تهدید مرغ‌های اوکراینی برای مرغداران اروپایی
نماینده مرغداران فرانسوی می‌گوید صنعت مرغداری این کشور نمی‌تواند با ورود مرغ ارزان‌قیمت اوکراین رقابت کند.
 
سازمان ملل ناچار شد تا روسیه را به «سوئیفت» بازگرداند
سازمان ملل با روسیه برای بازگشایی سیستم «سوئیفت» در مقابل صادرات غلات به توافق رسید.
 
۴۲ درصد دام سبک کشور در اختیار عشایر است
مدیر عامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان گفت: ۲۸.۵ میلیون راس، یعنی حدود ۴۲ درصد دام سبک کشور در اختیار عشایر بوده و سالانه بیش از ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر تولید می‌شود.
 
اختلاف نظر جدی کشورهای اروپایی بر سر واردات غلات از اوکراین
در حالی بروکسل تلاش می‌کند تا محدودیت اعمال‌شده بر واردات غلات از اوکراین را پایان دهد که برخی کشورهای اتحادیه اروپا مخالف این اقدام هستند.
 
عجیب‌ترین گاو جهان که حاصل مهندسی ژنتیک است
دیجیاتو نوشت: دام‌ها مسئول ۱۴.۵ درصد از تولید گازهای گلخانه‌ای جهان هستند. ازاین‌رو، دانشمندان می‌خواهند شرایط را تغییر دهند و برای اولین‌بار در تاریخ، درحال پرورش گاوهایی هستند که کمتر گاز متان تولید می‌کنند و با محیط‌زیست سازگاری بیشتری دارند.
 
۵ کشور اتحادیه اروپا خواستار تمدید ممنوعیت غلات اوکراین شدند
وزیر کشاورزی مجارستان طی اظهاراتی اعلام کرد که ۵ کشور عضو اتحادیه اروپا که با اوکراین هم مرز هستند خواستار تمدید ممنوعیت واردات غلات اوکراینی به این اتحادیه شده‌اند.
 
اهمیت سلامت خوراک دام و نقش آن در تغذیۀ سالم
طی سال های اخیر، بخش خوراک دام به دنبال به دست آوردن توجهات از سوی بخش مواد غذایی بوده تا نقش خود را در سلامت غذا به همگان هرچه بیشتر نشان دهد.
 
کاهش 33 دلاری قیمت خوراک دام در بازارهای جهانی
قیمت خوراک دام و گندم امروز در بازارهای جهانی با کاهش شدید قیمت مواجه شدند.
 
علیرغم چالش ها؛ چشم اندازی قوی برای آیندۀ مرغداری
مسألۀ صنعت مرغداری در سال 2023 میلادی شاید همان سؤال دیدن نیمۀ خالی یا نیمۀ پر لیوان باشد. به هرحال، صنعت همچنان با مشکل گرانی نهاده و ناپایداری چشم گیری دست و پنجه نرم می کند.
 
تغذیه گوساله ها با شیر جایگزین در فارم با میکسرهای مخصوص
پودر شیرِ خوراکیِ جایگزینِ شیر مادر برای تغذیۀ گوساله ها در فارم تولید شده اند که البته برای سایر حیوانات هم قابل استفاده هستند. شیر خشک و پودر آب پنیر را با مکمل های مغذی غنی سازی می کنند تا گوساله هر چه زودتر از شیر مادر گرفته شود.
 
رشد 8 تا 10 درصدی صنعت مرغداری هند
بر اساس گزارشات، انتظار می رود که صنعت مرغداری هند در سال مالی 2024 به دنبال ثبات در میزان تقاضا، و همچنین افزایش تولیدات مرغ فراوری شده و با ارزش افزوده 8 تا 10 درصد رشد داشته باشد.
 
تقابل حمایت گرایی کشورها از تولید داخلی با تجارت و امنیت غذایی جهانی
افزایش بی سابقۀ قیمت نهاده های کشاورزی و بحران غذایی جهان که به دنبال حملۀ روسیه به اوکراین به وجود آمد، نگرانی هایی را به وجود آورده که بایستی عمیقاً در مورد آن اندیشید و چاره ای یافت.
 
کاهش استرس با نوشیدن آب ؛ مکمل ضد استرس نوین
در نمایشگاه VIV آسیا، کمپانی تغذیۀ دام دکتر Eckel ، آخرین دستاورد خود را معرفی کرد : محصول ضد استرس محلول در آب "MagPhyt WS" که با ترکیب چند عصارۀ گیاهی، منیزیم زیستی قابل دسترس ، و ویتامین C به سرعت استرس را پایین می آورد.
 
یکباره خواری در گوساله ها منجر به عادات بد غذایی در دراز مدت می گردد
در پژوهشی که توسط محققین دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا صورت گرفت به خوبی نشان می دهد که عادات رفتاری گوساله های جوان در بلوغ نیز به همان صورت ادامه دار خواهد بود. این موضوع در مورد عادات غذایی و این که چه نوع خوراک استارتری را دریافت می کنند تا زمانی که گاو بالغ شیرده شوند ادامه خواهد یافت.
 
5 راهکار جهت پیشگیری از التهاب در دورۀ انتقال گاو شیری
سطح ایمنی بدن گاو شیری در دورۀ زایمان پایین می آید و برای مقابله با آن بدن گاو با واکنش التهابی پاسخ می دهد.
 
ارزیابی جایگزین های آنتی بیوتیک در مرغداری
به دنبال محدودیت استفاده از آنتی بیوتیک، صنعت مرغداری جهان به دنبال جایگزین هایی است که بتوان در بازار مورد استفاده قرار گیرد. امروزه تولیدکنندگان و مرغداران بیشتر از همیشه با افزایش روزافزون تقاضا برای مرغ هایی هستند که بدون آنتی بیوتیک پرورش داده می شوند.
 
چشم اندازی به غلات و سوخت های زیستی امریکا
یک سال پیش، CoBank اعلام کرد که بخش غلات، محصولات کشاورزی و سوخت های زیستی به دلایل متعددی مثل قیمت فزاینده، سخت شدنِ زنجیرۀ عرضه و قیمت بالای انرژی دچار چشم اندازهای متفاوت خواهد بود. اما به دنبال حملۀ روسیه به اوکراین ، چند دهه تورم بالا در ایالات متحد و اروپا، و کاهش شدید رشد اقتصادی در چین، سال 2022 میلادی ثابت کرد که حتی وخامت اوضاع از آنچه که به نظر می رسید هم بدتر است.
 
روسیه صادرات غلات را ارزان کرد؛ کاهش عوارض صادراتی گندم، ذرت و جو
روسیه صادرات غلات را ارزان کرد؛ وزارت کشاورزی این کشور در آخرین بخشنامه خود عوارض صادراتی گندم، جو و ذرت را برای تاریخ ١٧ ام الى ٢٣ ام ماه مه کاهش داد. پس از جنگ روسیه و اوکراین، این کشور عوارض گمرکی صادرات غلات خود را به صورت هفتگی اعلام می کند.
 
اتحادیۀ اروپا درهای بازار خود را به روی محصولات فراوری شدۀ مرغداری مولداوی باز می کند
جمهوری مولداوی برای نخستین بار مجوز ورود به بازار صادرات اتحادیۀ اروپا را برای محصولات درجۀ یک فراوری شدۀ مرغداری دریافت کرد.
 
اتحادیۀ خوراک امریکا؛ تئوری توطئۀ اشتباه خوراک که منجر به افزایش قیمت تخم مرغ شد
شایعات در فضای مجازی مبنی بر آن است که تولیدکنندگان خوراک عمداً تولید تخم مرغ را به نحوی دستکاری کرده اند تا با کاهش تخم مرغ ، بهای آن افزایش یابد. اما صنعت مرغداری می داند که مقصر اصلی در این میان انفولانزای مرغی است.
 
مرغداری و آیندۀ تولیدات غذایی
با توجه به چالش های متعددی که تولیدکنندگان دام و طیور با آن مواجه هستند، از مسألۀ مهم تغییرات آب و هوایی گرفته تا تولید گوشت و تخم مرغ غیر حیوانی یک سؤال در اینجا مطرح می شود و آن اینست که آیا تولید غذا در آینده همچنان به وجود حیوانات وابسته خواهد بود؟
 
دبیرکل سازمان ملل برای ادامه صادرات غلات در کی‌یف با زلنسکی دیدار خواهد کرد
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد قرار است در کی‌یف با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، برای تضمین ادامه صادرات غلات از طریق دریای سیاه مذاکره و دیدار کند.
 
اصلاح ژنتیکی مرغ راهی برای پایان دادن به معدوم سازی جوجه های نر
محققین اسرائیلی باور دارند که با اصلاح ژنتیکی مرغ ها و به دنیا آمدن جوجه های ماده می توان به کشتار میلیاردها جوجۀ نر پایان داد.
 
قیمت تخم مرغ در آمریکا رکورد شکست
قیمت تخم‌مرغ در آمریکا در ۱۲ ماه منتهی به دسامبر سال ۲۰۲۲، ۲.۴ برابر شده و سازمان رقابت این کشور خواستار تحقیق نقش شرکت‌های بزرگ در بالا رفتن غیر واقعی قیمت این کالای اساسی شده است.
 
مرغداری و آیندۀ تولیدات غذایی
با توجه به چالش های متعددی که تولیدکنندگان دام و طیور با آن مواجه هستند، از مسألۀ مهم تغییرات آب و هوایی گرفته تا تولید گوشت و تخم مرغ غیر حیوانی یک سؤال در اینجا مطرح می شود و آن اینست که آیا تولید غذا در آینده همچنان به وجود حیوانات وابسته خواهد بود؟
 
پژوهش محققین سوئیسی در رابطه با نوک زنی پاها در طیور تخمگذار
نوک زنی به پاها در مرغ تخمگذار یکی از مسائل نگران کننده در رابطه با سلامت طیور شده تا جایی که محققین سوئیسی تصمیم گرفته اند که یک پژوهش 3 ساله در این رابطه داشته باشند.
 
تخم مرغ؛ گران ترین ماده غذایی در آمریکا در سال ۲۰۲۲
بسیاری از اقلام مواد غذایی در سال ۲۰۲۲ در آمریکا گران شدند تا آنجا که سبد غذایی بسیاری از خانواده های آمریکا کوچک شد و برخی نیز دچار مشکل شدند اما هیچ کالایی مانند تخم مرغ در بازار این کشور گران نشده است.
 
50 درصد تولید بیشتر- الگویی جدید در پلت سازی علوفۀ تازه
کارخانۀ پلت سازی جدید AMANDUS KAHL 55-1500 که در سال 2021 میلادی تأسیس و راه اندازی شد علوفه های سبز را پلت می کند.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com