افزایش بازدهی مرغ گوشتی
بخش بین الملل ITPNews
معرفی مرغ سیاه Kadaknath
مرغ Kadaknath که از نوک آن تا استخوانش به رنگ سیاه است بومی استان مدیا پرادش هند است. این مرغ سیاه که به Kali Masi یا در اندونزی به Ayam Cemani نیز معروف است، نه تنها منبع غذایی مهمی محسوب می شود بلکه جایگاه ویژه ای در آداب و سنن و فرهنگ بومی آنها دارد.
 
تعطیلی بزرگترین کمپانی تولیدکنندۀ گوشت تایلندی
Charoen Pokphand Foods بزرگترین کمپانی تولیدکنندۀ گوشت تایلندی به منظور ریشه کنی موج جدید کرونا شعبۀ خود در شهر Saraburi تایلند را به مدت 5 روز تعطیل کرد.
 
قصور کمبود مرغ به مرغداران ربطی ندارد
مدیر اتحادیه مرغداران گیلان گفت: قصور کمبود مرغ متوجه تولیدکنندگان نیست و باید نظارت قوی‌تری بر توزیع مرغ صورت بگیرد.
 
گزارش انفولانزای مرغی اروپا در بهار
به دنبال ثبت 3555 مورد گزارش انفولانزای حاد مرغی در 27 کشور اروپایی که شامل 22.4 میلیون ماکیان می گردد، می توان شیوع انفولانزای حاد طیور بهار 2021 را یکی از بزرگ ترین گزارشات ثبت شده دانست.
 
اهمیت بهبود مدیریت تغذیه در دورۀ آغازین جوجه بوقلمون ها
کیفیت جوجه های بوقلمون از اهمیت خاصی برخوردار است و دورۀ آغازین برای پرورش دهندگان بوقلمون بسیار حائز اهمیت است. در این دوره در واقع جوجه ها وزن گیری اصلی را دارند، با عوامل استرس زای محیطی و چالش های زیادی مواجه می شوند که بر روی سلامتشان تأثیرگذار است.
 
سه ویژگی که نشانگر سلامت مرغ تخمگذار و پوستۀ تخم مرغ است
امروزه عمر مفید مرغ تخمگذار در حدود 100 هفته است و در این بازۀ زمانی انتظار می رود که آنها در حدود 500 تخم مرغ با پوستۀ سالم و محکم تولید کنند. بدین منظور تولید کنندگان و پرورش دهندگان بایستی از وجود این خصائص در مرغ تخمگذار اطمینان حاصل کنند.
 
درخواست تأیید استفاده از فراورده های دانۀ کنف در خوراک مرغ گوشتی
پیش از این درخواستی از سوی اتحادیۀ تولید فراورده های دانۀ کنف مبنی بر گرفتن تأیید دولت فدرال برای استفاده از این محصولات در خوراک مرغ تخمگذار ارائه شده بود با این حال تلاش ها برای گرفتن این تأییدیه برای استفاده در خوراک مرغ گوشتی نیز ادامه دارد.
 
7 سؤال مهمی که به هنگام تهیۀ خوراک برای مرغ گوشتی باید پرسید
همۀ فارم های مرغ گوشتی قادر به تولید نهاده های مورد نیاز خوراک نیستند و بایستی محصولات آمادۀ مصرف را خریداری کنند. به هنگام تهیۀ خوراک بهتر است لیستی آماده در دست داشته باشید. لیست سؤالات زیر به شما کمک می کند تا خرید دقیق و درست تری داشته باشید.
 
افزایش فیبر قابل هضم در خوراک گاو شیری
قطعاً یکی از مهم ترین دستاوردهای 30 سال اخیر در زمینۀ تغذیۀ گاو شیری درک اهمیت فیبرهای قابل هضم است.
 
تأثیر کووید 19 بر روی بازار گوشت گاو جهان و امریکا
کشورهای زیادی همچنان در تلاش برای بازگشت به دوران پیش از شیوع بیماری همه گیر کرونا هستند. بسیاری از ایالات امریکا شاهد کاهش مصرف گوشت گاو در رستوران ها هستند. با توجه به اینکه 70 تا 75 درصد از گوشت گاو ایالات متحد به 4 کشور ژاپن، کرۀ جنوبی، کانادا و مکزیک صادر می شود مصرف گوشت در این بازارها و تأثیر آن بر روی تقاضا از سوی کشورهای دیگر جهان برای گوشت امریکا، بسیار حائز اهمیت است.
 
افزایش میزان فروش فراورده های لبنی با پایۀ گیاهی
بر طبق گزارشات، برآورد می شود که فروش فراورده های تخم مرغی و لبنیات با پایۀ گیاهی با نرخ رشد متوسط سالانۀ 6.0 درصدی تا سال 2024 میلادی به 5.2 میلیارد دلار خواهد رسید. این رقم در مقایسه با رقم 4.3 میلیارد دلار در سال 2020 افزایش خواهد داشت که البته همین رقم در سال 2019 نیز 3.9 میلیارد دلار بوده است.
 
تأثیر فوق العادۀ چراغ های LED مخصوص طیور بر روی عملکرد مرغ های گوشتی و تخمگذار
چراغ های LED از تجهیزات مورد استفاده در اکثر مرغداری هاست. اولین مبحث مورد توجه هزینه است؛ چراغ های LED بسیار کم مصرف هستند و حباب چراغ ها ماندگاری بیشتری دارند. اما به اعتقاد Glynn Kent مدیر بخش توسعۀ شرکت Greengage که در زمینۀ تولید و طراحی سیستم روشنایی LED کشاورزی فعالیت دارند، اینکه درک طیور از این روشنایی ها چگونه است و چه دریافتی از آن دارند و تأثیر این روشنایی ها بر روی عملکرد و رفاه طیور چیست مسألۀ بسیار حائز اهمیتی است که بایستی پیش از انتخاب خوب به آن اندیشید.
 
مدیریت پرورش جوجه ها در دورۀ آغازین
در دورۀ آغازین جوجه های تازه متولد ظاهراً و به لحاظ آناتومی و ساختار بدن کامل به نظر می رسند اما دستگاه گوارش، سیستم ایمنی و تنظیم حرارت لازم برای بدن، بلوغ و رشد بیشتری را می طلبد.
 
سالمونلا و بهبود نظارت بر روی گلۀ بوقلمون ها
بالا بودن آمار شیوع سالمونلا در دستۀ بوقلمون ها در سال های اخیر، مبیّن تلاش بیشتر برای بهبود مراقبت ها و نظارت ها بر روی دستۀ بوقلمون هاست.
 
عربستان سعودی واردات از 11 کمپانی فراروری برزیلی را متوقف کرد
اتحادیۀ پروتئین دامی برزیل از این تصمیم بسیار شگفت زده شد و وزرای مربوطه در سدد هستند تا در این رابطه از سازمان تجارت جهانی استمداد جویند.
 
کاهش جمعیت زنبورهای عسل در جهان و ایران قابل توجه است
سفیر جمهوری اسلوونی در ایران گفت: مشکل کاهش جمعیت زنبورهای عسل برای کل جهان از جمله ایران قابل توجه است و در سال‌های اخیر گرده افشان‌ها به طور فزاینده ای در معرض خطر قرار گرفته اند.
 
اهمیت خودکفایی در نهاده‌های دامی با افزایش شدید قیمت‌ها در جهان
افزایش شدید قیمت نهاده‌های دامی‌در بازارهای جهانی اهمیت پیگیری جدی برای خودکفایی کشور در تولید این نهاده‌ها و یا کاهش وابستگی به آن را بیش از پیش جلوه‌گر می‌سازد.
 
شیوع انفولانزای مرغی برای دومین بار
شیوع انفولانزای مرغی برای بار دوم در افریقای جنوبی و این بار در شمال غربی این کشور
 
لزوم تمرکز بیشتر دولت بر روی بخش دامپروری
ماریان هرکینز نمایندۀ پارلمان ایرلند در مناظره ای که در خصوص خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا (Brexit) داشتند خطاب به وزیر امور خارجه اذعان داشت : "به دنبال چالش های به وجود آمده بعد از خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا ، بخش گوشت گاو و گوسفند نیازمند توجه و تمرکز بیشتر از سوی دولت هستند.
 
مدرن سازی تجهیزات بازرسی تولیدات تخم مرغ در امریکا
سازمان بازرسی و سلامت غذایی وزارت کشاورزی امریکا اعلام کرد که پس از تصویب لایحۀ بازرسی تولیدات تخم مرغ در کنگره در سال 1970 میلادی، برای اولین بار تصمیم دارد تا شیوه های بازرسی تولیدات تخم مرغ را مدرن سازی نماید.
 
صنعت مرغداری دوباره اعتماد به نفس خود را به دست می آورد!
پس از گذشت بیش از یک سال ازشیوع ویروس همه گیر کرونا اکنون به دنبال انجام واکسیناسیون، صنعت مرغداری جهان دوباره اعتماد به نفس خود را می یابد. از زمان آغاز پاندمی در ایالات متحده در مارس 2020 میلادی، صنعت مرغداری رو به افول رفت – البته نه تا جایی که پیش بینی شده بود.
 
اعطای وام 10 میلیون دلاری برای پروژۀ کاهش مصرف آنتی بیوتیک در مرغداری
دانشگاه UConn ایالت کانکتیکات امریکا به منظور انجام پروژه ای در رابطه با کاهش مصرف آنتی بیوتیک در مرغداری، سلامت جامعه و پایداری محیط زیست 10 میلیون دلار اعتبار مالی از سوی وزارت کشاورزی امریکا دریافت کرد.
 
راه حلی برای دستیابی به پروتئین حشرات
تغذیۀ طیور با حشرات مدت هاست به عنوان ایده ای که از سویی واردات سویا را کاهش می دهد و از سوی دیگر با مشکل پسمانده های غذایی مقابله می کند، حافظ محیط زیست به شمار می آید.
 
افت تولید خوراک کامپاند اتحادیۀ اروپا در سال 2020
بنا بر اعلام فدراسیون تولیدکنندگان خوراک کامپاند اروپا (FEFAC) به دنبال شیوع ویروس همه گیر کرونا و تغییر در تقاضاها از سوی خریداران، انتظار می رود که تولید خوراک کامپاند در اتحادیۀ اروپا در سال 2020 با 2.2 درصد افت مواجه گردد.
 
تأثیر بزرگترین توافق تجاری بر روی صنعت لبنیات ایالات متحده
15 کشور آسیا – اقیانوسیه توافق تجارت آزاد جهانی موسوم به "شراکت اقتصادی جامع منطقه ای" یا RCEP را امضا کردند.
 
تأثیر پرورش بوقلمون بر روی زندگی زنان خانه دار هندی
خانم Patima Koyal در روستای بالرامپور منطقه ای در جنوب بنگال به پرورش بوقلمون مشغول است. این زن 35 سالۀ خانه دار می گوید
 
تدارک لازم برای حسابرسی در فارم
با آغاز جنبشی که به منظور برآوردن تقاضای مصرف کنندگان و در جهت رفاه بیشتر حیوانات در ایالات متحده توسعه یافت، نیاز فروشندگان به شفافیت بیشتر در خصوص نحوۀ پرورش طیور در مزارع نیز بیشتر شد.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com