63 میلیون قطعه جوجه یکروزه صادر شده است
معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در 7 ماهه امسال 63 میلیون قطعه جوجه یکروزه و گوشتی تولید شده در استان به کشورهای مختلف صادر شده است.
 
۵۰۰ واحد دامداری در زلزله آذربایجان‌شرقی خسارت دیدند
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی با اشاره به تلف شدن ۱۵۰۰ راس دام سبک و سنگین در زلزله ۱۷ آبان در این استان گفت: بیش از ۵۰۰ واحد دامداری هم از ۴۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده ‌اند.
 
مرغداری ها و تولیدات مرغداری منبع سالمونلا و اس اورئوس
بیماری های ناشی از مواد غذایی ضمن آسیب هایی که به سلامت افراد و وضعیت اقتصادی وارد می کند، بسیار شایع هستند. تأمین بهداشت در کشورهای توسعه یافته در مقایسه با کشورهای در حال توسعه، منجر به کاهش بی نظیر و چشمگیر این قبیل بیماری ها شده است. آمار بالای بیماری های ناشی از مواد غذایی به دلیل عدم رعایت بهداشت، نداشتن دانش کافی دربارۀ میکروب ها و تأثیر آنها، نداشتن نیروی کار آموزش دیده ، و عدم حمایت مالی از سوی دولت می باشد
 
افتتاح پایانه عرضه مستقیم گوشت طیور تا پایان سال
نعمت‌الله ترکی در حاشیه بازدید از انبارهای سازمان تعاون روستایی استان تهران در شهرستان شهرری اظهار کرد: پایانه عرضه مستقیم گوشت طیور در منطقه امین‌آباد شهرری تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
چرخه تولید طیور در خراسان جنوبی فراهم است
غلامرضا قوسی در نشست مشترک رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با تولیدکنندگان بخش کشاورزی و اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی، اظهار داشت: خراسان جنوبی با توجه به تنوع اقلیمی و شرایط آب و هوایی؛ یکی از استان‌هایی است که محصولات ارزشمند و دارای ارزش افزوده بالا است.
 
علت مرگ گاوهای دامدار خلیل آبادی برخورد صاعقه اعلام شد
صاعقه باز هم حادثه آفرید. این‌بار نه انسان که دارایی یک گاودار را به کام مرگ کشاند. هفته گذشته، در پی برخورد صاعقه در روستای نقاب از شهرستان خلیل‌آباد خراسان‌رضوی به دامداری آقای مجمدرضا پاکروح، شش رأس گاو شیری که در حین تغذیه از آخور بودند، به علت فلزی بودن سقف، ستون‌ها و نرده‌های حفاظ دامداری و اصابت صاعقه به بخشی از این سازه، دچار برق گرفتگی شدند.
 
تامین نهاده‌های مورد نیاز دامداران و مرغداران در قزوین
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: نهاده‌ های مورد نیاز دامداران و مرغداران به میزان کافی در استان تهیه و ذخیره سازی شده است.
 
طیور بومی سهم بیشتری در تولید تخم مرغ دارند
سورنا چایچی با بیان اینکه امسال ۱۲ هزار تن تخم مرغ در گیلان تولید شده است، گفت: سهم طیور بومی گیلان در تولید تخم مرغ بسیار زیادتر از طیور صنعتی است به طوری‌که از این مقدار تخم مرغ تولیدی ۹ هزار تن از طریق طیور بومی و بالغ بر سه هزار تن از طیور صنعتی تولید شده است.
 
مصرف سرانه مرغ در کشور افزایش یافت
اسدالله نژاد با اشاره به اینکه قیمت نسبت به هفته گذشته افزایش جزئی داشته است، افزود: قیمت مرغ تقریبا به ثبات رسیده و هر از گاهی شاهد نوسانات جزئی در نرخ آن هستیم این درحالی است که طی سالهای گذشته قیمت نوسانات شدیدی داشت.
 
استمرار کاهش قیمت دام در بازار
پوریان گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو دام سبک با وزن پایین ۳۹ تا ۴۰ هزار تومان و دام با وزن بالا ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان بوده که در مقایسه با هفته اخیر یک هزار و ۵۰۰ تومان کاهش داشته است.
 
وجود مشکل انبار برای ذخیره‌سازی نهاده‌های دامی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه باید 150 هزار تن نهاده در استان ذخیره‌سازی شود، تصریح کرد: در حال حاضر با مشکل تامین انبار مواجه هستیم که ظرفیت انبارهای موجود 10 هزار تن است، در صورتی که اداره‌ای انبار خالی با ظرفیت بیش از دو هزار تن را داشته باشد می‌تواند در اختیار ما قرار دهد.
 
کاهش 22 درصدی تولید گوشت نسبت به پارسال
طبق بررسی‌های مرکز آمار از کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور در فصل تابستان، وزن گوشت قرمز تولید شده انواع دام‌های ذبح‌شده در این مدت جمعاً ٧٧ هزار تن گزارش شده که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر دام‌ها بوده است.
 
استاندارد واژه نامه خوراک دام در سازمان جهانی استاندارد به چاپ رسید
پس از ۴ سال تلاش مستمر توسط ایران “استاندارد واژه نامه خوراک دام” تهیه و روز سه شنبه ۷ آبان ماه با شماره ISO 20588 توسط دبیرخانه سازمان جهانی استاندارد ( ‌‎ISO‏ ) به چاپ رسید. در تهیه این واژه نامه نمایندگان سازمانهای معتبر بین المللی همچون ایزو، فائو، فدراسیون بین المللی خوراک دام، اتحادیه اروپا و... مشارکت داشتند.
 
نهاده‌های دامی مورد نیاز شمال‌غرب کشور از ترکیه تامین می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: این سازمان با کشور ترکیه برای تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز شمال‌غربی کشور همکاری‌ می‌کند. رسول جلیلی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی، با تاکید بر افزایش بهره‌وری در تولید محصولات دامی اظهار کرد: با کشور ترکیه برای تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز شمال‌غربی کشور همکاری‌های لازم به عمل می‌آید.
 
تولید ۱۶ تن گوشت بوقلمون در ساری
مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: سالانه ۱۶ تن گوشت بوقلمون در این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه می‌شود. رضا پورفلاح با اشاره به پرورش ۱۲ هزار و ۸۰۰ قطعه بوقلمون در شهرستان ساری گفت: وجود دو نوع گوشت سفید و قرمز در بدن این پرنده سنگین وزن همراه با املاح معدنی ضروری ، موجب پیشگیری از بروز سرطان می‌شود.
 
سالانه ۴۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در کردستان صورت می گیرد
خالد جعفری - رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان - در دیدار با مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان، اظهار داشت: بخشی از افزایش تولیدات در بخش صنایع دام و طیور و پرورش تولیدات گلخانه ای مرهون خدمات مستمر و مداوم شرکت گاز به تولیدکنندگان است.
 
تصویب ۱۸۰ میلیارد تومان بودجه برای توزیع شیر رایگان مدارس
رضا باکری - دبیر انجمن صنایع لبنی ایران - در پاسخ به اینکه شیر مدارس از چه زمان توزیع می شود اظهار کرد: وزارت آموزش و پروررش منتظر ابلاغ سازمان برنامه و بودجه است تا کارخانه هایی که در این طرح مشارکت دارند برای انعقاد قرارداد دعوت شوند. وی افزود: براساس تماس صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه، این سازمان اعلام کرده است که 180 میلیارد تومان در ردیف بودجه
 
پهلوگیری ۵ کشتی حامل کالای اساسی کشور در بندر چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در یک هفته گذشته ۵ کشتی حامل کالای اساسی کشور شامل گندم، جو، سویا و ذرت در این بندر پهلو گرفته است.
 
صادرات دام زنده در برابر واردات گوشت قرمز ارزان
رئیس شورای تامین دام کشور گفت: امسال با بهبود وضعیت مراتع و افزایش زایش‌ها با رشد جمعیت دام سبک روبه‌رو خواهیم شد که باید برای بازار آن برنامه‌ریزی شود. یکی از راهکارهای پیشنهادی صادرت دام زنده
 
مهلت 2 هفته‌ای به جهاد و شرکت فرآورده‌های نفتی برای حل مشکل سوخت مرغداری ها
در این ایام که مرغداران با پیک مصرف و دغدغه تامین سوخت مواجه هستند، باید سریعا اقدام صورت و مشکلات مرتفع شود تا از بروز مشکلات احتمالی، پیشگیری شود و دغدغه‌های تولیدکننده را در این بخش کاهش دهیم
 
قیمت تخم مرغ از قیمت مصوب کمتر است
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران با اشاره به افزایش ۱۲۰۰ تومانی هر کیلوگرم تخم مرغ گفت: صادرات این محصول به افغانستان از سر گرفته شده است. ناصر نبی پور با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ گفت: میانگین قیمت تخم مرغ طی ماه های گذشته حدود ۵۶۰۰ تومان بود که
 
Copyright © 2006 - 2019 ITPNews.com