دولت نتوانست نهاده را تامین کند
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه وعده دولت برای تامین نهاده ها و کاهش قیمت تخم مرغ محقق نشده است، گفت: با ادامه این روند قیمت بالاتر می رود.
 
آغاز تخلیه ۷۰ هزار تن ذرت در بندر شهیدرجایی
مدیرکل پشتیبانی امور دام هرمزگان گفت: تخلیه ۷۰ هزار تن ذرت در مجتمع بندری شهیدرجایی بندرعباس آغاز شده است.
 
رانت میلیاردی واردات دان مرغ!
آنهایی که شعار می‌دادند و تحریم‌ها را مدیریت نکردند شاید باید امروز پاسخ دهند که در صورت روند کاهشی تقاضای ارزان‌ترین فرآورده پروتئینی مردم ایران که محصول «تخم‌مرغ» است، چه پاسخی برای افت شدید نیازهای تغذیه‌ای و ویتامینی میلیون‌ها ایرانی بی‌خبر از همه‌جا خواهند داشت! کما اینکه چند روز پیش
 
اولویت با بازار غیررسمی نهاده هاست نه بازار رسمی
رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: با توجه به کمبود و کاهش عرضه نهاده‌های دامی در کشور متاسفانه بازار غیر رسمی به بازار رسمی ارجحیت پیدا کرده و فعالان اقتصادی نهاده‌های دامی مورد نیاز را با قیمت مصوب دریافت نمی‌کنند و همه
 
بازرسی و نظارت بر واحدهای عرضه کننده خوراک دام و طیور
رئیس اداره صنعت ، معدن وتجارت ورامین از طرح بازرسی و نظارت بر نحوه جذب و توزیع نهاده های دام و طیور در شهرستان ورامین خبر داد .
 
تا دو هفته آینده روند توزیع نهاده بین مرغداران بهتر می‌شود
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان همدان با تأکید بر اینکه ذخایر استراتژیک استان همدان خوب است، گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه، ۴۴ هزار و ۸۳۲ تن نهاده در استان توزیع شده است.
 
بازار با کمبود۷۰ درصدی نهاده ‌های دامی مواجه است
نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی مشکل این روزهای بازار مرغ را کمبود عرضه نهاده های دامی عنوان کرد و مصوبه جدید برای قیمت گذاری را غیرواقعی دانست.
 
واحدهای لاین، اجداد و مرغ مادر سهمیه های نهاده های خود را دریافت کنند
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: تولیدکنندگان مرغ لاین، اجداد و مرغ مادر می‌توانند سهمیه خود را از نهاده‌های طیور، به صورت صدردصد دریافت کنند.
 
قیمت فعلی تخم مرغ مقرون به‌صرفه نیست
ستاد تنظیم بازار چند روز قبل قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ را در مرغداری‌ها ۱۲۰ هزار ریال و برای مصرف‌کننده ۱۴۵ هزار ریال اعلام کرد که این قیمت‌ها به گفته چندتن از تولید کنندگان تخم‌ مرغ با توجه به افزایش قابل توجه قیمت نهاده‌های دامی، مقرون به‌صرفه نیست.
 
متخلفان حوزه نهاد‌ه‌های دامی به تعزیرات معرفی شدند
رئیس جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه در توزیع نهادهای تخصیص یافته مشکلی نداریم گفت: مشکلی که وجود دارد کمبود نهاده‌ها است.
 
طبق وعده ها سهمیه‌ها به زودی به دست تولیدکنندگان می‌رسد
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران گفت: تا زمانی که سهمیه ذرت و سویا از سوی دولت به سمتمان نرسد، قیمت‌ها اصلاح نمی‌شود و طبق وعده‌ها حدوداً تا 5 روز دیگر سهمیه‌ها تخصیص می‌یابد.
 
تصمیم گیری برای تولید تخم مرغ توسط ۴ نهاد دولتی
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه تصمیم گیری در مورد میزان تولید، تامین ارز و قیمت تخم مرغ بر عهده 4 نهاد دولتی است و بخش خصوصی هیچ دخالتی در این تصمیمات ندارد، گفت: براین اساس نهادهای تصمیم ساز باید مشکلات فعلی در تولید تخم مرغ را حل کنند.
 
مرغداری نهاده می گیرد که محصول تحویل دهد
معاون وزیر جهاد گفت : در بازارگاه جدید موضوع دریافت نهاده‌ها به حجم تولید مرتبط شده و عملاً تولیدکننده‌ای که نتواند محصول نهایی را به بازار عرضه کند در دوره بعدی، نهاده دریافت نمی‌کند
 
قیمت جهانی کنجاله سویا نصف قیمت بازار ایران
قیمت جهانی کنجاله سویا حتی با در نظر گرفتن دلار ۲۷ هزار تومانی در بازار آزاد، نصف بازار ایران است.
 
تعلیق مرغداری‌ها با نبودن نهاده‌های دامی
علی مراد داوودی گفت: بسیاری از مرغداران بخاطر افزایش قیمت مجبور به تعطیلی شدند؛ چرا که برایشان صرفه اقتصادی ندارد به همین خاطر مجبور به تعلیق و یا تعطیلی می شوند.
 
صدور مجوز صادرات تخم مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.
بنا به اعلام وزارت جهادکشاورزی و با دستور معاون اول رئیس جمهور از این پس، صدور مجوز صادرات تخم مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.
 
تامین ۵۰۰ هزارتن کنجاله سویا برای فصل پائیز
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: به دستور معاون اول رئیس جمهور این شرکت مامور خرید، تامین و توزیع ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا برای فصل پاییز شده است.
 
تغییر نرخ مصوب تخم مرغ درب مرغداری
دبیر ستاد تنظیم بازار از افزایش نرخ مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری از ۹۵۰۰ تومان به ۱۱ هزار تومان خبر داد و گفت که قیمت مصرف کننده نیز متاثر از این نرخ، روز شنبه از سوی سازمان حمایت اعلام می‌شود.
 
کاهش جوجه ریزی به دلیل تامین نشدن نهاده طیور
نایب رئیس کانون مرغداران گوشتی گفت: حجم جوجه ریزی در دو ماه اخیر، از ۱۲۵ میلیون قطعه در ماه، به ۱۰۵ تا ۱۱۰ میلیون قطعه کاهش پیدا کرده است.
 
کمبود نهاده ها مشکل بزرگ مرغداریها
کمبود نهاده های های دامی برای تامین خوراک مرغداریهای خوزستان، آنها را با خطر ورشکستگی مواجه کرده است.
 
پرورش شترمرغ در هرمزگان
در هرمزگان ۳۱, مجوز پرورش شترمرغ با ظرفیت ۱۲۳ هزار قطعه صادر شده که ۶ مجوز با ظرفیت ۲۴۰۰ به بهره برداری رسیده است.
 
عارضه «کانیبالیسم» سلامت انسان را تهدید نمی کند
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: عارضه «کانیبالیسم» هیچ عارضه ای برای انسان نداردو انتشار کلیپ های ساختگی در این خصوص باید بررسی شود.
 
نبی پور: یک سوم نهاده‌های دولتی را رانتی فروخته‌اند
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: از ۴ میلیون و ۲۰ هزار تن ذرت و سویای وارد شده، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن آن به صورت رانتی به کارخانه های گلوکوز و فروکتز داده شده است.
 
کوتاهی وزارت جهاد منجر به نابسامانی بازار نهاده‌های دامی شد
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی با بیان اینکه با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات نهاده‌های دامی، یک حلقه فساد شکل گرفته است،گفت: کوتاهی وزارت جهاد در بهمن ۹۸ موجب وضعیت فعلی بازار شده است.
 
تولید کنندگان قیمت تخم مرغ را به صرفه‌نمی‌دانند
یک مقام مسئول در سازمان حمایت با تایید عرضه تخم مرغ در بازار با قیمت بالا گفت: اگرچه ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب عرضه هر شانه تخم مرغ را 20 هزار تومان تعیین کرده،‌اما تولید کنندگان معتقدند قیمت تمام شده این کالا بیشتر از نرخ مصوب است.
 
عرضه سویا به قیمت 2700 تومان در مبادی ورودی
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت از اصلاح قیمت کنجاله سویا در جلسه ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: سازمان حمایت موظف شده اثر این تغییر را بر روی قیمت این نهاده و نرخ نهایی مرغ بررسی و اعلام کند.
 
پیگیری مشکلات تولیدکنندگان بلدرچین توسط دستگاه قضا
رئیس کل دادگستری استان خراسان‌جنوبی، عصر امروز در بازدید از مجتمع پرورش بلدرچین بیرجند در جریان مشکلات تولیدکنندگان این عرصه قرار گرفت.
 
مرغداران مقید به قیمت مصوب، نهاده دولتی می‌گیرند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: نهاده با ارز دولتی در اختیار آن دسته از مرغدارانی قرار می‌گیرد که محصول تولیدی خود را با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار عرضه کنند.
 
قیمت فعلی تمام شده مرغ به هیچ وجه برای مرغداران به صرفه نیست
مهربانی یگانه درباره قیمت فعلی تمام شده مرغ گفت: این قیمت به هیچ وجه برای مرغداران به صرفه نیست و فروشندگان مرغ زنده حدود ۲۵۰۰ تومان زیان می‌دهند و مرغداران زیان سنگینی را متحمل می‌شوند.
 
آیا تولید تخم مرغ در خراسان رضوی به صفر خواهد رسید؟
دیرعامل اتحادیه مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی گفت: به صورت میانگین از ابتدای سال، ۵۰ درصد نیاز ما در زمینه نهاده تامین شده اما با وجود برخی مشکلات، احتمال اینکه تولید به صفر برسد، وجود دارد.
 
نیاز روزانه کنجاله سویا درکشور
طلاکش با اشاره به اینکه نیاز روزانه کنجاله سویا درکشور حدود ۱۰ هزار تن و ذرت حدود ۲۰ هزارتن است، گفت: ترخیص وزنی ذرت تا هفته گذشته حدود ۴ میلیون و چهارصد و سی و سه هزار تن بود.
 
تعیین عوارض صادراتی برای لبنیات
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: ستاد تنظیم بازار، سازمان توسعه تجارت را مکلف کرده است نسبت به تعیین عوارض برای صادرات شیرخشک اقدام کند.
 
پرورش مرغ در گلستان یک مزیت است
حق شناس استاندار گلستان گفت: پرورش مرغ در استان گلستان یک مزیت است و باید مراقب باشیم که این مزیت را از دست ندهیم.
 
نماینده شیراز: وزیر جهاد کشاورزی تامین نهاده‌های دامی را تعیین تکلیف کند
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از وزیر جهاد کشاورزی خواست تا این وزارتخانه تامین نهاده های دامی و کودشیمیایی برای کشاورزان را تعیین تکلیف کند.
 
حذف مرغ های مادر به دلیل کمبود نهاده
مهاجر رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: تولید مرغ در استان گلستان از ابتدای شهریور ماه تاکنون روزانه ۲۰۰ تن کاهش پیدا کرده که علت آن کمبود نهاده های دامی است.
 
ظرفیت بارگیری و حمل نهاده های کشاورزی از بندر امام خمینی(ره) افزایش یافت
مدیرعامل پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به همکاری مطلوب مجتمع بزرگ بندر امام خمینی (ره) در بارگیری نهاده های کشاورزی، از افزایش حجم بارگیری این بندر تا ۱۲ هزار تن در روز خبر داد.
 
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com