توزیع نهاده ها باید از دست دولت خارج شود
علی جدی با اشاره به اینکه در حال حاضر بخری از نهاده های که به صورت یارانه ای داده می شود سر از بازار آزاد در می آورد گفت: به طور قطع توزیع باید توسط بخش خصوصی انجام می شود و عده ای که در دولت مانع از ورود بخش خصوصی به این مساله می شوند در واقع ذینفع هستند.
 
صفایی: وزیر جهاد رخوت موجود در معاونت دام جهاد کشاورزی را سریع تر حل کند
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: از وزیر جهاد کشاوری انتظار دارم تا رخوتی که در معاونت دام این وزارتخانه وجود دارد را سریع تر حل کنند.
 
بازدید از تجهیزات بسیار مدرن فارم پروش بز
در اینجا فیلمی را مشاهده می کنید که نشان می دهد پروش بز به صورت صنعتی به چه شکل و با چه تجهیزات و تاسیساتی در حال انجام است.
 
قیمت تخم مرغ متعادل می شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: با واردات تخم مرغ از هفته های آتی به بازار، قطعا قیمت تخم مرغ به تعادل می رسد.
 
مسئولان بگویند نهاده‌های بازار آزاد از کجا می‌آید!
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با بیان اینکه وضعیت تولید تخم مرغ تا بهمن ماه درست نمی شود،گفت: انتظار داریم دولت سیزدهم دومینوی تصمیمات غلط دولت قبل درباره نهاده ها را متوقف کند.
 
۱۰ هزار تن تخم مرغ وارد می‌شود
در ماه‌های گذشته مشکلاتی همچون نرسیدن به موقع نهاده‌ها و همچنین تغییر نیافتن قیمت مصوب تخم‌مرغ، علیرغم افزایش قیمت نهاده‌های تولید موجب بی‌ثباتی در بازار تخم مرغ شد.
 
افزایش قیمت تخم‌مرغ تبعات اتفاقات سال گذشته است
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار میهن گفت: توزیع نهادها از مبدأ به‌دست مصرف‌کننده به‌راحتی انجام می‌شود، ولی تأمین نهاده در حال حاضر مشکل دارد طی سه ماه گذشته فقط یکبار ذرت به گله‌های ما داده‌شده است و این در صورتی بوده که فقط ۴۰ درصد از ذرت را دریافت کرده‌ایم.
 
پست مرغ نظارت است یا کسب درآمد ؟
اخیراً طرحی مطرح شده که ظاهراً هدف از آن، رصد و پایش در توزیع گوشت مرغ می باشد بر اساس این طرح که مجری آن سازمان پست کشور می باشد این نظارت مبلغ ۱۰۰ تومان به قیمت هر کیلو گوشت مرغ اضافه می شود که بایستی توسط مصرف کننده پرداخت گردد.
 
نیازی به واردات گوشت نداریم
مدیر عامل اتحادیه دام گفت: با حمایت از تولید داخل، دام زنده و گوشت به قیمت منطقی به دست مصرف کننده می‌رسد و نیازی به واردات نیست.
 
تصمیم گیری بدون حضور تشکل‌ها و اتحادیه‌های مرتبط ممنوع
وزیر جهاد کشاورزی بابیان اینکه قیمت گذاری دستوری را قبول ندارم، گفت: تصمیم گیری بدون حضور تشکل‌ها و اتحادیه‌های بخش کشاورزی ممنوع است و به صلاح کشور نیست.
 
جدیدترین بسته بندی های پلاستیکی قابل بازیافت برای گوشت مرغ
اولین بسته بندی های پلاستیکی قابل بازیافت برای فراورده های مرغ و طیور توسط شرکت Amcor به بازار آمد. این محصول که Eco-Tite R نام دارد کیسه های پلاستیکی از جنس PVDC است و برای گوشت مرغ تازه و فراوری شده قابل استفاده است. هدف از ارائۀ این محصول افزایش طول عمر فراورده ها در فروشگاه، حفظ سلامت و کیفیت گوشت و کاهش ضایعات غذایی است ضمن اینکه قابل بازیافت است.
 
تولید خوراک دام با استفاده از پسماند نیشکر
حفظ و جلوگیری از هدررفت منابع موجود در کشور ضرورتی است که در طرح «تبدیل سرشاخه نیشکر به خوراک دام» مدنظر است. کاری که آسیب به محیط‌زیست را هم کاهش می‌دهد.
 
مهار کندوی زنبورهای غول آسای قاتل
مقامات وزارت کشاورزی واشنگتن در مصاحبه ای اعلام کردند لانۀ زنبوری که اواخر ماه گذشته یافتند شامل بیش از 500 گونۀ زنبورهای غول آسای آسیایی بود که در مراحل مختلف رشد و نمو بودند.
 
صنعت مرغداری جهان پس از کووید رو به بهبودی می رود
Rabobank در تازه ترین گزارشات فصلی خود (سومین فصل سال 2021) اظهار می دارد که به دنبال بهتر شدن روند واکسیناسیون، اوضاع جهانی و منطقه ای نیز بهتر خواهد شد و این امر بر روی میزان تقاضا برای خدمات غذایی را افزایش خواهد داد که خود یک سوم تقاضا برای محصولات مرغداری را در بر می گیرد.
 
نمایشگاه دام و طیور VIV آسیا مجددا کنسل شد
نمایشگاه دام و طیور VIV آسیا ( تایلند – بانکوک ) که بنا بود در ژانویه 2022 (دی 1400) برگزار شود، مجددا و برای بار چندم کنسل شد.
 
خلاصه ای از برنامه های حمایتی دولت ژاپن از صنعت دام و طیور
دولت ژاپن همه ساله از طریق برنامه های مختلف از تولید کنندگان داخلی مرغ و تخم مرغ، دامداری، و لبنیات حمایت مالی به عمل می آورد. در آخرین گزارش خود به مجمع کشاورزی سازمان تجارت جهانی، دولت ژاپن از 6 میلیارد دلار (648 میلیارد یِن) کمک مالی در سال مالی 2018 در زمینۀ حمایت های کشاورزی برای صنعت گوشت گاو و لبنیات گزارش داده است.
 
کنسانتره مرغ تخم گذار کرمانشاه دانه
کنسانتره مرغ تخمگذارکرمانشاه دانه ضمن تامین احتیاجات انواع سویه های تجاری مرغان تخمگذار، سبب کاهش هزینه¬های تمام شده تولید دان در مرغداری می¬گردد
 
کانون هماهنگی دانش صنعت و بازار صنعت طیور تشکیل شد
کانون هماهنگی دانش صنعت و بازار صنعت طیور بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری با هدف تقویت ارتباط صنعت و مراکز علمی، پژوهشی و فناوری با نیل به اهداف توسعه اقتصادی به ویژه سیاست‌های کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، مصوب سی امین جلسه مورخ 15 / 12 / 1391 ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور تاسیس شد.
 
تنها دامپروری دومنظوره کشور با دام اسپانیایی در سمنان فعال می‌شود
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ۲ هزار راس گوسفند از کشور اسپانیا برای فعالیت تنها واحد دامپروری دومنظوره کشور در استان وارد شد و این واحد هفته دولت بهره‌برداری می‌شود.
 
شیوع بیماری‌های دامی ناشی از کمبود تغدیه مناسب حیوان است
رییس شبکه دامپزشکی ابرکوه با اشاره به کاهش بارندگی در سال آبی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ و تداوم پدیده خشکسالی گفت: شیوع بیماری‌های دامی و تضعیف سیستم ایمنی بدن دام‌ ها ناشی از کمبود تغذیه مناسب است.
 
تولید دارویی برای ایمنی طیور دربرابر بیماری‌های ویروسی
یکی از شرکت‌های دانش بنیان داروی جدید گیاهی برای افزایش سطح سیستم ایمنی و پشتیبانی در بیماری‌های ویروسی در طیور به تولید رساندند.
 
ممنوعیت خروج مرغ از مازندران صحت ندارد
مدیر روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران گفت: هیچ ممنوعیتی برای حمل مرغ زنده تولیدی مرغداری‌های مازندران به خارج از استان وجود ندارد.
 
به زودی وبینار پرورش مرغ مادر گوشتی برگزار می گردد
اولین جلسه وبینار پرورش مرغ مادر گوشتی در 27 بهمن ماه 1399 توسط ITPNews و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ایران برگزار خواهد شد.
 
به زودی وبینار مروری بر ضرورت و استانداردهای اسیدهای آمینه و نقش آنها در صنعت دام و طیور ایران برگزار خواهد شد
مروری بر ضرورت و استانداردهای اسیدهای آمینه و نقش آنها در صنعت دام و طیور ایران در 8 بهمن ماه 1399 توسط انجمن واردکنندگان دارو، افزودنی ومواد بیولوژیک دام با سخنرانی دکتر حامد احمدی برگزار خواهد شد.
 
به زودی وبینار جیره نویسی گاوشیری با نرم افزار Aminocow برگزار خواهد شد
اولین جلسه وبینار جیره نویسی گاوشیری با نرم افزار Aminocow ( 2جلسه ) در 11 بهمن ماه 1399 توسط موسسه خبری و اطلاع رسانی ITPNews و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران با تدریس دکتر فرهاد فرودی برگزار خواهد شد.
 
Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com