دولت ۵۰ درصد از نهاده دامداران و مرغداران را تضمین می‌کند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه دولت ۵۰ درصد از نهاده دامداران و مرغداران را تضمین می‌کند، از پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان و دامداران خبر داد.
 
تحویل نهاده های دامی معوقه مرغداران بر مبنای ارز ترجیحی تا دو روز دیگر
مدیر عامل اتحادیه سراسری پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران، از تحویل نهاده های دامی معوقه مرغداران تا ۲ روز دیگر خبر داد.
 
آغاز خرید مرغ مازاد
اشرفی گفت: به منظور حمایت از تولیدکنندگان مرغ مازاد بر نیاز استان توسط شرکت پشتیبانی امور دام، خریداری می‌شود.
 
احتمال کاهش تولید مرغ در آینده نزدیک
رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور گفت: متضرر شدن مرغداران و نیز کاهش قیمت جوجه که احتمالا تولیدشان را در آینده کمتر خواهد کرد، هشداری برای تولید مرغ در آینده است.
 
بارگذاری نهاده‌های دامی با ارز نیمایی در سامانه بازارگاه
وزیر جهاد کشاورزی گفت: بارگذاری نهاده‌های دامی نیمایی روی سامانه بازارگاه انجام شده و نهاده‌ها در دسترس دامداران و مرغداران قرار دارد.
 
صدوردامدار کارت جدید با سقف اعتباری بالاتر و نرخ سود کمتر در حمایت از تامین نهاده های دامی
مهدی رضایی سرپرست بانک کشاورزی از صدور دامدار کارت جدید با سقف اعتباری دو میلیارد ریال و نرخ سود 10 درصد خبر داد.
 
نشست هم اندیشی اتحادیه سراسری مرغ گوشتی و معاونت توسعه تعاونی ها
در راستای افزایش تعامل بین سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و اتحادیه های سراسری و بررسی فعالیت ها و برنامه های آنها جهت نقش آفرینی موثر در توسعه پایدار بخش کشاورزی و تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، جلسه هم اندیشی و بررسی فعالیت ها و برنامه های اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی پرورش دهندگان مرغ گوشتی با حضور دکتر محمدی معاون توسعه تعاونی ها، تشکل ها و نظام های بهره برداری، دکتر سلمان مدیرکل دفتر توسعه، آموزش و ترویج تعاونی ها و تشکل ها و اعضای هیات مدیره و مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی پرورش دهندگان مرغ گوشتی در محل سالن جلسات سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برگزار شد.
 
تخصیص نهاده با قیمت قبل به جوجه‌های نژاد آرین
بیش از ۹۵۰ تن ذرت و کنجاله با قیمت قبل به مرغدارانی که اقدام به جوجه ریزی نژاد آرین کرده اند تخصیص یافت.
 
کامیون‌های حمل کننده نهاده دامی از امتیازات و مشوق‌هایی برخوردار می‌شوند
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از اختصاص امتیازات و مشوق‌هایی به کامیون‌های حمل کننده نهاده دامی در این کمیسیون خبر داد.
 
پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی به واحدهای دامی کوچک در استان اردبیل
استاندار اردبیل از برنامه ریزی برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولید دامی و مرغداری‌ها خبر داد و گفت: واحدهای کوچک دامی می‌توانند مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از بانک کشاورزی تسهیلات اخذ کنند.
 
دولت «آرین» را ۱۲درصد گران‌تر می‌خرد
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: برای حمایت از تولید مرغ آرین در کشور گوشت این محصول ۱۲درصد بالاتر از سایر مرغ‌ها خرید حمایتی می‌شود.
 
۲۰ کشتی حامل یک میلیون تن نهاده در حال بارگیری، تخلیه و یا روی آب است
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اعلام کرد: ۲۰ کشتی حامل بیش از یک میلیون تن نهاده دام و طیور داریم که بخشی از آن منتظر بارگیری و تخلیه و بخش دیگر روی آب است.
 
تخصیص ۱۶۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به تولید کنندگان محصولات پروتئینی و لبنی
معاون امور تولیدات دامی وزات جهاد کشاورزی از اختصاص ۱۶۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به تولیدکنندگان گوشت قرمز‏، مرغ، شیر و تخم مرغ خبر داد.
 
صادرات جوجه یک روزه و تخم مرغ نطفه دار آزاد شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: صادرات تخم مرغ نطفه دار به میزان ۵ میلیون عدد در ماه و جوجه یک روزه به میزان یک میلیون قطعه در روز به منظور مدیریت تولید و بازار گوشت مرغ و جوجه یک روزه آزاد شد.
 
ارائه تسهیلات تأمین مالی فعالان اقتصادی حوزه‌ نهاده‌های دامی
ارائه تسهیلات برای تأمین مالی و سرمایه در گردش فعالان اقتصادی حوزه‌ نهاده‌های دامی و طیور در جلسه شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تصویب شد.
 
خرید تضمینی مرغ در آذربایجان غربی هر کیلوگرم ۵۰ هزار تومان آغاز شد
مدیر شرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان غربی گفت: خرید تضمینی گوشت مرغ مازاد تولید کنندگان مرغ گوشتی استان به نرخ هر کیلوگرم ۵۰۰ هزار ریال آغاز شد.
 
قیمت‌های جدید ذرت، جو و کنجاله سویا در سامانه بازارگاه اعلام شد
معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای قیمت‌های جدید ذرت، جو و کنجاله سویا در سامانه بازارگاه را اعلام کرد.
 
آخرین مهلت تعیین تکلیف ثبت سفارش نهاده های دامی اعلام شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی آخرین مهلت تعیین تکلیف ثبت سفارش های ارسالی در سامانه بازار گاه با منشاء ارز ترجیهی ۱۴۰۰ را ابلاغ کرد.
 
آغاز واردات گوشت قرمز گرم از روسیه و پاکستان
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از آغاز واردات گوشت گرم قرمز از روسیه و پاکستان خبر داد.
 
دولت مرغ مازاد مرغداران را کیلویی ۵۰ هزار تومان می‌خرد
مرغ مازاد بر مصرف مرغداران گوشتی به منظور از حمایت از تولید کنندگان داخلی با قیمت هر کیلوگرم ۵۰ هزار تومان در اوزان ۱.۲ تا ۲.۲ کیلوگرم خریداری می شود.
 
موافقت دولت با اختصاص تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی دام و طیور
هیئت وزیران با اختصاص تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی دام و طیور کشور با نرخ ترجیحی ۱۰ درصد موافقت کرد.
 
قیمت تخم مرغ هم به زیر نرخ مصوب رسید
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن خبر از عرضه تخم مرغ به زیر قیمت مصوب داد و گفت: در صورتی که روند تولید مستمر باشد، رکورد تولید تخم مرغ در کشور با تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن شکسته می‌شود.
 
ممنوعیت واردات نهاده‌های دامی توسط بخش خصوصی لغو شد
رئیس هیأت مدیره انجمن خوراک دام، طیور و آبزیان ایران گفت: با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و اختصاص ارز نیمایی به واردات نهاده های دامی موانع اصلی واردات این محصولات توسط بخش خصوصی برداشته شد.
 
قیمت مرغ منجمد کیلویی ۴۸ هزار و ۵۰۰ تومان
بعد از آزادسازی قیمت مرغ هر کیلوگرم قیمت مرغ منجمد از ۲۰ هزار تومان به ۴۸.۵ هزارتومان افزایش یافت.
 
فروش مرغ عمده امروز زیر نرخ مصوب
درحالی که قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ به‌صورت عمده ۵۵هزار تومان تعیین شده است اما این محصول امروز در میدان بهمن تهران و به‌صورت عمده حدود ۵۱هزار تومان به فروش می‌رسد که به‌تبع آن قیمت برای مصرف‌کننده نیز کاهشی خواهد بود.
 
استفاده از سورگوم برای خوراک دام و طیور در قم افزایش می‌یابد
به گفته مسئولان سازمان جهاد کشاورزی و مدیران تشکل‌های دامپروری قم، در راستای تامین مطمئن و پایدار نهاده‌های دامی در استان و کاهش وابستگی به واردات این محصولات، برنامه عملیاتی استفاده گسترده از گیاه سورگوم برای تامین خوراک دام و طیور در قم اجرایی شد.
 
قیمت جدید نهاده های دامی تعیین شد
در پی اصلاح ارز 4200 تومان، قیمت هر کیلوگرم جو و ذرت دامی 12 هزار تومان و قیمت کنجاله سویا 17 هزار تومان تحویل در بنادر کشور تعیین شد.
 
حذف ارز ترجیحی هیچگونه تأثیری بر قیمت دارو، واکسن و مواد بیولوژیکی در حوزه دامپزشکی ندارد.
دکتر « سید محمد آقامیری» معاون وزیر و رئیس این سازمان امروز در بخش دیگری از نشست خبری، که در محل سالن جلسات این سازمان برگزار شد؛ به پرسش خبرنگاران حاضر نیز پاسخ داد و در خصوص پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر برخی سوء‌استفاده‌های اقتصادی در کنار ایرادات بهداشتی وارده به قطعه‌بندی در مراکز صنفی عرضه محصولات پروتئینی گفت: « سازمان دامپزشکی کشور مخالف قطعه‌بندی مرغ در سطح مراکز صنفی بوده است، زیرا این کار باعث شیوع بیماری می‌شود و به زودی در این مورد با اعلام برنامه‌های جدیدی که دارد، واکنش لازم را به این روند نشان خواهد داد.»
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com