۱۶۰ هزار تن گوشت گوسفندی مازاد روی دست دامداران ماند
رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور گفت: با توجه به کاهش تقاضای خرید در بازار داخل و تعلل دولت در صادرات، دامداران با انباشت دام روبرو هستند.
 
دامداران ۹۰ درصد نهاده‌های دام خود را از بازار آزاد تهیه می‌کنند
دامدار گلستانی گفت: متاسفانه میزان نهاده‌های دام که به صورت دولتی در اختیار دامداران قرار می‌گیرد کافی نیست و ۹۰ درصد نهاده‌های دام را از بازار آزاد تهیه می‌کنیم.
 
قصور کمبود مرغ به مرغداران ربطی ندارد
مدیر اتحادیه مرغداران گیلان گفت: قصور کمبود مرغ متوجه تولیدکنندگان نیست و باید نظارت قوی‌تری بر توزیع مرغ صورت بگیرد.
 
مسؤولان به داد دامداران برسند
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: با اینکه خشکسالی است باید مسوولان از نزدیک با رصد و پیگیری بروند و درد دامداران را بشنوند؛ گرانی نهاده‌های دامی و ارزانی گوشت دام باعث شده دام مولد هم فروخته شود که موجب مشکل در سال‌های آینده است.
 
کشور در ماه‌ های آینده با کمبود شدید دام و گوشت مواجه می‌ شود
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با اشاره به کشتار گسترده بره‌ها، گفت: بین سه تا 6 ماه آینده با کمبود شدید در حوزه عرضه دام و گوشت مواجه می‌شویم.
 
کاهش قیمت جوجه یکروزه
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران‌گوشتی از کاهش قیمت جوجه یکروزه خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر قطعه جوجه یکروزه ۶ هزار و ۵۰۰ تومان است.
 
خرید، ذبح و عرضه دام زنده و گوشت‌های خارج از نظارت شبکه سازمان دامپزشکی، ممنوع
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن تاکید براینکه ذبح دام باید صرفا در کشتارگاه ها تحت نظارت ادارات کل دامپزشکی انجام شود، گفت: مردم از خرید دام زنده و یا گوشت هایی که خارج از نظارت شبکه سازمان دامپزشکی ذبح و عرضه می شوند، خودداری کنند.
 
صادرات دام مازاد دپو شده درگرو آزاد شدن صادرات دام سنگین
رئیس انجمن صنفی گاو داران گفت: صادرات دام سنگین ممنوع شده است و فقط صادرات دام سبک را آزاد کردند و قرار بر این است که صادرات دام سنگین نیز آزاد شود تا دام مازاد دپو شده در کشور خارج شود.
 
یارانه ای که به دست دامدارها نمی رسد
در این روزها که نهاده های دامی در بازار سیاه معامله می شوند، دامداران راهکارهای مختلفی درخصوص کاهش قیمت تمام شده تولید محصولات دامی می دهند.
 
ضرورت اعمال سیاست حمایتی از دامداران توسط دولت
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بر ضرورت اعمال سیاست حمایتی از دامداران توسط دولت تاکید کرد.
 
عدم برنامه‌ریزی مسئولان دولتی و دپو نهاده‌های دامی
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کالاهای اساسی نظیر نهاده‌های دامی در شرایط تحریم با سختی تهیه و وارد کشور می‌شوند لذا وجود مشکلات ناشی از حمل بار و انباشت آنها در بنادر زیبنده کشور نیس
 
افزایش قیمت نهاده دولت را ناچار به افزایش قیمت شیرخام کرد
نظری گفت: مصوبه افزایش قیمت شیرخام مشکلی ندارد چرا که وقتی هزینه های تولید از جمله قیمت نهاده های دامی افزایش پیدا کند، دولت مجبور است جهت حمایت از تولیدکننده قیمت محصول نهایی یعنی شیر خام را افزایش دهد.
 
«نهاده دامی»دغدغه تولیدکنندگان
دامداران اصفهانی در 2 هفته گذشته نسبت به پائین‌بودن قیمت شیر تولیدی و همچنین کمبود نهاده‌های دامی و کمبود آب در پی خشکسالی‌های اخیر اعتراض داشته و معتقد‌ند جهاد کشاورزی باید در روند این اقدامات برایشان تسریع کند.
 
افزایش3برابری قیمت نهاده دامی
مدیرکل دفتر بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت نهاده دامی ۲.۵ تا ۳ برابر افزایش یافته است، گفت: برای حفظ تولید چاره‌ای جز افزایش قیمت شیرخام نداریم.
 
تولیدکننده و مصرف‌کننده از شرایط فعلی ناراضی‌اند
نابسامانی و سرگردانی از وضعیت شیر تو شیر بازار شیر در خراسان رضوی باعث گلایه و نارضایتی تولیدکننده و مصرف‌کننده شده است، به طوری که دامداران نیشابوری امروز با تجمع در مقابل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و ریختن شیر در کف خیابان به این وضعیت اعتراض کردند
 
جزئیات اعتراض و تجمع دامداران
جمعی از دامداران نیشابور در اعتراض به عدم هم‌خوانی قیمت شیر و علوفه امروز صبح مقابل ساختمان جهاد کشاورزی نیشابور تجمع کردند.
 
نهادینه شدن رویکرد حمایتی از دامداران و کشاورزان ضروری است
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: بیشتر مشکلات و چالش‌های حوزه دامداری و کشاورزی در نبود رویکرد حمایتی از این قشر است که این موضوع باید در تصمیم سازی و برنامه ریزی‌ها نهادینه شود.
 
۵۰ هزار تن ذرت وارداتی در کرمانشاه کشف شد
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از کشف و ضبط بیش از ۵۰ هزار تن نهاده دامی از نوع ذرت وارداتی در کرمانشاه توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد.
 
هشدار پلیس به مزرعه داران برای حملۀ سگ ها به دام
از آنجائیکه عدۀ زیادی برای قدم زنی با سگ های خانگی خود به حومۀ شهرها می روند پلیس یورکشایر شمالی به دامداران و مزرعه داران این منطقه پوسترهایی مبنی بر هشدار به صاحبین سگ های خانگی داده تا بر روی درب و دیوار مزارع خود نصب کنند و بدین ترتیب صاحبین سگ ها مسئولیت مراقبت و نظارت بر روی حیوان خود را داشته باشند.
 
واکسیناسیون رایگان ۳۴۰ هزار قطعه طیور روستایی خراسان شمالی
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: دامپزشکی خراسان شمالی از ابتدای سال جاری حدود ۳۴۰ هزار قطعه انواع طیور بومی و روستایی را علیه بیماری نیوکاسل به رایگان ایمن سازی کرده است.
 
سردرگمی دامداران در نتیجه سهل‌انگاری بانک مرکزی
نماینده مردم بندرماهشهر، هندیجان، امیدیه و بندرامام خمینی (ره) در مجلس شورای اسلامی گفت: علت اصلی انباشت 5 میلیون نهاده‌های دامی در بندرامام و متضرر شدن دامداران در نتیجه توزیع نشدن نهاده‌های، سهل‌انگاری مسئولین بانک مرکزی است که بعد از یک ماه و نیم به صدور ابلاغیه به گمرک اقدام کرده است.
 
ابلاغ دستورالعمل ارتقای سلامت بهداشتی مرغ از تولید تا عرضه
مدیرکل امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از ابلاغ دستورالعمل ارتقای سلامت مرغ و فرآورده‌های حاصل از آن خبر داد و گفت: ارتقای سلامت بهداشتی مرغ، مرتبا کنترل و پایش خواهد شد و با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی می‌شود.
 
اختصاص 7.5 میلیون تن نهاده به کارخانه های خوراک آماده دام و طیور و آبزیان
دبیر شورای سیاستگذاری و راهبری سامانه بازارگاه گفت: سال گذشته، 5 میلیون تن از نهاده های وارداتی به کارخانه های تولیدکننده خوراک آماده دام و طیور و آبزیان اختصاص یافته که این میزان حدود 40 درصد نهاده های توزیع شده از طریق بازارگاه در کشور بوده است.
 
واردکنندگان بخش خصوصی امکان تامین نهاده های دامی را از دست داده‌اند
اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران در نامه ای به رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام کرد: واردکنندگان بخش خصوصی به دلیل نامعلوم بودن شرایط تامین ارز، افزایش قیمت های جهانی و ابهام در سیاست های جاری و دولت آتی امکان پیش خرید و تداوم فرآیند تجارت و تامین نهاده های دامی را از دست داده است.
 
دولت توزیع‌کننده انحصاری خوراک دام شد
مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات21 تیر در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:تنها مشکل اوپک، پادشاهی عربستان است
 
پایین بودن قیمت مرغ علت کمبود در بازار
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم: عرضه مرغ با قیمت مصوب و پائین‌تر از سایر استان‌ها از مهمترین علل کمبود مرغ در قم است
 
آثار سوء نهاده‌های دامی در چند ماه آینده خود را نشان می‌دهد
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی نهاده‌های دامی امروز به دست دامداران نرسد آثار سوء آن در چند ماه آینده خود را نشان خواهد داد، زمانی که قیمت گوشت گران و سرسام آور می‌شود.
 
آغاز توزیع نهاده‌های دپو شده
پس از نظارت میدانی اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از برخی گمرکات کشور و آشکار شدن دپوی بیش از ۳ میلیون تن نهاده دامی در گمرک، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: پس از پیگیری‌‎های انجام شده و بازرسی اعضای کمیسیون کشاورزی از بندر امام خمینی توزیع ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن نهاده‌های دامی دپو شده در این بندر آغاز شده است.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com