مدیریت پرورش جوجه ها در دورۀ آغازین
در دورۀ آغازین جوجه های تازه متولد ظاهراً و به لحاظ آناتومی و ساختار بدن کامل به نظر می رسند اما دستگاه گوارش، سیستم ایمنی و تنظیم حرارت لازم برای بدن، بلوغ و رشد بیشتری را می طلبد.
 
سالمونلا و بهبود نظارت بر روی گلۀ بوقلمون ها
بالا بودن آمار شیوع سالمونلا در دستۀ بوقلمون ها در سال های اخیر، مبیّن تلاش بیشتر برای بهبود مراقبت ها و نظارت ها بر روی دستۀ بوقلمون هاست.
 
انتقاد از ممنوعیت صادرات تخم مرغ برای تنظیم بازار
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با انتقاد از ممنوعیت صادرات تخم مرغ، گفت: زور دولت فقط به تولیدکنندگان می‌رسد و جز این، اقدام دیگری برای بهبود وضعیت تولید نمی‌کند.
 
عربستان سعودی واردات از 11 کمپانی فراروری برزیلی را متوقف کرد
اتحادیۀ پروتئین دامی برزیل از این تصمیم بسیار شگفت زده شد و وزرای مربوطه در سدد هستند تا در این رابطه از سازمان تجارت جهانی استمداد جویند.
 
کاهش جمعیت زنبورهای عسل در جهان و ایران قابل توجه است
سفیر جمهوری اسلوونی در ایران گفت: مشکل کاهش جمعیت زنبورهای عسل برای کل جهان از جمله ایران قابل توجه است و در سال‌های اخیر گرده افشان‌ها به طور فزاینده ای در معرض خطر قرار گرفته اند.
 
اهمیت خودکفایی در نهاده‌های دامی با افزایش شدید قیمت‌ها در جهان
افزایش شدید قیمت نهاده‌های دامی‌در بازارهای جهانی اهمیت پیگیری جدی برای خودکفایی کشور در تولید این نهاده‌ها و یا کاهش وابستگی به آن را بیش از پیش جلوه‌گر می‌سازد.
 
شیوع انفولانزای مرغی برای دومین بار
شیوع انفولانزای مرغی برای بار دوم در افریقای جنوبی و این بار در شمال غربی این کشور
 
لزوم تمرکز بیشتر دولت بر روی بخش دامپروری
ماریان هرکینز نمایندۀ پارلمان ایرلند در مناظره ای که در خصوص خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا (Brexit) داشتند خطاب به وزیر امور خارجه اذعان داشت : "به دنبال چالش های به وجود آمده بعد از خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا ، بخش گوشت گاو و گوسفند نیازمند توجه و تمرکز بیشتر از سوی دولت هستند.
 
مدرن سازی تجهیزات بازرسی تولیدات تخم مرغ در امریکا
سازمان بازرسی و سلامت غذایی وزارت کشاورزی امریکا اعلام کرد که پس از تصویب لایحۀ بازرسی تولیدات تخم مرغ در کنگره در سال 1970 میلادی، برای اولین بار تصمیم دارد تا شیوه های بازرسی تولیدات تخم مرغ را مدرن سازی نماید.
 
صنعت مرغداری دوباره اعتماد به نفس خود را به دست می آورد!
پس از گذشت بیش از یک سال ازشیوع ویروس همه گیر کرونا اکنون به دنبال انجام واکسیناسیون، صنعت مرغداری جهان دوباره اعتماد به نفس خود را می یابد. از زمان آغاز پاندمی در ایالات متحده در مارس 2020 میلادی، صنعت مرغداری رو به افول رفت – البته نه تا جایی که پیش بینی شده بود.
 
اعطای وام 10 میلیون دلاری برای پروژۀ کاهش مصرف آنتی بیوتیک در مرغداری
دانشگاه UConn ایالت کانکتیکات امریکا به منظور انجام پروژه ای در رابطه با کاهش مصرف آنتی بیوتیک در مرغداری، سلامت جامعه و پایداری محیط زیست 10 میلیون دلار اعتبار مالی از سوی وزارت کشاورزی امریکا دریافت کرد.
 
راه حلی برای دستیابی به پروتئین حشرات
تغذیۀ طیور با حشرات مدت هاست به عنوان ایده ای که از سویی واردات سویا را کاهش می دهد و از سوی دیگر با مشکل پسمانده های غذایی مقابله می کند، حافظ محیط زیست به شمار می آید.
 
افت تولید خوراک کامپاند اتحادیۀ اروپا در سال 2020
بنا بر اعلام فدراسیون تولیدکنندگان خوراک کامپاند اروپا (FEFAC) به دنبال شیوع ویروس همه گیر کرونا و تغییر در تقاضاها از سوی خریداران، انتظار می رود که تولید خوراک کامپاند در اتحادیۀ اروپا در سال 2020 با 2.2 درصد افت مواجه گردد.
 
تأثیر بزرگترین توافق تجاری بر روی صنعت لبنیات ایالات متحده
15 کشور آسیا – اقیانوسیه توافق تجارت آزاد جهانی موسوم به "شراکت اقتصادی جامع منطقه ای" یا RCEP را امضا کردند.
 
تأثیر پرورش بوقلمون بر روی زندگی زنان خانه دار هندی
خانم Patima Koyal در روستای بالرامپور منطقه ای در جنوب بنگال به پرورش بوقلمون مشغول است. این زن 35 سالۀ خانه دار می گوید
 
تدارک لازم برای حسابرسی در فارم
با آغاز جنبشی که به منظور برآوردن تقاضای مصرف کنندگان و در جهت رفاه بیشتر حیوانات در ایالات متحده توسعه یافت، نیاز فروشندگان به شفافیت بیشتر در خصوص نحوۀ پرورش طیور در مزارع نیز بیشتر شد.
 
قیمت گندم و خوراک دام و طیور در بازارهای جهانی رشد کرد
امروز قیمت گندم و خوراک دام و طیور به ترتیب ۱۶ و ۱۲.۵ دلار افزایش یافت و هشدار به دولتمردان داخل است که خوداتکایی در محصولات اساسی در اولویت نخست قرار بگیرد.
 
مسدودیت پول واردکنندگان نهاده‌های دامی توسط بانک‌های عمانی
عضو کارگروه حقوقی اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران با بیان اینکه بانک مرکزی سرمایه واردکنندگان را از بانک‌های عمانی آزاد کند گفت: ریال عمان که از شهریور ماه به واردکنندگان تخصیص داده شده هنوز قابلیت انتقال پیدا نکرده است.
 
قاچاق تخم مرغ ایران به افغانستان و عراق
مدیرعامل این اتحادیه با بیان اینکه براساس اخبار رسیده تخم مرغ ایران به کشورهای افغانستان و عراق قاچاق می شود، گفت: جو روانی ایجاد شده ناشی از قاچاق، بازار تخم مرغ را در داخل کشور بهم ریخته و لازم است دستگاه های امنیتی به این موضوع ورود کنند و جلوی قاچاق تخم مرغ گرفته شود.
 
ممنوعیت واردات ماکیان ایرلند از سوی چین به علت آنفلوانزای پرندگان
چین واردات ماکیان از ایرلند را به علت شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان H5N8 که به شدت بیماری زاست، ممنوع کرد.
 
ژاپن ۳۷۰ هزار قطعه مرغ را به دلیل آنفلوآنزا معدوم می‌کند
در پی شناسایی آنفلوآنزای مرغی در دو مرغداری در شهر میماساکا در استان اوکایاما واقع در جنوب غربی ژاپن، بیش از ۳۷۰ هزار قطعه مرغ معدوم و دفن می شوند.
 
عربستان رسماً واردات گوشت از ترکیه را تحریم کرد
پس از ماه‌ها تحریم غیررسمی محصولات ترکیه‌ای در عربستان حالا خبر می‌رسد که عربستان رسماً واردات گوشت، تخم مرغ و دیگر کالاهای ترکیه‌ای را متوقف کرده است.
 
افزایش قیمت خوراک دام در بازارهای جهانی
در بازارهای جهانی قیمت انواع محصولات استراتژیک مانند خوراک دام و طیور، گندم و دانه های روغنی افزایش قابل توجهی داشت و ایران در تامین خوراک دام تا ۷۰ درصد و دانه های روغنی ۹۰ درصد وابسته به واردات است.
 
تأخیر در ارسال، مشکلی برای مرغداران روستانشین امریکا
هنگامی که Jacob Gray بستۀ سفارشی جوجه ها را باز کرد مشاهده کرد که حدود 300 تا از آنها له شدند، 100 تای دیگر هم بر روی لاشۀ جوجه های مرده راه می رفتند و آنها را نوک می زدند.
 
ورشکستگی صنعت مرغداری با ادامه واردات قاچاقی مرغ زنده
اتحادیه مرغداری افغانستان از حکومت می‌خواهد که روند واردات قاچاقی مرغ‌های زنده و پیر و همچنان تخم مرغ را از کشورهای همسایه به‌خصوص پاکستان و ایران متوقف کند.
 
برزیل تعرفه واردات ذرت و سویا را موقتا لغو کرد
دولت برزیل تصمیم گرفته تا به طور موقت تعرفه بر واردات دانه های ذرت و سویا از کشورهای خارج از بلوک تجاری مرکوسور را تا سال آینده لغو کند
 
قیمت گندم و خوراک دام در بازار‌های جهانی بالا رفت
مروز قیمت گندم بیش از ۹ دلار و قیمت ذرت که به عنوان خوراک دام استفاده می‌شود، نزدیک به یک دلار افزایش داشت.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com