ارسال اولین محموله گوشت گرم گوسفندی از کنیا به ایران
سفیر ایران در کنیا گفت: اولین محموله گوشت گرم گوسفندی از این کشور آفریقایی به ایران ارسال شده است .
 
اطلاعیه برون‌سپاری تامین نهاده کنجاله سویا
در راستای تحقق شفاف‌سازی، افزایش رقابت‌پذیری و تقویت نقش‌آفرینی تشکل‌ها و بخش خصوصی در فرایند تامین نهاده مورد نیاز صنعت دام و طیور، وزارت جهادکشاورزی در نظر دارد با تسهیل‌گری‏، تامین بخشی از نهاده‌ را از طریق شرکت‌های وارد کننده با تاکید بر شرایط ذیل اجرایی کند.
 
۴۲ درصد دام سبک کشور در اختیار عشایر است
مدیر عامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان گفت: ۲۸.۵ میلیون راس، یعنی حدود ۴۲ درصد دام سبک کشور در اختیار عشایر بوده و سالانه بیش از ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر تولید می‌شود.
 
درخواست قیمت جدید تخم مرغ از دولت
رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار میهن با اعلام اینکه قیمت مصوب تخم مرغ الان کیلویی ۴۷۳۰۰ تومان است، گفت: از وزارت جهاد کشاورزی درخواست اصلاح قیمت تخم مرغ درب واحد‌های تولیدی به نرخ ۵۷ هزار و ۸۰۰ تومان را ارایه داده‌ایم. به گزارش خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا کاشانی درباره وضعیت تولید و بازار تخم‌مرغ و شرایط تولیدکنندگان، افزود: اکنون قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحد‌های تولیدی بین 44 تا 45 هزار تومان یعنی 2 تا 3 هزار و 300 تومان زیر قیمت مصوب به فروش می‌رسد.
 
۵ کشتی سویا در آستانه ورود به کشور
سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، کنجاله سویا تا پایان سال تامین شده است و تا چند ماه آینده به اندازه نیاز کل کشور در سامانه بازارگاه عرضه می‌شود.
 
پهلوگیری دو کشتی حامل بیش از ۱۴۰ هزار تن نهاده دامی در لنگرگاه بندرامام
خوزستان مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از پهلوگیری دو فروند کشتی اقیانوس پیما حامل بیش از ۱۴۰ هزار تن نهاده دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) خبر داد.
 
کیفیت کنجاله سویای استحصالی مطلوب و مورد تایید نیست
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از برنامه‌ریزی برای بهینه‌سازی مصرف نهاده‌ها براساس کیفیت و عیار ماده مغذی به ویژه پروتئین خبر داد.
 
روایتی از تخلف در واردات ۴ میلیارد دلاری گوشت قرمز در دولت قبل
رئیس نظام دامپزشکی استان تهران گفت: در انتهای دولت قبل حدود ۴میلیارد دلار برای واردات گوشت قرمز اختصاص یافت اما برخی وارد کنندگان ارز دولتی برای واردات گوساله نر یک ساله دریافت کردند اما گاو ماده ۷ تا ۸ ساله که کیفیت کمتری دارند به کشور وارد کردند.
 
تولید ۳۴۰۰ تن گوشت مرغ در استان بوشهر
سرپرست معاونت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان بوشهر از افزایش جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان خبر داد و گفت: تولید ماهانه بیش از ۳۴۰۰ تن گوشت مرغ در استان سبب کاهش قیمت آن در بازار شده است.
 
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاوری تغییر کرد
با حکم وزیر جهاد کشاورزی، محمدابراهیم حسن‌نژاد به عنوان معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی معرفی و جایگزین دماوندی نژاد شد.
 
مجوز افزایش ۳۰ درصدی جوجه ریزی صادر شد
وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به واحد‌های مرغ گوشتی، مجوز افزایش ۳۰ درصدی جوجه ریزی بالاتر از ظرفیت پروانه بهره برداری را صادر کرد.
 
کدام کالاهای اساسی ارز می‌گیرند؟
ششمین مرحله نظر دستگاه، ارسالی وزارت جهاد کشاورزی به بانک مرکزی برای تخصیص ارز به کالاهای اساسی و نهاده‌های کشاورزی منتشر شد.
 
دامداران خراسان جنوبی پروانه چرای دام را تمدید کنند
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: دامدارانی که در طرح مرتع‌داری شرکت کردند و قراردادشان تمام شده است باید نسبت به تمدید آن اقدام کنند.
 
سرپرست مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی منصوب شد
وزیر جهادکشاورزی در حکمی «فاطمه زارعان بنی‌اسدی» را به عنوان سرپرست مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی این وزارتخانه منصوب کرد.
 
استفاده از هوش مصنوعی در کشاورزی و پرورش دام و طیور
مسئول سازمان بسیج جامعه کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر گفت: استفاده از ظرفیت هوش مصنوعی در بخش کشاورزی و پرورش دام و طیور استان در دستور کار است.
 
قیمت نهایی دام زنده
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: امکان خرید دام زنده و همچنین سفارش گوشت برای عید قربان وجود دارد.
 
بررسی مقایسه ای عملکرد نژاد آرین با نژادهای راس 308 و کاب
بررسی مقایسه ای عملکرد نژاد آرین با نژادهای راس 308 و کاب در زنجیره تولید گوشت مرغ پیگیر طی سال های 1400 و 1401
 
محمد علی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی شد
محمدعلی نیکبخت رای اعتماد مجلس را به دست آورد و با کسب 198 رای توانست کرسی وزارت جهاد کشاورزی ایران را به دست بیاورد
 
وزیر کشور: کمبود مرغ در بازار بزودی رفع می‌شود
وزیر کشور گفت: مشکل کمبود مرغ در سطح کشور، با اقدامات انجام شده، بزودی رفع خواهد شد.
 
موافقت کمیسیون کشاورزی با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از بررسی برنامه و صلاحیت محمدعلی نیکبخت به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی در نشست امروز کمیسیون خبر داد و گفت: کمیسیون کشاورزی از وزیر پیشنهادی حمایت خواهد کرد.
 
دولت، قیمت خرید تضمینی گندم را افزایش دهد
نماینده همدان در شورای عالی استان‌ها گفت: در صورت واقعی نبودن قیمت گندم، احتمال قاچاق به کشورهای دیگر و نیز خوراک دام شدن گندم وجود دارد که در نهایت اقتصاد کشور آسیب خواهد دید و دولت، نسبت به تجدید نظر در قیمت خرید تضمینی گندم اقدام جدی انجام دهد.
 
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی وحید صالحی را جانشین خود در دامپزشکی کرد
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی که همزمان ریاست سازمان دامپزشکی کشور را نیز بر عهده دارد، وحید صالحی را جانشین خود در دامپزشکی کرد.
 
حمایت اتحادیه تعاونی‌های دامداران ایران از وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی
اتحادیه مرکزی تعاونی های کشاورزی دامداران ایران در نامه‌ای به رییس جمهوری، حمایت خود را از وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد.
 
واردات گوشت قرمز از هفته آینده
بنابر اعلام مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی، گوشت قرمز از هفته آینده با نظارت سازمان دامپزشکی وارد کشور شده و بازار این محصول به ثبات می‌رسد.
 
توزیع ۳۰ هزار تن نهاده دام و طیور در استان مرکزی آغاز شد
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان مرکزی گفت: توزیع ۳۰ هزار تن نهاده‌ دام و طیور با بازپرداخت مدت مدار(چهار ماهه) در این استان آغاز شد.
 
توزیع مرغ منجمد در خوزستان متوقف شد
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از توقف توزیع مرغ منجمد با قیمت مصوب در روزهای اخیر در این استان خبر داد.
 
محمدعلی نیکبخت به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس معرفی شد
معاون پارلمانی رئیس جمهور از معرفی «محمد علی نیکبخت» به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.
 
قیمت جدید تخم مرغ بسته‌بندی شده اعلام شد
قیمت تخم مرغ بسته‌بندی شده با در روی محصول ۱۱۸ هزار و ۶۵۰ تومان و بدون در ۱۱۵ هزار و ۶۵۰ تومان برای اجرا از ابتدای تیرماه اعلام شد.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com