انتشار در تلگرام

 قیمت مرغ به زیر نرخ مصوب رسید

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان بابیان اینکه قیمت مرغ به کمتر از نرخ مصوب رسیده است، گفت: اکنون مرغ با قیمت ۵۳ هزار و۱۵۰ تومان عرضه می‌شود درحالی‌که نرخ مصوب ۶۳ هزار تومان است.

محمدعلی فروغی اظهار کرد: دلیل ارزان شدن مرغ به جوجه‌ریزی فراوان بازمی‌گردد؛ همیشه در این موقع از سال، جوجه‌ریزی بیشتر و مرغ فراوان‌تر می‌شود و این موضوع به کاهش قیمت‌ها می‌انجامد.

وی اضافه کرد: اگر شرایط عرضه به همین روال باشد، تا عید مشکلی در بازار وجود ندارد اما سعی بر آن است که به دلیل متضرر نشدن مرغداران، قیمت‌ها کمتر از این میزان نشود.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان یادآور شد: البته کاهش بیشتر قیمت‌ها بستگی به استان‌های هم‌جوار هم دارد؛ درصورتی‌که قیمت در آن استان‌ها کمتر شود اصفهان هم تبعیت می‌کند.

فروغی در پاسخ به این پرسش که کاهش استقبال مردم تا چه میزان در ارزانی مرغ مؤثر واقع بوده است، گفت: تقریباً از اوایل امسال، خرید مرغ نسبت به قبل کمتر شده است بنابراین موضوع کاهش استقبال مربوط به هفته‌های اخیر نیست حال‌آنکه مرغ تا ماه گذشته با نرخ مصوب عرضه می‌شد؛ آنچه در کاهش قیمت تأثیر داشته مربوط به افزایش جوجه‌ریزی است.

وی با بیان اینکه قیمت مرغ به کمتر از نرخ مصوب رسیده است، خاطرنشان کرد: اکنون مرغ باقیمت ۵۳ هزار و۱۵۰ تومان عرضه می‌شود، درحالی‌که نرخ مصوب ۶۳ هزار تومان است.

 محسن شیراوند چهارم آبان‌ماه از افزایش نرخ مصوب قیمت مرغ خبر داد و اظهار کرد: قیمت مصوب مرغ از ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان به ۶۳ هزار تومان افزایش یافت.

وی دلیل افزایش قیمت مرغ را افزایش هزینه‌های تولید مطرح کرد و گفت: امیدوار هستیم که با این تصمیم به استمرار تولید کمک شود.

معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: بنا به درخواست‌های متعدد مرغداران مبنی بر اینکه هزینه‌های تولید آنها افزایش یافته است این تصمیم گرفته شد.