۱۳۲ هزار راس دام سنگین در کردستان مایه‌کوبی شد
معاون توسعه مدیریت دامپزشکی کردستان گفت: بیش از ۶۰ هزار راس دام سنگین علیه بیماری بروسلوز و ۷۲ هزار راس هم علیه بیماری لمپی اسکین مایه کوبی شد.
 
افزایش جوجه‌ریزی در زنجان
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبان، جوجه‌ریزی نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش یافته است.
 
احتمال حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی نهاده‌های دامی بسیار قوی است
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه شرایط تولید محصولات دامی بسیار نامساعد است، از دولت خواست در زمینه حذف یا عدم حذف ارز ترجیحی با تولیدکنندگان صادق باشد.
 
استاندار اصفهان خواهان تخصیص عادلانه گوشت مرغ بین استان‌ها شد
استاندار اصفهان از عادلانه نبودن تخصیص سهمیه گوشت مرغ دولتی بین استان ها گلایه کرد و گفت: یک هزار و ۶۰۰ تن مرغ دولتی به تهران اختصاص یافته در صورتی که اصفهان این رقم ۴۰ تن است.
 
جهادکشاورزی اصفهان در صدد عرضه الکترونیکی تخم مرغ
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: مرغ و تخم مرغ و لبنیات از کالاهای یارانه ای و مشمول نظارت و کنترل در بازار است.
 
صادرات دام پرواری عشایر به کشورهای خلیج فارس
رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: دام پرواری عشایری برای صادرات به کشور های خلیج فارس از طریق اتحادیه مرکزی دامداران ایرانیان از این هفته آغاز می‌شود.
 
بخش دامپروری از ضایعات کشاورزی برای تولید شیر و گوشت استفاده کند
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کردستان گفت:هنر بخش دامپروری باید این باشد که از ضایعات بخش کشاورزی چون تفاله ها و باقیمانده غلات برای تولید شیر و گوشت قرمز بهره بگیرد و هزینه های تولید را تا حد ممکن کاهش دهد.
 
چرا کشتار دام‌های مولد متوقف نشد
رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری دامداران با اشاره به کشتار گسترده دام های مولد گفت: متاسفانه کسی هم به فکر نیست و علی رغم همه شعارها و وعده‌ها در مرحله اجرا هیچ اتفاقی نیفتاده است.
 
کاهش التهابات بازار مرغ با افزایش میزان جوجه‌ریزی
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به افزایش جوجه‌ریزی به ۱۲۷ میلیون قطعه، پیش‌بینی می‌شود که قیمت مرغ طی ۱۵ روز آینده کاهش یابد.
 
دامدارها توان نگهداری دام‌ها را ندارند
رییس سازمان دامپزشکی کشور خاطر نشان کرد: در اکثریت ۴۱۳ کشتارگاه‌های کشور ممنوعیت ذبح دام باردار اعمال می‌شود و با اطلاع رسانی گسترده به دامداران و کشتارگاه‌ها سازمان دامپزشکی مانع از کشتار دام‌های آبستن شده است.
 
پرورش شتر مرغ صنعتی کارآفرین و سودزاست
پرورش شتر مرغ صنعتی سود ساز است وبا گسترش و توسعه بیشتر این صنعت می‌توان گامی مهم در زمینه تولید، اشتغال، اقتصاد مقاومتی و بهبود معیشت مردم برداشت.
 
جدیدترین بسته بندی های پلاستیکی قابل بازیافت برای گوشت مرغ
اولین بسته بندی های پلاستیکی قابل بازیافت برای فراورده های مرغ و طیور توسط شرکت Amcor به بازار آمد. این محصول که Eco-Tite R نام دارد کیسه های پلاستیکی از جنس PVDC است و برای گوشت مرغ تازه و فراوری شده قابل استفاده است. هدف از ارائۀ این محصول افزایش طول عمر فراورده ها در فروشگاه، حفظ سلامت و کیفیت گوشت و کاهش ضایعات غذایی است ضمن اینکه قابل بازیافت است.
 
تولید خوراک دام با استفاده از پسماند نیشکر
حفظ و جلوگیری از هدررفت منابع موجود در کشور ضرورتی است که در طرح «تبدیل سرشاخه نیشکر به خوراک دام» مدنظر است. کاری که آسیب به محیط‌زیست را هم کاهش می‌دهد.
 
شیوع آنفولانزای پرندگان در فرانسه
با افزایش شیوع آنفولانزای پرندگان در فرانسه، پرورش دهندگان طیور در این کشور مجبور به قرنطینه کردن پرندگان خود به منظور کاهش خطرات ناشی از آن شدند.
 
تهیۀ گاز طبیعی از فضولات طیور
کمپانی انرژی طبیعی bp تهیۀ گازهای طبیعی تجدیدپذیر را به تازگی به لیست وظایف خود افزوده – که همگی از فضولات طیور به دست خواهد آمد!
 
تغذیۀ جوجه های تازه متولد
در این مقاله در نظر داریم تا همه چیز را دربارۀ خوراک جوجۀ تازه متولد و این که چه نوع غذایی برای آنها مناسب است را بگوئیم.
 
نمایشگاه اقتصاد مقاومتی به مناسبت هفته بسیج
هدف اول دی کیو شاپ از فعالیت خود در صنعت پرورش و جوجه آوری، اشتغال زایی و کارآفرینی بوده است. همچنین سعی شده تا با توزیع و ارائه انواع دستگاه جوجه کشی و آموزش نحوه استفاده از آنها برای پرورش انواع جوجه مرغ، اردک، بوقلمون، بلدرچین، غاز و... کمکی به علاقمندان و افراد جویای کار کرده باشد. به لطف خدا تاکنون این امر با کمک سازمان بسیج مردمی در شهرها و روستا و ارائه خدمات به افراد در این راستا موفق بوده است.
 
مکمل ویتامینه و معدنی نیم درصد طیور تخمگذار کرمانشاه دانه
راهنمای مصرف : نیم درصد جیره مصرفی طیور تخمگذار مورد مصرف : طیور تخمگذار شکل فیزیکی : پودری
 
آشنایی با الزامات اساسی برای ساخت سوله مرغداری؟
مرغ منبع اصلی تامین پروتئین است و اهمیت زیادی در جوامع مختلف دارد، اما آیا می دانید سوله مرغداری که برای پرورش مرغ احداث می شود باید چه ویژگی ها و خصوصیاتی داشته باشد؟ آیا می دانید بهترین شرکت سازنده سوله برای پرورش مرغ در کشور کدام است؟ آیا می دانید قیمت احداث سوله برای پرورش مرغ در کشور چقدر است؟
 
تب برفکی در کمین دام‌هاست
سرپرست اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: با توجه به شروع فصل سرما و افزایش ماندگاری ویروس تب برفکی در دمای پایین، احتمال بروز این بیماری به‌ویژه در دامداری‌های صنعتی و نیمه‌صنعتی دور از انتظار نیست.
 
شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را جدی بگیرید
دامپزشکی طرقبه شاندیز از مرغداران خواست اقدامات قرنطینه‌ای بهداشتی خود را تشدید و ضوابط بیوسکویتی را به صورت کامل رعایت کنند.
 
هشدار شیوع تب برفکی در دام‌های کرمانشاه
کرمانشاه رئیس اداره بهداشت‌ و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در خصوص شیوع بیماری تب برفکی در جمعیت دامی استان در ماه‌های پیش‌رو هشدار داد.
 
به زودی وبینار پرورش مرغ مادر گوشتی برگزار می گردد
اولین جلسه وبینار پرورش مرغ مادر گوشتی در 27 بهمن ماه 1399 توسط ITPNews و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ایران برگزار خواهد شد.
 
به زودی وبینار مروری بر ضرورت و استانداردهای اسیدهای آمینه و نقش آنها در صنعت دام و طیور ایران برگزار خواهد شد
مروری بر ضرورت و استانداردهای اسیدهای آمینه و نقش آنها در صنعت دام و طیور ایران در 8 بهمن ماه 1399 توسط انجمن واردکنندگان دارو، افزودنی ومواد بیولوژیک دام با سخنرانی دکتر حامد احمدی برگزار خواهد شد.
 
به زودی وبینار جیره نویسی گاوشیری با نرم افزار Aminocow برگزار خواهد شد
اولین جلسه وبینار جیره نویسی گاوشیری با نرم افزار Aminocow ( 2جلسه ) در 11 بهمن ماه 1399 توسط موسسه خبری و اطلاع رسانی ITPNews و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران با تدریس دکتر فرهاد فرودی برگزار خواهد شد.
 
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com