Our Sponcors

شکل‌گیری اولین کنسرسیوم صادراتی خوشه طیور

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌ جنوبی گفت: اولین کنسرسیوم صادراتی خوشه طیور در استان شکل رفته و با صرف صادرات کار می‌کند.
عباس جرجانی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به لزوم ایجاد خوشه‌های صنعتی در استان خوشه طیور در فاز اجرایی بوده و در ابتدای امر در خصوص عرضه به کشور همسایه و استان برنامه‌ریزی شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌ جنوبی تصریح کرد: خوشه طیور نزدیک به سه سال از آغاز آن می‌گذرد و علت انتخاب آن اشتغال بالا و تکمیل بودن چرخه تولید در استان بوده است.
جرجانی با اشاره به اینکه این خوشه با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی آغاز و به نتایج خوبی رسیده است، ادامه داد:  اولین کنسرسیوم صادراتی خوشه طیور در استان شکل رفته و با صرف صادرات کار می‌کند.
وی اضافه کرد: در راستای اجرای این خوشه کلاس آموزشی نیز برای مرغ‌داران برگزار شده تا بتوانیم نوع تولید را عوض کنیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌جنوبی تاکید کرد: نوع تولید برای استان حائز اهمیت است چرا که برای صادارت باید مرغ تولید در کشورهای همسایه مورد پذیرش باشد.
جرجانی یادآور شد: برای اولین بار بازاریابی در کشور افغانستان در بحث طیور انجام و با توجه به بازاریابی و ارزیابی انجام شده، هرات بیشترین مصرف گوشت مرغ استان را دارد.
وی بیان کرد: در این راستا فروشگاه بزرگی با 150 متر در هرات ایجاد شد تا بتوانیم مرغ را به آنجا حمل و عرضه کنیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در آینده نزدیک عامل توسعه این خوشه مشخص و فعالیت اجرایی در چرخه اجرا قرار خواهد گرفت.
جرجانی یادآور شد: خوشه طیور تا سال آینده تحویل صنعت طیور استان قرار خواهد گرفت تا خودشان این خرچه را طی کنند.

 
 
نظر خود را ثبت نمایید
CAPTCHA code