تولید داروها و واکسن‌های دام، طیور و آبزیان با اجرای ۱۸ پروژه، به سمت خوداتکایی
بهداشت و سلامتی دام، افزایش تولیدات دامی، پیشگیری از انتقال بیماری‌های مشترک و به طور کلی تامین سلامت و غذای جامعه ارتباط مستقیمی با وضعیت دارو و واکسن‌های دام، طیور و آبزیان دارد.
 
نرخ ۱۰۵ هزارتومانی هر شانه تخم مرغ منطقی است
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران گفت: با توجه به افزایش قیمت حمل و دیگر هزینه‌ها همچون شکست محصول، نرخ هر شانه تخم مرغ ۱۰۵ هزارتومان برای مصرف کننده منطقی است.
 
صدور مجوز صادرات ۴۰۰ هزار رأس دام زنده
رییس سازمان امور عشایر ایران گفت: در حال حاضر مجوز قرنطینه بیش از ۴۰۰ هزار راس دام صادر شده است که بعد از انجام مراحل دامپزشکی صادرات در روزهای آینده انجام خواهد شد.
 
دلایل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر
رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی کشور ‌دلایل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر و عبور از نرخ مصوب 59800 تومان را تشریح کرد.
 
افزایش 183 هزار قطعه جوجه‌ریزی در مراغداری‌های قزوین
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اعلام کرد: جوجه ریزی در مرغداری‌های قزوین در نیمه آغازین سال جاری نسبت به سال گذشته 183 هزار قطعه افزایش یافت.
 
ارتقای صنعت دامپروری زمینه‌ساز اشتغال پایدار خواهد بود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: توسعه و ارتقای صنعت دامپروری عامل مؤثری در اشتغالزایی پایدار و تأمین امنیت غذایی جامعه است.
 
زنجیره سازی؛ مدل جدید اقتصادی کردن واحدهای دام و طیور بعد از حذف ارز ۴۲۰۰
مرغداری ها و دامداری‌های کوچکی که بعد از مردمی سازی یارانه ها و کاهش مصرف تعطیل شدند با زنجیره سازی و فعالیت تحت یک برند اما با حفظ مالکیت، اقتصادی می‌شوند.
 
دولت بر خلاف وعده‌ها حمایتی ندارد
در حالی که مسئولان سازمان صمت یزد اعلام کرده‌اند که کمبودی در زمینه گوشت مرغ در یزد نیست، مشاهدات میدانی نشان می‌دهد همچنان مردم در تامین مرغ با وجود گرانی بی‌سابقه این ماده غذایی مشکل دارند.
 
از خون دل خوردن دامداران تا مرگ خاموش صنعت دامپروری
دولت در حالی امسال اقدام به خرید گوشت قرمز منجمد از دامداران کرده است که این شیوه جدید برای آنها به صرفه نیست.
 
وضعیت عجیب در بازار گوشت قرمز
وضعیت بازار گوشت این روزها به گونه‌ای است که هم مصرف کننده نهایی از قیمت عرضه گوشت رضایتی ندارد و هم دامدار از وضعیت فعلی شاکی است و به دلیل برنیامدن از هزینه تولید،‌ دام های خود را روانه کشتارگاه می کند. در این میان وزارت جهاد کشاورزی نیز اعلام کرده است که گوشت های خرید تضمینی روانه بازار نمی شود.
 
فیلم برنامه دوربین شماره 4 - تحلیل و پیش بینی قیمت مرغ و تخم مرغ
برنامه دوربین برنامه ای است که از دور نگاهی به آینده صنعت دامپروری و مرغداری دارد و تلاش می کند با بررسی و تحلیل درست وقایع و اخبار آن زاویه ای از مدیریت و مسئولیت را برای متولیان و تولیدکنندگان صنعت به نمایش بگذارد
 
شبکه توزیع تعاونی راهکاری برای حل نوسانات قیمت مرغ
درحالی قیمت مرغ با نوساناتی همراه است که مسئولان بخش تعاون معتقدند وزارت جهاد می تواند با استفاده از شبکه توزیع تعاون، کالا را مستقیم به دست مصرف کننده برساند.
 
تصمیم استاندار در تعیین قیمت مرغ موجب دلگرمی مرغداران می شود
عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران استان قزوین گفت: پیشنهاد مدبرانه استاندار قزوین برای تعیین قیمت مرغ بر اساس قیمت های استانهای همجوار حرکتی در مسیر حل برخی مشکلات مرغداران و موجب دلگرمی برای ادامه تولید است.
 
صادرات تخم مرغ با قیمت های فعلی صرفه اقتصادی ندارد
یک تولیدکننده تخم مرغ گفت: قیمت تخم مرغ در بازارهای هدف مثل عراق و افغانستان الان حدود ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان است و برای صادرکننده اصلاً نمی‌صرفد تا با این ارقام تخم مرغ صادر کند.
 
پیش بینی ثابت ماندن قیمت مرغ
بنابر اعلام رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، در حال حاضر قیمت مرغ به بالاتر از نرخ مصوب رسیده است و هر کیلو مرغ زنده ۴۰ تا ۴۲ هزار تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۵۵ تا ۶۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.
 
صادرات دام نداریم
رئیس شورای تامین دام کشور اظهار داشت: دامداران پس از آزادسازی قیمت، بیشترین آسیب را دیدند و صنعت دام و گوشت کشور در بخش تولید، بزرگترین آسیب دیده از آزادسازی‌ها بود که علت آن، 8 برابر شدن نهاده بود. با توجه به این که تولید گوشت قرمز از طریق تعلیف صورت گرفته و در بسیاری از شهرها، معضل کم‌آبی و بی‌آبی وجود دارد، تولیدکنندگان ما زیرچرخ آزادسازی قیمت محو می‌شوند.
 
حال مرغداران قزوین خوب نیست
مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مرغداران استان قزوین گفت: در حال حاضر با توجه به شرایط موجود پس از آزادسازی قیمت‌ها می‌توان گفت حال مرغ خوب است اما حال مرغداران خوب نیست و در حال ضرر هستند.
 
بحران مرغ در راه است؟
با وجود افزایش هزینه‌های تولید و واقعی‌نشدن قیمت مرغ در کنار کاهش تقاضا ناشی از نبود توان خرید، سیاست حمایتی درخصوص صنعت تولید مرغ انجام نشده است؛ به نظر می‌رسد اگر این روند ادامه یابد در آینده‌ای نزدیک با بحران کمبود مرغ در بازار مواجه خواهیم بود.
 
زمان ارزان شدن قیمت مرغ اعلام شد
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران، عرضه مرغ با قیمت بیش از ۶۰هزار تومان را گرانفروشی اعلام کرده و از کاهش قیمت این کالا از ۲۰شهریور خبر داد.
 
چرا صادرات اوکراین قیمت های جهانی را کاهش نمی دهد
در حالی که 26 امین کشتی از اوکراین به کشورهای دیگر صادر شده اما هنوز قیمت ها رو به بالاست و نگرانی از تامین ذخایر زیاد است.
 
هزینه پرورش گاو در ایران چقدر افزایش یافت؟
هزینه تولید در بخش گاوداری‌های صنعتی ایران در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته (تورم نقطه به نقطه) ۹۷.۲درصد و هزینه پرورش مرغ به شیوه صنعتی هم ۴۶.۱درصد افزایش یافته که می‌تواند نشانه‌هایی از افزایش بهای گوشت گاو و گوساله و همچنین گوشت مرغ و تخم مرغ در ماه‌های آینده برای مصرف‌کننده باشد.
 
کاهش قیمت مرغ ادامه دار خواهد بود؟
رییس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی پیش بینی کرد، به دلیل عرضه بالا و تقاضای پایین مرغ در بازار، قیمت هر کیلوگرم آن در روزهای پایانی هفته جاری دست کم ۵ هزار تومان در هر کیلوگرم کاهش یابد.
 
بخشنامه جدید صادرات دام زنده نیاز به اصلاح دارد
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اشکالات و ابهامات فراوان در شیوه‌نامه جدید وزارت جهاد کشاورزی در صادرات دام زنده در تماس با وزیر جهاد کشاورزی خواستار اصلاح این دستورالعمل شد و گفت: این بخشنامه همانند دستورالعمل سال قبل باعث رانت و سوء استفاده فراوان برخی‌ها می‌شود.
 
مردم راضی، مرغ‌داران ناراضی
افزایش تولید مرغ در ماه‌های اخیر، اگرچه مرغ‌داران را بابت فروش محصولاتشان نگران کرده اما فراوانی آن در بازار تا حدودی سبب کاهش قیمت‌ها و افزایش توان خرید مردم شده است.
 
خطر ورشکستگی مرغداران را تهدید می کند
عضو اتحادیه مرغ مادر گفت: با کاهش قدرت خرید مردم و ادامه روند کنونی دربازار، صنعت پرورش مرغ و تخم مرغ با خطر ورشکستگی مواجه خواهد شد.
 
واردات نهاده‌های دامی ۱۵ درصد کاهش می‌یابد
وزیر جهاد کشاورزی گفت: شیوه‌نامه صادرات تولیدات دامی برای حمایت از دامداران از هفته آینده ابلاغ می‌شود.
 
از حراج دام زنده تا کمبود نهاده‌های دامی
این روزها مشکلات دامداران با تشدید شرایط خشکسالی بسیار بیشتر شده است. تا جایی که اکنون دیگر نگهداری دام مقرون به صرفه نیست و این موضوع از آینده‌ای مبهم برای صنعت دام کشور خبر می دهد.
 
قیمت مرغ در دیگر کشورها
در حالی که قیمت هر کیلوگرم مرغ داخلی در بازار کشورمان ۵۴ هزار تومان و در آرژانتین به عنوان ارزان‌ترین کشور ۳۶ هزار تومان است، این سوال پیش می آید که شرکت پشتیبانی امور دام قیمت مرغ های وارداتی ۱۴ هزار تومانی را چگونه محاسبه کرده است.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com