تولید روزانه ۱۲۰ تُن تخم مرغ در ۱۸ واحد پرورشی گلستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان از تولید روزانه ۱۲۰ تُن تخم مرغ در ۱۸ واحد مرغ تخم گذار استان خبرداد.
 
خرید ۱۷۵ تن مرغ مازاد از سوی تشکل‌های بخش طیور قزوین
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از خریداری ۱۷۵ تن مرغ مازاد از سوی تشکل‌های بخش طیور این استان در دوماهه گذشته خبر داد.
 
کاهش میزان واردات نهاده های دامی به 17 درصد رسید
میزان واردات نهاده های دامی کشور در 10 ماهه سالجاری با کاهش 17 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به 12 میلیون و 91 هزار و 113 تن رسید.
 
۴۵ تن گوشت منجمد قرمز در اراک توزیع شد
رئیس اتحادیه مواد پروتئینی اراک گفت: ۴۵ تن گوشت منجمد قرمز گوسفند و گوساله با هدف تنظیم قیمت بازار در اراک توزیع شد.
 
قیمت رسمی گوشت قرمز اعلام شد
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: واردات روزانه گوشت گرم و فرآیند توزیع و عرضه در بازار برای کاهش قیمت آن تا پایان اردیبهشت سال آینده ادامه دارد.
 
۲ کشتی حامل نهاده‌ دامی در اسکله بندر امام خمینی(ره) پهلو گرفتند
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: ۲ فروند کشتی اقیانوس پیما حامل نهاده‌ دامی روز چهارشنبه در اسکله "فله‌بار" بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفتند.
 
گوشت‌های وارداتی و منجمد تحت نظارت سازمان دامپزشکی عرضه می‌شود
مشاور معاون وزیر و مدیر روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور گفت: گوشت‌های عرضه شده در بازار تحت نظارت سازمان دامپزشکی کشور بوده و سلامت آنها قابل تأیید است.
 
مرغ ۳ تا ۸ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: با توجه به ازدیاد عرضه در برابر تقاضا، هر کیلو مرغ ۳ تا ۸ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب به فروش می رسد.
 
ذخایر ۱۰۰درصدی نهاده دام در انبارهای شرکت پشتیبانی
شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: از ابتدای سال ‌تاکنون بیش از سه و نیم میلیون ‌تن نهاده‌ موردنیاز صنعت دام و طیور در کشور توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال‌قبل هیچ‌گونه کاهشی نداشته است.
 
مذاکره با عراق برای صادرات دام سنگین زنده
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: در بخش دام سنگین تولید مازاد داریم. از این رو در حال مذاکره با عراق هستیم تا بخشی از دام سنگین زنده به این کشور صادر شود.
 
افزایش عرضه گوشت قرمز گرم به بازار
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از افزایش عرضه گوشت قرمز گرم از محل تولید داخل و واردات خبر داد.
 
یک‌هزار و ۲۶۱ تن مرغ منجمد در گیلان ذخیره‌ شد
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه در شرایط کنونی مشکلی برای تامین مایحتاج ضروری مردم از جمله مرغ و تخم مرغ نداریم، گفت: هم اکنون یک هزار و ۲۶۱ تن مرغ منجمد در گیلان ذخیره شده است.
 
معاون وزیر: قیمت گوشت حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزارتومان کاهش می یابد
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به تلاطم قیمت گوشت در بازار گفت: با واردات گوشت طی هفته آینده قیمت گوشت به شدت کاهش پیدا خواهد کرد بنابراین به دامدارانی که دام خود را به منظور افزایش قیمت و فروختن با سود بالاتر نگه داشته‌اند، توصیه می‌کنیم هر چه سریعتر دام خود را به بازار عرضه کنند.
 
خرید تولید مازاد مرغداران متوقف شد
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: خرید تولید مازاد مرغداران که از حدود ۱۰ روز پیش از سوی اتحادیه سراسری مرغداران آغاز شده بود به علت بروز برخی مشکلات متوقف شد.
 
ترخیص ۱۸۷ هزار تن نهاده دامی از بندر امام خمینی
رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: با پیگیری‌های قضایی صورت گرفته، ۱۸۷ هزار تن نهاده های دامی امور پشتیبانی از مجتمع بندری سازمان بنادر و کشتیرانی بندرامام خمینی ترخیص شد.
 
هفدمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و آبزیان در مشهد گشایش یافت
هفدمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و آبزیان عصر چهارشنبه با حضور فعالان این حوزه در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد آغاز به کار کرد.
 
افزایش ۸ درصدی تولید مرغ در گیلان
سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به افزایش ۸ درصدی تولید مرغ در مقایسه با سال گذشته در این استان از تولید بیش از ۱۰۰ میلیون قطعه مرغ از ابتدای امسال خبر داد.
 
تایید مدارک واردات نهاده های دامی حداکثر در مدت ۵ روز
رییس سازمان دامپزشکی گفت: تمام روسای دامپزشکی استان ها موظف هستند مدارک واردات نهاده های دامی را حداکثر در مدت ۵ روز تایید کنند.
 
توزیع گوشت قرمز شب عید در قزوین آغاز شد
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان قزوین گفت: توزیع گوشت منجمد قرمز شامل گوساله و گوسفند شب عید با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار در استان آغاز شد.
 
صدور دام زنده از خوزستان ممنوع شد
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت:صدور دام زنده (سبک و سنگین) از بنادر و بازارچه های مرزی خوزستان بر اساس بخشنامه وزارت جهادکشاورزی، تا اطلاع بعدی ممنوع شد.
 
«قیمت تضمینی» مرغ جایگزین «خرید تضمینی» شد
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور از قیمت تضمینی مرغ جایگزین خرید تضمینی خبر داد و گفت: اتحادیه در تعیین قیمت اثرگذار است.
 
زنجیره کامل تخم‌مرغ به بخش خصوصی واگذار شد
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: برنامه‌ریزی در حوزه مرغ تخم‌گذار، توزیع، تنظیم بازار، مدیریت صادرات و واردات تمامی محصولات طیور تخم‌گذار به اتحادیه مرکزی مرغداران میهن واگذار شده است.
 
تنظیم بازار گوشت مرغ به اتحادیه مرغداران واگذار شد
تنظیم بازار گوشت مرغ بر اساس مصوبات شورای قیمت‌گذاری مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۶، به اتحادیه مرغداران کشور واگذار شد.
 
اجازه وزارت جهاد کشاورزی به مرغداران برای حذف گله‌های مرغ مادر گوشتی بالای 64 هفته
وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به جهاد کشاورزی استان‌ها اجازه حذف گله‌های مرغ مادر گوشتی بالای 64 هفته را به مرغداران داد.
 
خوراک دام تولید شده از ضایعات کشاورزی وارد بازار شد
رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان زیادی برای تولید خوراک دام از ضایعات کشاورزی ورود کرده‌اند، گفت: این محصول برای اولین بار به صورت تجاری تولید و در اختیار بهره برداران قرار گرفته است.
 
قیمت مرغ، 15 هزار تومان ارزانتر شد
معینی درباره کاهش قیمت مجدد مرغ گرم در میادین می‌گوید: قیمت 47 هزار و 500 تومان توسط واحد نرخ‌گذاری برای خرده‌فروشی‌های سازمان میادین تعیین شده و این نرخ پویا است و می‌تواند تغییر کند.
 
کاهش دوباره قیمت مرغ گرم
قیمت مرغ گرم امروز برای بار دوم کاهش یافت.
 
درخواست مرغداران برای دریافت گازوئیل به عنوان جایگزین گاز
مشاور عالی اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران با تأکید بر خطر جدی افت فشار و احتمال قطع گاز برای مرغداری‌ها، اظهار کرد: همکاری دولت برای تأمین سوخت جایگزین گاز از جمله گازوئیل ضروری است، چراکه سرمازدگی تلفات در مرغداری‌ها را تا ۹۰ درصد افزایش خواهد داد.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com