تصمیم گیری بدون حضور تشکل‌ها و اتحادیه‌های مرتبط ممنوع
وزیر جهاد کشاورزی بابیان اینکه قیمت گذاری دستوری را قبول ندارم، گفت: تصمیم گیری بدون حضور تشکل‌ها و اتحادیه‌های بخش کشاورزی ممنوع است و به صلاح کشور نیست.
 
مرغداران در اندیشه خاتمه فعالیت تولیدی
مشاور عالی هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور از افزایش قیمت هر قطعه جوجه یکروزه به ۱۰ هزار تومان خبر داد و گفت: این قیمت ۵ هزار و ۸۰۰ تومان بیش از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار است.
 
بازدید از تجهیزات بسیار مدرن فارم پروش بز
در اینجا فیلمی را مشاهده می کنید که نشان می دهد پروش بز به صورت صنعتی به چه شکل و با چه تجهیزات و تاسیساتی در حال انجام است.
 
نیازی به واردات گوشت نداریم
مدیر عامل اتحادیه دام گفت: با حمایت از تولید داخل، دام زنده و گوشت به قیمت منطقی به دست مصرف کننده می‌رسد و نیازی به واردات نیست.
 
راهکارهای چهارگانه برای ساماندهی بازار نهاده‌های دامی
عضو هیأت مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران گفت: با ۴ راهکار می‌توان مشکلات بازار نهاده‌های دامی را برطرف و این بازار را ساماندهی کرد.
 
راهکار بخش خصوصی برای حل چالش بازار نهاده های دامی
یک مقام مسئول با بیان اینکه اولین گام در حل چالش نهاده های دامی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است، گفت: باید دید در متمم بودجه که از سوی‌دولت به مجلس ارائه می‌شود این سیاست ادامه می یابد یا خیر.
 
ده تا پانزده درصد قیمت تمام شده تخم مرغ کرایه حمل و نقل است
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: کرایه حمل و نقل بسیار بالا رفته است. ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت تمام شده تخم مرغ کرایه حمل و نقل است.
 
ادامه بحران جوجه یک روزه تخمگذار
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه کمبود جوجه یک روزه تخم گذار همچنان وجود دارد، گفت: قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری به ١٧٣٠٠ تومان رسیده است.
 
مشکل مرغ در توزیع است، نه تولید
مدیرکل دفتر امور طیور وزارت جهاد کشاورزی گفت: هر ماه حدود ۱۱۵ تا ۱۱۷ میلیون و حتی تا ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت می گیرد و هیچ کمبودی در تولید وجود ندارد.
 
کاهش و گرانی تولید حاصل برنامه ریزی اشتباه دولت روحانی
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی اشتباه دولت روحانی باعث کاهش تولید روزانه ۵۰۰ تن تخم مرغ و گرانی آن شد، گفت: مسئولان دولت قبل همه چیز را به تحریم ربط می‌دادند، در حالی که جوجه، ذرت و سویا جزء اقلام تحریمی نبود و کشور هم مشکلی در تأمین نهاده نداشت، اما مدیران عزمی برای حل مشکلات نداشتند.
 
شرط بازگشت تعادل به بازار مرغ اصلاح قیمت است
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی استان کرمانشاه تنها شرط رسیدن بازار مرغ به تعادل را اصلاح قیمت مرغ عنوان کرد.
 
قیمت جوجه یکروزه به ۹ هزار تومان رسید
محمد علی کمالی سروستانی مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی، از کمبود عرضه مرغ در بازار خبر داد و گفت: با توجه به فصل گرما، تولیدات در مناطق شمالی کشور که مرغ به تهران ارسال می کنند، کاهش پیدا کرده است، از این رو کارگروه تنظیم بازار و استانداری های استان های شمالی به این موضوع ورود کردند که در نهایت محدودیت های در ارتباط با ارسال مرغ منجر به کاهش عرضه شده است.
 
صنعت طیور چگونه می‌تواند از بحران خارج شود
استاد ژنتیک و اصلاح نژاد گروه دامپروری دانشگاه تهران با اشاره به چالش صنعت طیور کشور، ۱۱ راهکار را به دولت سیزدهم برای خروج از بحران فعلی پیشنهاد کرد.
 
جزئیات واردات مرغ
بعد از آنکه در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ بازار مرغ دچار نوسان شدید شده و تا ۱۲۰ درصد هم افزایش قیمت داشت، دولت برای تامین ذخائر و تنظیم مصوباتی در رابطه با واردات مرغ با استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومان داشت، این در حالی است که از مدت‌ها قبل مرغ از لیست ارز ترجیحی کنار رفته و واردات آن با ارز نیمایی صورت می‌گرفت.
 
راهکارهای حل مشکلات صنعت دام وطیور در دولت سیزدهم
رئیس اتحادیه دام سبک کشور با اشاره به اینکه دولت سیزدهم قادر نخواهد بود طی مدتی کوتاه مشکلات بخش کشاورزی را حل کند، ضمن ارائه راهکارهایی گفت: برای حل این چالش ها به اجماع نیاز داریم.
 
گفتاردرمانی برای حل مشکل دامداران
با وجود آن که از ابتدای تیرماه شاهد بروز اعتراضات دامداران در سراسر کشور، ناشی از نبود علوفه و مشکلات در نگهداری دام بودیم که برای حل آن مصوبه افزایش قیمت شیر خام ابلاغ شد، اما به نظر می‌رسد این مصوبات فقط روی کاغذ است و به وعده‌های بی‌عمل تبدیل شده است.
 
چوب بی‌تدبیری بر سر مرغداری‌های یزد
استان یزد از کم‌ مشکل‌ترین استان‌ها در زمینه تولید گوشت مرغ است اما اگر نحوه توزیع نهاده‌های دامی به همین شکل پیش برود، به زودی بحران کمبود مرغ را در یزد شاهد خواهیم بود.
 
گرانی مرغ قابل پیش بینی بود
رئیس هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت مرغ در برخی شهرها به ۴۵ هزارتومان افزایش یافته است، از سومدیریت های صورت گرفته در این حوزه به شدت انتقاد کرد.
 
قصور کمبود مرغ به مرغداران ربطی ندارد
مدیر اتحادیه مرغداران گیلان گفت: قصور کمبود مرغ متوجه تولیدکنندگان نیست و باید نظارت قوی‌تری بر توزیع مرغ صورت بگیرد.
 
انحراف در شبکه توزیع گوشت مرغ
نایب رئیس کانون سرتاسری انجمن‌های صنفی مرغ گوشتی کشور قیمت‌های سرسام‌آور بازار را ناشی از نبود ساز و کار مشخص در مسیرِ کشتارگاه تا عرضه دانست که با انحرافِ شدید روبروست.
 
شبکه توزیع نهاده‌های دامی با مشکل مواجه است
نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه دولت برنامه مدونی در حوزه کشاورزی نداشته و از این رو شاهد مشکلات عدیده‌ای در این حوزه هستیم و در کنار آن شبکه معیوب توزیع نهاده‌های دامی باعث بروز مشکلات بسیاری برای دامداران شده است.
 
کمبود علوفه، انگیزه قوی برای فروش گوسفند در عید قربان
رئیس اتحادیه دامداران چهارمحال و بختیاری گفت: معمولاً قیمت گوسفند نزدیک عید قربان گران‌تر می‌شود و با توجه به وضعیت کمبود نهاده و علوفه و اختلاف قیمت خریداری شده گوشت از دامدار و بازار، دامداران ترجیح می‌دهند دام‌های خود را در این ایام به فروش برسانند.
 
مشکلات دامداران حل نشود خوردن گوشت برای مردم رویا خواهد شد
الهیار ولی زاده گفت: با تشدید مشکلات در صنعت دامپروری خوردن گوشت قرمز برای مردم در آینده‌ای نزدیک رویا می‌شود.
 
خام فروشی نهاده های دامی و هدررفت عظیم منابع
استاد دانشگاه تهران با انتقاد از خام فروشی نهاده های دامی، گفت:در دو سال اخیر توقف فعالیت کارخانجات خوراک و هدررفت نهاده‌ های دامی، بین ۱ تا ۱.۵ میلیارد دلار برای کشور هزینه دربر داشته است.
 
راهکار مدیریتی حل معضل نهاده ها، ابتدا انکار، سپس وعده
فعالان اقتصادی معتقدند چالش دوساله بازار نهاده‌های دامی که صنعت دام و طیور کشور را زمین‌گیر کرده به دلیل بی‌تدبیری‌ در حوزه حمل و نقل، ابعاد تازه‌ای پیدا کرده است.
 
مدیران کشاورزی ناتوان در مدیریت یک واحد کوچک مرغداری
دکتر مهربانی - استاد دانشگاه تهران در برنامه چشم انداز شبکه ایران کالای صدای و سیما گفت : امروز مدیرانی در بخش کشاورزی ( 90 درصد ) در حال مدیریت هستند که اگر یک مرغداری کوچک به آنها بدهید از کنترل و مدیریت آن عاجز خواهند بود و حتی نان روزانه خود را نمی توانند تامین کنند.
 
صنعت مرغداری، هم‌چنان روی ریل مشکلات
مرغ به‌عنوان یکی از کالاهای پرمصرف در سبد غذایی مردم از سال گذشته در بحث تولید و عرضه با مشکلاتی مواجه شد، یکی از علل اصلی کمبود این کالا بحث تامین نهاده بود که خوشبختانه دولت مشکل تامین نهاده را تا حدودی حل کرد، اما سایر مشکلات این تولیدکنندگان هم‌چنان پابرجا است.
 
انتقاد از تاخیر دولت در تعیین نرخ شیرخام
یک مقام مسئول با انتقاد از تصمیم دولت برای تعیین نرخ شیرخام بعد از انتخابات، گفت: این سرکوب قیمت، ضررهای جبران ناپذیری به صنعت دامداری کشور وارد می‌کند.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com