Our Sponcors

اولین تخم مرغ غنی شده با سلنیوم در مغولستان

تومن شووت (TumenShuvuut) یکی از دو کمپانی بزرگ مرغ تخم گذار در مغولستان، فروش تخم مرغ های غنی شده با سلنیوم ارگانیک را آغاز کرد..
این شرکت تخم مرغ هایش را که با سلنیوم غنی شده Sel-Plex®ساخته شده روانه بازار کرده است تا کمبود سلنیوم در غذای مردم مغولستان جبران شود. در مطالعه اخیری که وزارت سلامت مغولستان انجام داده تایید شده است که مردم مغولستان کمبود سلنیوم دارند. محصول جدید در اواخر ماه دسامبر وارد بازار شد. شرکت آمریکایی Alltech نیز در این زمینه به شرکت تومن شووت کمک کرده است زیرا این اولین بار است که تخم مرغ غنی شده با سلنیوم در بازار مغولستان عرضه می شود.
به دلیل تفاوت در سطح مواد معدنی موجود در خاک مغولستان، بسیاری از مردم این کشور در مواد غذایی خود کمبود ریز مغذی دارند و همین باعث می شود که چالش های سلامت در تمام مراحل زندگی آن ها وجود داشته باشد. یکی از مهم ترین کمبودهای غذایی آن ها مربوط به سلنیوم است. وزارت سلامت مغولستان و انستیتوی سلامت عمومی این کشور کمبود سلنیوم را یکی از خطرات مهم سلامت معرفی کرده است و تصمیم گرفته تا از طریق غذاهای غنی شده کمبود سلنیوم را جبران کند.
سلنیوم که برای انسان عنصری ضروری است یکی از زیرگروه های سلنوپتاسیم می باشد که در باروری، متابولیسم هورمون تیروئید، تلفیق دی ان ای، محافظت از آسیب اکسیداتیو و عفونت نقشی اساسی دارد. فرایند غنی سازی با سلنیوم زمانی انجام می شود که دام یا طیور در حال تغذیه از یک منبع ارگانیک سلنیوم است؛ بدین ترتیب محصولات غذایی به طور طبیعی غنی می شوند.
بولد جیگ جید(Bold Jigjid)، مدیر عامل شرکت شرکت تومن شووت اظهار داشت: "نتایج آزمایش های انجام شده روی گله هایی که با سلنیوم ارگانیک شرکت Alltech تغذیه کرده اند، نشان می دهد که تخم مرغ غنی شده 0.5-ppmتوانسته مشکل کمبود سلنیوم در غذای مردم مغولستان حل کند. مشتریان تقاضای غذاهای بهتر دارند؛ کمک گرفتن از شرکت Alltech    به ما این امکان را می دهد تا غذاهای غنی شده به مردم بدهیم. می خواهیم مردم از اهمیت سلنیوم در بدن انسان اطلاع یابند."
دکتر مارک لیونز(Mark Lyons)، نایب رئیس Alltech و رئیس شرکت Greater China در مورد غنی کردن محصولات غذایی با سلنیوم ارگانیک 15 سال کار کرده است. وی گفت: "سلنیوم ارگانیک ما می تواند از سیستم ایمنی حیوان در زمان تولید محافظت کند و همچنین محصول نهایی نیز که به بازار عرضه می شود متفاوت است و به سلامت انسان کمک می نماید. ما از همکاری با تومن شووت بسیار خوشحالیم و مفتخریم که توانستیم مزایای غذاهای غنی شده با سلنیوم را در مغولستان متذکر شویم".
شرکت Alltech در حال حاضر با تقریبا 60 کمپانی در سراسر جهان در زمینه غنی کردن مواد غذایی شامل گاوهای شیرده، گوشت گاو، خوک، مرغ و غذای حیوانات خانگی همکاری می کند.

 
 
نظر خود را ثبت نمایید
CAPTCHA code