکل های بخش کشاورزی کد معاملاتی و امکان واردات مستقیم نهاده های دامی داده شود اما وزارتخانه بر اساس سیاست های خود عمل می کند.
 
انتقال مسئولیت ثبت‌سفارش و تخصیص ارز نهاده‌های دامی به وزارت جهاد
مسئولیت و اختیار ثبت‌سفارش، تعیین اولویت و تخصیص ارز نهاده‌های دامی به وزارت جهاد منتقل شد.
 
ستاد تنظیم بازار قطعه‌بندی مرغ را ممنوع کرد
کارشناس مسؤول اداره نظارت بر کالا و خدمات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طبق جلسه‌ای که روز گذشته در ستاد تنظیم بازار برگزار شد، در حال حاضر قطعه‌بندی مرغ ممنوع است و ما منتظر هستیم ابلاغیه روز گذشته ستاد در این خصوص اعلام شود.
 
توزیع۵۰۰ تن نهاده دامی در بین عشایر پارس‌آباد
۵۰۰ تن نهاده دامی در بین عشایر شهرستان پارس آباد توزیع می‌شود.
 
برداشت ۸ تن عسل در بخش رخ شهرستان تربت‌حیدریه
مدیر جهاد کشاورزی بخش رخ تربت‌حیدریه گفت: امسال بیش از هشت تن عسل از زنبورستان‌های بخش رخ این شهرستان جمع‌آوری شده است.
 
افتتاح واحد پرورش شتر مرغ در مهریز
در واحد پرورش شتر مرغ شهرستان مهریز روزانه۳۰۰ کیلوگرم گوشت شترمرغ تولید می‌شود.
 
قیمت گوشت گوساله ۴۰ درصد رشد کرده است
حجت الاسلام نقدعلی از افزایش قیمت گوشت گوساله در بازار خبر داد و گفت: با وجود آنکه خرید از دامداران تنها ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته اما در بازار قیمت گوشت گوساله حدود ۴۰ درصد رشد داشته است.
 
نهاده‌های دامی با قیمت یارانه‌ای در اختیار دامداران و مرغداران قرار می‌گیرد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این‌که نهاده‌های دامی با قیمت یارانه‌ای و با نرخ 4200 تومانی در اختیار دامداران و مرغداران قرار می‌گیرد، گفت: در صورتی که آمار دقیق در برنامه ریزی برای توزیع نهاده‌های دامی وجود داشته باشد، هرگز بیراهه نخواهیم رفت و هزینه‌های مضاعفی بر دوش جامعه و دولت تحمیل نخواهد شد.
 
چگونه نظارت بر واردات نهاده‌های دامی تقویت می شود؟
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس، با تغییر متولی واردات نهاده‌های دامی می‌تواند نظارت بهتر و دقیق‌تری داشته باشد و این کالای اساسی در شرایط بهتری در اختیار تولید کنندگان گوشت مرغ و قرمز قرار می‌گیرد.
 
تعادل بازار به شرط توزیع به موقع نهاده
مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: با توجه به ۲ تصمیم جدید وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در اسفندماه و افزایش توزیع نهاده‌ها تا ۴۵ روزگی مرغ‌ها، به‌طور حتم قیمت مرغ برای شب عید و ایام نوروز کاهش می‌یابد.
 
معدوم شدن بیش از یک میلیون قطعه مرغ به دلیل آنفلوآنزا
رییس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه میزان تلفات آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان در سال جاری کاهش قابل توجهی یافته است، گفت: یک میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه طیور برای کنترل این بیماری معدوم شد که بخش عمده آن مربوط به پنهان کاری یک واحد مرغداری در خراسان جنوبی است.
 
سهم نهاده‌های دامی مرغداران افزایش یافت
نائب رئیس کانون انجمن تولیدکنندگان مرغ گوشتی کشور از افزایش سهم نهاده‌های دامی مرغداران خبر داد و گفت: همچنین سن کشتار مرغ از 40 به 45 روز افزایش یافته که نتیجه آن بالا رفتن 20 تا 25 درصدی عرضه مرغ به بازار در هفته‌های پایانی سال خواهد بود.
 
تامین صد در صدی نهاده با نرخ مصوب
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: طبق اعلام وزارت جهاد مبنی بر تامین صد درصدی نهاده های دامی با قیمت مصوب و لحاظ سایر هزینه‌ها، قیمت گوشت مرغ گرم بیشتر از قیمت فعلی نیست.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com