تغذیۀ جوجه های تازه متولد
در این مقاله در نظر داریم تا همه چیز را دربارۀ خوراک جوجۀ تازه متولد و این که چه نوع غذایی برای آنها مناسب است را بگوئیم.
 
ماشینی شدنِ صنعت فرآوری مرغداری
کم کردنِ دخالت انسان و کاهش نیروی کار، نیاز به ماشین های خودکارِ فراوری طیور را افزایش داده است. در آینده استفاده از هوش مصنوعی و ابزار رایانه ای در این صنعت با رشد بیشتری مواجه خواهد شد.
 
احتمال حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی نهاده‌های دامی بسیار قوی است
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه شرایط تولید محصولات دامی بسیار نامساعد است، از دولت خواست در زمینه حذف یا عدم حذف ارز ترجیحی با تولیدکنندگان صادق باشد.
 
تهیۀ گاز طبیعی از فضولات طیور
کمپانی انرژی طبیعی bp تهیۀ گازهای طبیعی تجدیدپذیر را به تازگی به لیست وظایف خود افزوده – که همگی از فضولات طیور به دست خواهد آمد!
 
تغذیۀ دام و طیور با حشرات
طرح Green Deal اروپا تأثیرات مثبت چشمگیری بر روی کشاورزی و دامپروری به دنبال خواهد داشت. در این مقاله ما به واکنش ها به طرح بین المللی استفاده از حشرات به عنوان مادۀ غذایی و نهاده برای خوراک دام خواهیم پرداخت.
 
تأیید اروپا برای استفاده از برخی منابع پروتئینی در خوراک طیور
کمیسیون اروپا با استفاده از برخی منابع پروتئینی در خوراک دام و طیور موافقت کرد.
 
صنعت مرغداری جهان پس از کووید رو به بهبودی می رود
Rabobank در تازه ترین گزارشات فصلی خود (سومین فصل سال 2021) اظهار می دارد که به دنبال بهتر شدن روند واکسیناسیون، اوضاع جهانی و منطقه ای نیز بهتر خواهد شد و این امر بر روی میزان تقاضا برای خدمات غذایی را افزایش خواهد داد که خود یک سوم تقاضا برای محصولات مرغداری را در بر می گیرد.
 
نمایشگاه دام و طیور VIV آسیا مجددا کنسل شد
نمایشگاه دام و طیور VIV آسیا ( تایلند – بانکوک ) که بنا بود در ژانویه 2022 (دی 1400) برگزار شود، مجددا و برای بار چندم کنسل شد.
 
کمپانی آویژن امریکای شمالی اسامی پذیرفته شدگان بورسیه را اعلام کرد
دو برابر شدن تعداد و میزان بورسیه ها کمپانی جهانی مرغداری آویژن اسامی پذیرفته شدگان در بورسیۀ سالانه را اعلام کرد. پذیرفته شدگان بر اساس شایستگی فارغ التحصیلان و نیاز کمپانی اعلام می گردند و مدیر آویژن در جشن پایان سال فارغ التحصیلان دبیرستانی سخنرانی می کند. هزینۀ تحصیلی پذیرفته شدگان بورسیه به منظور تأمین هزینۀ تحصیل و کتاب دانشگاهی مستقیماً به حساب مدرسه واریز می شود.
 
آیا مرغ ها قادر به حرف زدن هستند
در جواب این سؤال باید بگویم بله و آنها حرف های زیادی برای گفتن دارند.. از سر و صداهای کلامی مخصوص خودشان گرفته تا هشداری که برای اعلام خطر به یکدیگر می دهند تا نام گذاری برای هر مرغدار!
 
خلاصه ای از برنامه های حمایتی دولت ژاپن از صنعت دام و طیور
دولت ژاپن همه ساله از طریق برنامه های مختلف از تولید کنندگان داخلی مرغ و تخم مرغ، دامداری، و لبنیات حمایت مالی به عمل می آورد. در آخرین گزارش خود به مجمع کشاورزی سازمان تجارت جهانی، دولت ژاپن از 6 میلیارد دلار (648 میلیارد یِن) کمک مالی در سال مالی 2018 در زمینۀ حمایت های کشاورزی برای صنعت گوشت گاو و لبنیات گزارش داده است.
 
مقابله با بیماری لارنگوتراکیت عفونی
بیماری لارنگوتراکیت عفونی یا تورم حنجره و نای عفونی یکی از مسری ترین بیماری های تنفسی در میان گلۀ مرغ تخمگذار است که صنعت مرغداری به خوبی با آن آشناست.
 
یک ارزیاب دام چه میکند
ارزیاب های دام در واقع ارزش بازاری و قیمت رسمی دام را تعیین می کنند. گزارشی که ارزیاب تهیه می کند شامل 1-قیمت و ارزش دام، 2- هدفی که بخاطر آن دارد دام را ارزیابی می کند (که شامل خیلی موارد مثل بیمه، خرید و فروش، وام، حسابرسی و یا حتی حق و حقوق مربوط به طلاق و ورشکستگی و غیره باشد) ، 3- اسناد پشتیبانی شده و گواهینامه های معتبر مربوط به همان صنعت می باشد.
 
افزایش بازدهی مرغ گوشتی
به منظور افزایش بازدهی مرغ گوشتی چند نکته را می بایست مد نظر داشت که من جملۀ آنها ژنتیک، کیفیت مرغ، تغذیه، سلامت و محیط پیرامون آنهاست. همچنین داشتن اطلاعات و دانش کافی در زمینه های اصلی مدیریت مرغداری و خوراک آنها، آب، نور، دما و کیفیت هوا به موفقیت مرغدار بسیار کمک خواهد کرد.
 
گزارش انفولانزای مرغی اروپا در بهار
به دنبال ثبت 3555 مورد گزارش انفولانزای حاد مرغی در 27 کشور اروپایی که شامل 22.4 میلیون ماکیان می گردد، می توان شیوع انفولانزای حاد طیور بهار 2021 را یکی از بزرگ ترین گزارشات ثبت شده دانست.
 
معرفی مرغ سیاه Kadaknath
مرغ Kadaknath که از نوک آن تا استخوانش به رنگ سیاه است بومی استان مدیا پرادش هند است. این مرغ سیاه که به Kali Masi یا در اندونزی به Ayam Cemani نیز معروف است، نه تنها منبع غذایی مهمی محسوب می شود بلکه جایگاه ویژه ای در آداب و سنن و فرهنگ بومی آنها دارد.
 
تعطیلی بزرگترین کمپانی تولیدکنندۀ گوشت تایلندی
Charoen Pokphand Foods بزرگترین کمپانی تولیدکنندۀ گوشت تایلندی به منظور ریشه کنی موج جدید کرونا شعبۀ خود در شهر Saraburi تایلند را به مدت 5 روز تعطیل کرد.
 
اهمیت بهبود مدیریت تغذیه در دورۀ آغازین جوجه بوقلمون ها
کیفیت جوجه های بوقلمون از اهمیت خاصی برخوردار است و دورۀ آغازین برای پرورش دهندگان بوقلمون بسیار حائز اهمیت است. در این دوره در واقع جوجه ها وزن گیری اصلی را دارند، با عوامل استرس زای محیطی و چالش های زیادی مواجه می شوند که بر روی سلامتشان تأثیرگذار است.
 
سه ویژگی که نشانگر سلامت مرغ تخمگذار و پوستۀ تخم مرغ است
امروزه عمر مفید مرغ تخمگذار در حدود 100 هفته است و در این بازۀ زمانی انتظار می رود که آنها در حدود 500 تخم مرغ با پوستۀ سالم و محکم تولید کنند. بدین منظور تولید کنندگان و پرورش دهندگان بایستی از وجود این خصائص در مرغ تخمگذار اطمینان حاصل کنند.
 
درخواست تأیید استفاده از فراورده های دانۀ کنف در خوراک مرغ گوشتی
پیش از این درخواستی از سوی اتحادیۀ تولید فراورده های دانۀ کنف مبنی بر گرفتن تأیید دولت فدرال برای استفاده از این محصولات در خوراک مرغ تخمگذار ارائه شده بود با این حال تلاش ها برای گرفتن این تأییدیه برای استفاده در خوراک مرغ گوشتی نیز ادامه دارد.
 
7 سؤال مهمی که به هنگام تهیۀ خوراک برای مرغ گوشتی باید پرسید
همۀ فارم های مرغ گوشتی قادر به تولید نهاده های مورد نیاز خوراک نیستند و بایستی محصولات آمادۀ مصرف را خریداری کنند. به هنگام تهیۀ خوراک بهتر است لیستی آماده در دست داشته باشید. لیست سؤالات زیر به شما کمک می کند تا خرید دقیق و درست تری داشته باشید.
 
افزایش فیبر قابل هضم در خوراک گاو شیری
قطعاً یکی از مهم ترین دستاوردهای 30 سال اخیر در زمینۀ تغذیۀ گاو شیری درک اهمیت فیبرهای قابل هضم است.
 
تأثیر کووید 19 بر روی بازار گوشت گاو جهان و امریکا
کشورهای زیادی همچنان در تلاش برای بازگشت به دوران پیش از شیوع بیماری همه گیر کرونا هستند. بسیاری از ایالات امریکا شاهد کاهش مصرف گوشت گاو در رستوران ها هستند. با توجه به اینکه 70 تا 75 درصد از گوشت گاو ایالات متحد به 4 کشور ژاپن، کرۀ جنوبی، کانادا و مکزیک صادر می شود مصرف گوشت در این بازارها و تأثیر آن بر روی تقاضا از سوی کشورهای دیگر جهان برای گوشت امریکا، بسیار حائز اهمیت است.
 
افزایش میزان فروش فراورده های لبنی با پایۀ گیاهی
بر طبق گزارشات، برآورد می شود که فروش فراورده های تخم مرغی و لبنیات با پایۀ گیاهی با نرخ رشد متوسط سالانۀ 6.0 درصدی تا سال 2024 میلادی به 5.2 میلیارد دلار خواهد رسید. این رقم در مقایسه با رقم 4.3 میلیارد دلار در سال 2020 افزایش خواهد داشت که البته همین رقم در سال 2019 نیز 3.9 میلیارد دلار بوده است.
 
تأثیر فوق العادۀ چراغ های LED مخصوص طیور بر روی عملکرد مرغ های گوشتی و تخمگذار
چراغ های LED از تجهیزات مورد استفاده در اکثر مرغداری هاست. اولین مبحث مورد توجه هزینه است؛ چراغ های LED بسیار کم مصرف هستند و حباب چراغ ها ماندگاری بیشتری دارند. اما به اعتقاد Glynn Kent مدیر بخش توسعۀ شرکت Greengage که در زمینۀ تولید و طراحی سیستم روشنایی LED کشاورزی فعالیت دارند، اینکه درک طیور از این روشنایی ها چگونه است و چه دریافتی از آن دارند و تأثیر این روشنایی ها بر روی عملکرد و رفاه طیور چیست مسألۀ بسیار حائز اهمیتی است که بایستی پیش از انتخاب خوب به آن اندیشید.
 
مدیریت پرورش جوجه ها در دورۀ آغازین
در دورۀ آغازین جوجه های تازه متولد ظاهراً و به لحاظ آناتومی و ساختار بدن کامل به نظر می رسند اما دستگاه گوارش، سیستم ایمنی و تنظیم حرارت لازم برای بدن، بلوغ و رشد بیشتری را می طلبد.
 
سالمونلا و بهبود نظارت بر روی گلۀ بوقلمون ها
بالا بودن آمار شیوع سالمونلا در دستۀ بوقلمون ها در سال های اخیر، مبیّن تلاش بیشتر برای بهبود مراقبت ها و نظارت ها بر روی دستۀ بوقلمون هاست.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com