انتشار در تلگرام

بهره مندی تولیدکنندگان از برآوردها و داده های پیش بینی شده توسط سیستم هوشمند

در مصاحبه ای با Caroline Forest از کمپانی کشاورزی هوشمند Intelia وی به اهمیت نقش برآوردها و داده ها بر روی صنعت مرغداری اشاره کرد.
کمپانی هوشمند Intelia از تجهیزات اینترنتی و سنسورها در مرغداری برای رسیدن به داده ها استفاده می کند. بدین صورت که هر سنسور اطلاعات و داده های دریافتی خود را به نرم افزار Cloud می فرستد و در آنجا هر تولیدکننده قادر خواهد بود که اطلاعات مربوط به فارم خود را به زبانی ساده مشاهده کند.
Caroline Forest اذعان می دارد: "در واقع مشابه جعبۀ سیاه هواپیماست؛ ما نیز این جعبۀ سیاه را در مرغداری نصب می کنیم و داده های لازم را از مرغداری گردآوری می کنیم و سپس این داده ها در نرم افزاری اینترنتی ذخیره سازی می گردد و مرغدار در آنجا به تحلیل های اطلاعاتی مربوط به مرغداری خود دست می یابد."
چنین تکنولوژی هایی روز به روز بیشتر در دسترس مرغداران (گوشتی و تخمگذار) قرار می گیرند. اما Caroline در ادامه عنوان می کند: "ما همچنین با ارائۀ برآوردها و پیش بینی ها که به مرغدار این امکان را می دهد که بر اساس این اطلاعات برنامه ریزی داشته باشد، توانستیم داده پردازی خود را ارتقاء دهیم و همین نقطۀ تمایز کمپانی Intelia با کمپانی های هوشمند مشابه است."
با توجه به رقابتی شدن تولیدات گوشت مرغ، هر تغییری که در راستای افزایش بهره وری و حذف موانع باشد خوشایند است.
از طریق تحلیل های هوشمند Intelia مرغدار می تواند وزن برآورد شدۀ مرغ های گوشتی را بداند. این اطلاعات از طریق سنسورهایی که عموماً توسط خود کمپانی طراحی شده، گرفته می شود و به نرم افزار cloud ارسال و به تحلیل های دقیقی برای مرغدار تبدیل می گردد. این سیستم که توسط هوش مصنوعی انجام می شود COMPASS Data Analytics Platform نام دارد. Caroline در ادامه می گوید: "ارزش گذاری داده ها دقیقاً در همین مرحله است. داده ها پردازش می گردند و مرغدار می تواند بر اساس این اطلاعات و تحلیل ها تصمیم گیری نماید."