احتمال کاهش تولید شیر در گیلان
مدیرعامل اتحادیه دامداران گیلان گفت: تامین نشدن به موقع نهاده‌های دامی موجب خواهد شد که برخی دامداران دام‌هایشان را به کشتارگاه بفرستند و به این ترتیب شاهد کاهش تولید شیر در گیلان خواهیم بود.
 
اختصاص ۴۰ درصد نهاده ها به کارخانجات تولیدی خوراک دام و طیور
ستاد تنظیم بازار، وزارت جهاد کشاورزی را مکلف کرد تا برنامه زمانبندی اجرای طرح اختصاص ۴۰ درصد نهاده ها به کارخانجات تولیدی خوراک دام و طیور را تا ابتدای سال آینده تهیه و ارائه دهد.
 
تامین نهاده‌های دامی دغدغه‌ای جدی برای دامداران
نگرانی از تامین نهاده‌های دامی مهمترین علت بالا وپایین شدن قیمت گوشت و به ویژه دام زنده در بازار عرضه وتقاضا است.
 
نیاز نهاده کشور در بندرها دپو شده است
آزادی‌خواه، عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ۱۰۰ واردکننده نهاده‌های دامی وجود دارد که بعضا تا ۴۵ درصد از نهاده‌های وارداتی را خارج از سامانه بازارگاه توزیع می‌کنند.
 
عوارض ۳۵۰۰ تومانی برای صادرات تخم‌مرغ تمدید شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: پیرو مصوبات کارگروه تنظیم بازار تا زمان ابلاغ میزان عوارض جدید صادرات تخم مرغ، رقم اعلامی قبلی ۳۵۰۰۰ ریال به ازای هر کیلوگرم برای تخم مرغ خوراکی اعمال می شود.
 
ورودی مرغ به تهران 15 برابر می‌شود
معاون استاندار تهران گفت: ورودی مرغ گرم از سایر استان‌ها که حدود 40 تن در روز بود به 320 تن در روز رسیده است و روز‌های آینده به 600 تن می‌رسد.
 
تصمیمات جدید برای کنترل قیمت مرغ
ستاد تنظیم بازار، اختیار برنامه ریزی توزیع استانی گوشت مرغ از محل ذخایر راهبردی را به دبیرخانه کارگروه های استانی تنظیم بازار واگذار و وزارت جهاد کشاورزی را مکلف کرد برنامه زمانبندی اجرای طرح اختصاص ۴۰ درصد نهاده ها به کارخانجات تولیدی خوراک دام و طیور را تا ابتدای سال آینده تهیه و ارایه دهد.
 
جوجه ریزی در قم نصف شده است
رئیس اتحادیه مرغداران استان قم گفت:در گذشته هر ماه یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در قم انجام می‌گرفت اما در ماه گذشته این میزان به ۶۰۰ هزار قطعه کاهش یافته است.
 
خستگی‬ و یاس برخی از مدیران اجرایی عامل گرانی های لجام گسیخته
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ریشه برخی از گرانی‌های لجام گسیخته فعلی در حوزه نهاده‌های کشاورزی و دامی، عدم انسجام، نبود همت، ‫خستگی‬ و یاس برخی از مدیران اجرایی است.
 
خروج مرغ از کرمانشاه ممنوع شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: به منظور تنظیم بازار خروج مرغ از استان ممنوع شده و تردد خودروهای حامل مرغ در سطح استان با نظارت دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود.
 
ناکارآمدی سامانه بازارگاه برای توزیع نهاده ها
فغفوری رئیس سازمان صمت استان زنجان با اشاره به توزیع نهاده‌ها در استان زنجان گفت: سامانه بازارگاه برای توزیع نهاده‌ها کارا نیست.
 
استان‌های دیگر به تهران مرغ نمی‌دهند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: استان‌ها به تهران مرغ نمی‌دهند در حالی که پایتخت فقط توان تولید هشت درصد از مرغ مورد نیاز خود را دارد.
 
قیمت شیر خام ۵۵ درصد افزایش یافت+سند
بر اساس مصوبه امروز کارگروه تنظیم بازار، قیمت مصوب شیر خام با ۵۵ درصد افزایش، ۴۵۰۰ تومان تعین شد.
 
قیمت جدید خوراک دام و طیور اعلام شد
در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار، آخرین تغییرات قیمت جهانی بر نهاده‌ها، ‌روغن خام و محصولات نهایی بررسی شده که بر اساس آن قیمت هر کیلوگرم دانه سویا در مبادی ورودی ۳۱۰۰ تومان، هر کیلوگرم کنجاله سویا در مبادی ورودی ۳۲۲۰ تومان و هر کیلوگرم ذرت در مبادی ورودی ۱۷۰۰ تومان و هر کیلوگرم جو در مبادی ورودی ۱۷۰۰ تومان تعیین شد.
 
ضرب‌الاجل دادستانی به جهاد کشاورزی برای حل مشکل عرضه مرغ ایلام
رضا امیری‌مقدم جانشین دادستان استان ایلام گفت: با توجه به شرایط و مشکلات عرضه مرغ طی یک هفته گذشته در استان ایلام، به جهاد کشاورزی برای تامین و حل مشکل عرضه مرغ، مهلت ۴۸ ساعته داده شده است.
 
نهاده‌های دامی با تاخیر به دست تولیدکنندگان می‌رسد
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: تولیدکنندگان با وجود تمهیدات دولت برای توزیع نهاده های دام و طیور، همچنان از وضعیت تامین نهاده‌ها رضایت ندارند، زیرا با تاخیر به دستشان می‌رسد.
 
برخی فوتبالیست‌ها برای نهاده‌های دامی ارز دولتی گرفته‌اند!
عضو هیئت‌رئیسه مجلس می‌گوید برخی فوتبالیست‌ها برای واردات گندم و نهاده‌های دامی ارز دولتی گرفته‌اند و به نام فرهاد مجیدی برای ۹ شرکت ثبت تقاضای ارز دولتی صورت گرفته است.
 
اعتبار مورد نیاز برای احیای مرغ لاین آرین تأمین نخواهد شد
یک نماینده مجلس شورای اسلامی از خودداری سازمان برنامه و بودجه از اختصاص اعتبار به طرح ملی احیای خط تولید مرغ داخلی خبر داد.
 
نرخ مصوب نهاده های دامی افزایش یافت
بر اساس جلسه اخیر کارگروه تنظیم بازار نرخ مصوب نهاده های دامی ذرت، جو و و کنجاله سویا افزایش یافت.
 
قیمت دولتی ذرت دامی ۱۷۰۰تومان تعیین شد
ستاد تنظیم نرخ هر کیلوگرم ذرت دامی و جو دامی را ۱۷۰۰ تومان، کنجاله سویا را ۳۲۲۰ تومان و دانه سویا را ۳۱۰۰ تومان تعیین کرد.
 
ابطال کد ارزی نهاده ها با عدم واردات به موقع
ستاد تنظیم بازار مقرر درخصوص نهاده‌های دام و طیور که ارز آن تامین شده است اما واردکنندگان برای ورود کالا اقدام موثری انجام نداده‌اند، مقرر کرد تا نسبت به ابطال تخصیص ارز اقدام و کد به واردکنندگان واجد شرایط واگذار شود.
 
جریمه 24 میلیارد تومانی مرغداران متخلف
معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران گفت: واحدهای مرغداری متخلف که نهاده‌های دامی را تبدیل به مرغ نکرده و به شبکه توزیع تحویل نداده‌اند، ۲۴۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال جریمه شده و پرونده آنها به سازمان تعزیرات ارجاع شده است.
 
خطر کاهش تولید مرغ جدی است
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با بیان اینکه علیرغم گذشت حدود دو ماه، از وعده دولت برای تامین نهاده های دامی مورد نیاز مرغداران همچنان خبری نیست،گفت: خطر کاهش تولید جدی است.
 
تقاضای رییس مجلس از دولت برای توجه به پیشنهادات مجلس به منظور تامین نهاده‌های دامی
رییس مجلس شورای اسلامی خواستار همکاری دولت با مجلس به منظور رسیدگی به مشکلات تامین ارز و توزیع نهاده‌های دامی شد.
 
عرضه چند نرخی مرغ در بازار
نایب رئیس انجمن مرغداران گوشتی گفت: سیاست گذاری دولت در توزیع نهاده منجر به چندنرخی شدن قیمت مرغ در بازار شده است.
 
فعالیت ۲۲۰ مرغداری در چهارمحال و بختیاری
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از فعالیت ۲۲۰ مرغداری در چهارمحال و بختیاری خبر داد.
 
بررسی نوسانات قیمت مرغ؛ یکشنبه در کمیسیون کشاورزی
نوسانات قیمت مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن نباتی، یکشنبه با حضور مسئولان وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صمت در کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی می‌شود.
 
واحدهای پرورش مرغ تخم‌گذار نهاده دریافت می‌کنند
مهرداد مرادمند نیز با اشاره به راه‌اندازی سامانه بازارگاه افزود: واحدهای پرورش مرغ تخم‌گذار که حدود ۲۰۰ واحد در استان اصفهان هستند در سامانه بازارگاه مشخصات خود را ثبت و نهاده دریافت می‌کنند.
 
تولید عسل در خراسان شمالی سه برابر شد
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال تولید عسل در زنبورستان‌های این استان نسبت به سال ۹۲ سه برابر شده است. عبدالله یوسفی اظهار داشت: میزان تولید عسل در این استان در ابتدای دولت یازدهم هزار و ۱۰۰ تن بوده است که در پاییز امسال به حدود سه هزار تن رسیده است.
 
وزیر جهاد کشاورزی تمام دستگاه‌ها را برای تنظیم بازار نهاده‌ها به‌خط کرد - سند
با بازگشت مسئولیت تنظیم بازار نهاده‌های دام و طیور (در سطح کلان) به وزارت جهاد کشاورزی، وزیر این وزارتخانه تمام اختیارات خود را به معاونت امور دام سپرد و تمام دستگاه‌های مرتبط از جمله معاونین و مدیران به‌خصوص معاونت توسعه صنایع تبدیلی و کسب‌وکارهای کشاورزی، بانک کشاورزی، شرکت پشتیبانی امور دام کشور، سازمان دامپزشکی، مرکز حراست، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و رئیس‌های سازمان جهاد کشاورزی استانها را برای همکاری به‌خط کرد.
 
ممنوعیت صادرات مرغ تا اطلاع ثانوی تصویب شد
ستاد تنظیم بازار کشور به منظور کنترل بازار مرغ و جلوگیری از روند افزایشی قیمت آن در توافق انجام شده بین وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی تصمیم بر ممنوعیت صادرات مرغ از اول آبان ماه تا اطلاع ثانوی گرفت. در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار همچنین مصوب شد با توجه به روند افزایش قیمت گوشت قرمز و درخواست انجمن صنفی گاوداران مبنی بر اختصاص فضای مناسب برای عرضه گوشت گرم (دام سبک و سنگین) با قیمت ‌مناسب، مقرر شد کمیته ای با مسئولیت دبیرخانه تنظیم بازار و با حضور نمایندگان سازمان های حمایت، میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، اتحادیه و انجمن ذیربط در خصوص در اختیار گذاشتن بارانداز و فضای مناسب توسط سازمان میادین میوه و تره بار جهت عرضه گوشت گرم اقدام شود.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com